تثبیت نرخ دلار در مقابل رقبا – انتظار کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو متغییر است

فدرال رزرو FED

روز پنجشنبه، دلار پس از تجربه دو روز نوسانات قابل توجه که با افت شدید و به دنبال آن بازگشت دوباره دیده شد، موقعیت خود را حفظ می کند. معامله گران داده های اقتصادی دریافتی را به عنوان سیگنالی تعبیر کردند که فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را به تاخیر می اندازد. شاخص دلار (DXY) که ارز ایالات متحده را در برابر شش واحد دیگر دنبال می کند، در 104.33 تثبیت شد و در روز چهارشنبه پس از افت 1.51 درصدی روز قبل، 0.31 درصد افزایش یافت و بزرگترین افت یک روزه خود در یک سال را نشان داد.

یورو (EURUSD) تقریباً 0.1 درصد افزایش یافت و به 1.0857 دلار رسید، ین (USDJPY) در 151.16 ایستاد و در برابر پوند (GBPUSD)، دلار در 1.24085 دلار ثابت ماند.

حمایت از دلار ناشی از ارقام خرده فروشی بهتر از حد انتظار و نشانه هایی از کاهش تورم است که به روایت “فرود نرم” اقتصادی کمک می کند و به فدرال رزرو فرصت بیشتری را قبل از اجرای کاهش نرخ ها می دهد.

سوزانا استیتر، استراتژیست در Hargreaves Lansdown، خاطرنشان کرد: «امروز شاهد ضعیف‌تر شدن ارزش دلار در مقایسه با سایر ارزها هستیم که این امر به دلیل خرده‌فروشی‌هایی است که این امیدها را کاهش می‌دهد که به طور بالقوه می‌توانیم دیر یا زود شاهد کاهش نرخ باشیم.”

علیرغم پیش بینی زمان اولین کاهش در این هفته، کاهش بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو به دلیل ارقام قوی تر هزینه مصرف کننده در روز چهارشنبه تغییر کرد. معامله‌گران مطمئن هستند که نرخ‌ها افزایش نمی‌یابند، اما بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، شانس برای اولین کاهش تا مارس به 20% کاهش یافته است.

بازارهای آتی حاکی از کاهش حدود 70 واحد پایه در سال 2024 می کنند که نسبت به انتظارات کاهش 80 واحدی در یک هفته قبل کمتر است.

جیمز نیوتون، تحلیل گیر ارشد FX در شرکت Convera، با اشاره به عدم تمایل فعلی برای افزایش در میان مقامات فدرال رزرو، خاطرنشان کرد: “در حالی که تورم در حال کاهش است، اقتصاد همچنان قوی باقی می ماند، که حتی ممکن است به فدرال رزرو اجازه دهد تا در صورت تمایل نرخ بهره را افزایش نیز بدهد.”

در سایر نقاط، دلار استرالیا (AUDUSD) با 0.1 درصد کاهش به 0.6502 دلار رسید، در حالی که دلار نیوزیلند (NZDUSD) با 0.3 درصد کاهش به 0.605 دلار رسید. واحد پول استرالیا نتوانست از افزایش اشتغال قوی حمایت کند، در حالی که نرخ بیکاری اندکی افزایش یافت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید