نگاهی به بازارها: شاخص دلار امریکا به پایین ترین حد ماهانه رسید – دلار نیوزلند جهش کرد

اقتصاد جهانی

در بازار فارکس، دلار آمریکا در روز چهارشنبه با کاهش شدید روبرو شد و در برابر ارزهای اصلی به پایین ترین حد بیش از سه ماه اخیر رسید. دلار نیوزیلند پس از آنکه بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) پیشنهاد کرد افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است ضروری باشد، افزایش یافت. کیوی (NZDUSD) با 0.78 درصد افزایش به 0.6184 دلار رسید و به دنبال اظهارات تندروانه RBNZ به بالاترین سطح چهار ماهه خود یعنی 0.6207 دلار رسید.

دلار استرالیا (AUDUSD) پس از رسیدن به بالاترین سطح چهار ماهه 0.66765 دلاری، با 0.11 درصد کاهش به 0.6642 دلار رسید. داده ها نشان داد که تورم استرالیا در ماه اکتبر بیش از حد انتظار کاهش یافته است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) به 102.46 به پایین ترین حد بیش از سه ماه اخیر رسید که نشان دهنده انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است در اوایل سال آینده شروع به کاهش نرخ کند، دارد. کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، که به دلیل رویکردهای تندروانه خود شناخته می شود، به احتمال کاهش نرخ بهره در ماه های آینده اشاره کرد که منجر به انتظارات بازار مبنی بر اوج گرفتن نرخ بهره در ایالات متحده شد.

در برابر ین ژاپن (USDJPY)، دلار بیش از 0.5 درصد کاهش یافت و به 146.675 رسید که ضعیف ترین سطح آن در بیش از دو ماه گذشته است. یورو (EURUSD) از 1.10 دلار بالاتر رفت و به 1.1017 دلار به بالاترین سطح در سه ماه گذشته رسید.

بر اساس ابزار CME FedWatch، قیمت گذاری در بازار بیش از 40 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو بتواند تغییر سیاست های پولی خود را از اوایل ماه مارس آغاز کند، در حالی که روز قبل تقریباً 22 درصد بود.

پوند (GBPUSD) به بالاترین سطح سه ماهه 1.2733 دلار صعود کرد و آخرین بار با 1.27155 دلار معامله شد، در حالی که شاخص دلار (DXY) در 102.63 ثابت ماند.

شاخص دلار برای ماه نوامبر نزدیک به 4 درصد کاهش می یابد که بدترین عملکرد ماهانه خود را در یک سال گذشته نشان می دهد. اقتصاددانان ولز فارگو به تغییر چشم انداز خود برای دلار اشاره کردند و به پیشرفت در کاهش تورم ایالات متحده اشاره کردند که نشان دهنده احتمال بیشتری برای کاهش زودتر از دیرتر فدرال رزرو است و به طور بالقوه سودهای کوتاه مدت دلار را محدود می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید