دویچه بانک: اوراق قرضه ترکیه ممکن است در سال 2024 بهترین عملکرد را داشته باشند

لیر ترکیه TRY - lira

تحلیلگران دویچه بانک می گویند که اوراق قرضه دولتی ترکیه یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور برای سال آینده خواهد بود. اخیراً تعدیل قابل توجهی در قیمت اوراق قرضه دولتی ترکیه صورت گرفته است که آن را برای سرمایه گذاران جذاب تر کرده است. با این حال، تحلیلگران پیشنهاد می کنند که ممکن است برای بازگشت به بازار به طور کلی کمی زود باشد. با این حال، آنها اشاره می کنند که برخی از اوراق قرضه کوتاه مدت شروع به جذاب شدن می کنند.

کریستین ویتوسکا، استراتژیست دویچه بانک، در یادداشتی به مشتریان، فعلاً رویکرد محتاطانه را توصیه می‌کند و موضع «انتظار و دید» و سبک ماندن روی لیر ترکیه را پیشنهاد می‌کند. علیرغم احتیاط فعلی، ویتوسکا انتظار دارد درآمد ثابت ترکیه (اوراق قرضه بانکی) در سال آینده در بین بازارهای نوظهور عملکرد خوبی داشته باشد.

گزارش دویچه بانک تاکید می کند که تصمیمات بانک مرکزی ترکیه، به ویژه در مورد سیاست های پولی، می تواند تاثیر مثبتی بر ارز داشته باشد. در این گزارش همچنین بر اهمیت اقدامات در چارچوب احتیاط کلان و ارتباطات شفاف بانک مرکزی تاکید شده است.

در یک چرخش مثبت وقایع، حساب جاری ترکیه در ماه سپتامبر نزدیک به 1.9 میلیارد دلار مازاد نشان داد که فراتر از انتظارات بود. مهمت شیمشک، وزیر خزانه داری و دارایی، نسبت به بهبود فرصت های تامین مالی خارجی و تقویت ذخایر کشور ابراز اطمینان کرد.

امروز نرخ دلار در ترکیه برابر با 28.62 لیر است که نسبت به روز گذشته حدود 0.50% افزایش 0داشته است. در زیر می توانید روند 1 سال گذشته دلار به لیر ترکیه را تماشا کنید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید