با رشد بازار بورس، سهام تسلا سطح حمایت بالای 210 دلار را حفظ می کند

Elon musk - tesla

بعدازظهر جمعه، سهام تسلا (TSLA) در پایان معاملات 2.3 درصد رشد کرد و از رشد 1.9 درصدی شاخص NASDAQ پیشی گرفت. سهام درست بالاتر از سطح حمایت حیاتی در 210 دلار باقی ماند و در صورت نقض، سهامداران ممکن است با کاهش 24 درصدی بالقوه برای حمایت بلندمدت مواجه شوند. گزارشات منفی در روز پنجشنبه و تایید اتحادیه کارگران خودرو (UAW) چالش هایی را برای تولید کننده پیشرو خودروهای الکتریکی (EV) به رهبری ایلان ماسک ایجاد کرد.

در بازار گسترده تر سهام ایالات متحده، S&P 500 و NASDAQ Composite اواخر روز جمعه افزایش یافتند و هدف آن بسته شدن با سودهای بین 1 تا 2 درصد بود.

رتبه‌بندی غیرمنتظره Reduce توسط مایکل تیندال، تحلیلگر HSBC در روز پنج‌شنبه، همراه با قیمت هدف ۱۴۶ دلاری، سهامداران تسلا را تحریک کرد. تیندال ضمن اذعان به تحقق بلندمدت تسلا به وعده‌های جاه‌طلبانه خود، نگرانی‌های خود را در مورد ارزش‌گذاری شرکت ابراز کرد. وی خاطرنشان کرد که ارزش گذاری فعلی تسلا ظاهراً مبتنی بر سرمایه گذاری های آتی است، مانند نرم افزار کاملاً مستقل، خدمات مبتنی بر اشتراک، روبات های Optimus و ابررایانه نوظهور Dojo که ممکن است تا پایان دهه تاثیر آنها بر روی قیمت نهایی محقق نشود.

Tyndall هدف تسلا برای تولید سالانه 20 میلیون وسیله نقلیه تا پایان دهه را زیر سوال برد و آن را با توجه به انتقال جهانی به وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) بسیار جاه طلبانه دانست. این هدف تولید تقریباً دو برابر تولید فعلی تویوتا و فولکس واگن، دو شرکت بزرگ خودروسازی است.

علاوه بر این، تیندال ریسک های مرتبط با مدیرعامل ایلان ماسک را برجسته کرد و نشان داد که ارزش گذاری تسلا به شدت به رهبری ماسک بستگی دارد. هر رویداد پیش بینی نشده ای که ماسک را تحت تاثیر قرار دهد می تواند منجر به کاهش شدید شور و شوق بازار برای سهام تسلا شود.

هنگامی که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن از تلاش های UAW برای اتحادیه سازی تسلا و تویوتا حمایت کرد، که به طور بالقوه بر حاشیه سود تأثیر می گذارد، نگرانی دیگری پدیدار شد. اگرچه ممکن است بازار در حال حاضر خطر اتحادیه شدن را کم اهمیت جلوه دهد، اما حمایت بایدن و موفقیت های اخیر UAW در برابر سایر خودروسازان بزرگ، ابهامات را در مورد روابط کاری آینده تسلا و تأثیر بالقوه آن بر سودآوری این شرکت افزایش می دهد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس