اخبار فارکس

پس از پنج هفته افزایش شاخص های امریکا، با افزایش بازدهی خزانه داری سهام کاهش می یابد

wallstreet

شاخص S&P 500 پس از پنج هفته افزایش متوالی، هفته را با کاهش آغاز کرد. در آخرین به روز رسانی، شاخص 0.7٪ کاهش یافته است، همینطور NASDAQ بیش از 1٪ و داوجونز 0.2٪ عقب نشینی کرده است.

علیرغم عقب نشینی اخیر، S&P 500 درست زیر بالاترین سطح سالانه 4607 قرار دارد. در حالی که سرعت رشد در دو هفته گذشته کند شده است، هنوز این احتمال وجود دارد که شاخص قبل از پایان سال به بالاترین سطح سالانه جدیدی دست یابد.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده در روز دوشنبه افزایش یافت و به کاهش ارزش سهام در ابتدای هفته کمک کرد. بازده در بازه 12 ماهه تا 10 ساله روز دوشنبه شاهد افزایش بیش از 1 درصدی بود.

Uber Technologies (UBER) در 18 دسامبر خبری را مبنی بر وارد شدن در S&P 500 دریافت کرد که منجر به جهش سهام این شرکت شد. در همین حال، اپل (AAPL) به دلیل بارش شدید باران با توقف تولید آیفون خود در هند مواجه است.

تمرکز بازار این هفته بر انتشار داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نوامبر در روز جمعه است. گزارش‌های درآمد شرکت‌هایی مانند Broadcom، Lululemon، و Autozone به همراه به‌روزرسانی‌های GameStop (GME)، Nio (NIO) و Dollar General (DG) نیز به دقت نظارت خواهند شد.

در اخبار S&P 500، سهام اوبر (UBER) در روز دوشنبه بیش از 5 درصد افزایش یافت و برای اولین بار از آوریل 2021 از 60 دلار گذشت. اعلام گنجاندن آن در S&P 500 در 18 دسامبر منجر به افزایش تقاضا برای سهام آن شد. تحلیلگران، از جمله اوپنهایمر و آرگوس، نظرات مثبتی را در مورد سهام اوبر ابراز کرده‌اند، با افزایش اهداف قیمت و انتظارات از شرکت برای تمرکز بر رشد و بازخرید سهام پس از ورود به S&P 500. این حرکت به‌عنوان نشان‌دهنده دوران جدیدی برای اوبر تلقی می‌شود. از سال های زیان تا افزایش سود. اوپنهایمر هدف قیمتی خود را به 75 دلار افزایش داد، در حالی که آرگوس آن را به 69 دلار افزایش داد، هر دو با پیش بینی افزایش تمایل سرمایه گذاران برای رشد و بازده در سال 2024.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس