نگاهی به رویدادهای مهم هفته و بازارهای سهام – معامله گران منتظر گزارش CPI

wallstreet

در روز دوشنبه، شاخص S&P 500 با کاهش 0.08 درصدی به کار خود پایان دادکه به نشان دهنده علاقه معامله گران به شرایط بازار است. شاخص داوجونز با افزایش 0.16 درصدی بسته شد، در حالی که NASDAQ با افت 0.22 درصدی مواجه شد.

علیرغم عقب نشینی روز دوشنبه، خوش بینی در احساسات سرمایه گذاران حاکم است زیرا شاخص S&P 500 در روز جمعه گذشته به بالاترین حد خود رسید و رسماً به روند نزولی سه ماهه ای که از اواخر جولای شروع شده بود، پایان داد.

مسیر این هفته احتمالاً تحت تأثیر طیفی از انتشار درآمدها و شاخص های اقتصادی خواهد بود. شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) روز سه شنبه برای ماه اکتبر، با پیش بینی اقتصاددانان کاهش تورم کل از سپتامبر، کانون اصلی تمرکز است.

در تقویم اقتصادی چهارشنبه شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) وجود دارد که بینشی در مورد تورم شرکت‌ها و داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده ارائه می‌دهد و نگاهی اجمالی به سلامت هزینه‌های مصرف‌کننده آمریکایی قبل از فصل تعطیلات ارائه می‌کند.

گزارش‌های درآمد از Home Depot (HD)، Target (TGT) و Walmart (WMT) به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت و اطلاعات بیشتری را در مورد هزینه‌های مصرف‌کننده و اینکه چگونه این خرده‌فروشان اصلی قیمت‌های تامین‌کننده بالاتر را دنبال می‌کنند ارائه می‌دهد.

در اواخر هفته، نگرانی در مورد تعطیلی احتمالی دولت فدرال در صورتی که کنگره ایالات متحده نتواند لایحه هزینه های جدید را تصویب کند، وجود دارد. با این حال، بازار در حال حاضر نسبت به دستیابی به توافق قبل از نزدیک شدن به موعد مقرر در روز جمعه خوشبین است.

اخبار S&P 500 ا: تمرکز سود بر خرده فروشی، چین و فناوری

نکته مهم روز سه شنبه Home Depot است، یک بازیگر اصلی در بهبود خانه ها DIY. انتظار می‌رود این غول خرده‌فروشی نسبت به سال گذشته کاهشی در نتایج نشان دهد که به دلیل تمام شدن پس‌اندازهای دوران COVID در میان مشتریان با درآمد متوسط است. تحلیلگران نظرات متفاوتی در مورد سه ماهه سوم دارند، اما اجماع کلی 3.76 دلار در GAAP EPS در 37.6 میلیارد دلار فروش پیش بینی می کند.

پیش‌بینی می‌شود که Walmart با فروش 158.5 میلیارد دلاری GAAP EPS به 1.51 دلار برسد. قابل ذکر است، بر خلاف سایر خرده فروشان در صف هفته، پیش بینی می شود فروش والمارت در مقایسه با سال قبل 7 میلیارد دلار افزایش یابد.

این هفته، چین با تمرکز بر Alibaba (BABA)، JD.com (JD) و XPeng (XPEV) در مرکز قرار می‌گیرد. در روز چهارشنبه، JD.com انتظار می‌رود 0.81 دلار EPS تعدیل‌شده را با فروش نزدیک به 34 میلیارد دلار گزارش کند. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که خودروی الکتریکی (EV) تازه‌کار XPeng متحمل زیان 0.46- دلاری در EPS تعدیل‌شده با فروش 1.18 میلیارد دلاری شود که منعکس‌کننده چالش‌های موجود در اقتصاد چین، به‌ویژه در بخش EV که تحت سلطه BYD (BYDDY) و تسلا (TSLA) است (که قیمت ها را کاهش داده اند).

پیش‌بینی می‌شود که گزارش علی‌بابا در روز پنج‌شنبه نشان‌دهنده افزایش سالانه باشد، اگرچه انتظار می‌رود که نسبت به سه ماهه اخیر عقب‌نشینی داشته باشد. در حالی که سرمایه‌گذاران آمریکایی ممکن است به بخش ابری علی‌بابا امیدوار باشند، اجماع همچنان پیش‌بینی می‌کند که علی‌بابا 2.07 دلار در EPS تعدیل‌شده با درآمد 30.8 میلیارد دلاری کسب کند.

رویدادهای اقتصادی

رویداد اقتصادی مورد انتظار هفته، انتشار شاخص قیمت مصرف کننده اکتبر (CPI) است که برای ساعت 17:00 به وقت ایران روز سه شنبه برنامه ریزی شده است. ناظران بازار از نزدیک این گزارش را در تقویم اقتصادی دنبال می‌کنند و امیدوار به گزارشی هستند که با ترجیحات بازار سهام همخوانی داشته باشد – (کاهش قابل توجهی در تورم اصلی مصرف‌کننده). اجماع نشان می دهد که رقم سالانه 3.3 درصد است که انتظار می رود رقم ماهانه 0.1 درصد افزایش یابد. در مقایسه، انتشار ماه سپتامبر به ترتیب 3.7 درصد و 0.4 درصد را ثبت کرد.

در حالی که انتظار می‌رود ارقام مهم‌تر CPI اصلی در 0.3 درصد ماهانه و 4.1 درصد سالانه ثابت بماند، هر گونه کاهش در ارقام اصلی یا تورم اصلی احتمالاً منجر به افزایش قیمت‌های بازار سهام می‌شود. در مقابل، افزایش می تواند تأثیر منفی نیز داشته باشد، زیرا بازار ممکن است آن را به عنوان سیگنالی تعبیر کند که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را برای مقابله با تورم افزایش دهد.

در صورت وجود نتایج متفاوت در گزارش CPI، توجه به انتشار شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در روز چهارشنبه معطوف خواهد شد. اجماع برای گزارش سالانه اصلی 2.7 درصد است که منعکس کننده داده های ماه قبل است.

نزولی برای سهام خرده‌فروشی و مصرف‌کننده در پیش‌بینی کلی خرده‌فروشی ماه اکتبر ایالات متحده وجود دارد، که همزمان با داده‌های PPI در ساعت 17:00 به وقت ایران روز چهارشنبه است. پیش‌بینی‌ها حاکی از کاهش 0.3 درصدی ماهانه در ماه به ماه پس از افزایش ماهانه مثبت 0.7 درصدی سپتامبر و مجموعه‌ای از خوانش‌های مثبت متوالی است.

به طور مشابه، انتظار می‌رود داده‌های مربوط به شروع مسکن و مجوزهای ساخت آمریکا در ماه اکتبر، که قرار است در روز جمعه منتشر شود، نشان دهنده کاهش ماهانه در مقایسه با سپتامبر باشد. این چشم انداز اقتصادی تصویری از کاهش هزینه های مصرف کننده و نرم شدن بازار املاک و مستغلات را ترسیم می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید