رویدادهای مهم هفته پیشرو در بازارهای مالی – احتمال تعطیلی دولت امریکا

اقتصاد جهانی

در آخرین تحولات اقتصادی هفته پیشرو، شاخص های کلیدی بازیگران اصلی جهانی قرار است احساسات بازار را شکل دهند. از گزارش اشتغال و تورم بریتانیا گرفته تا شاخص هزینه‌های مصرف‌کننده و تورم ایالات متحده، و عملکرد خرده‌فروشی چین، معامله گران منتظر اطلاعات مهمی در مورد وضعیت این اقتصادها هستند.

علاوه بر این، توجه دنیا به ضرب‌الاجل تعطیلی در دولت ایالات متحده نیز می باشد، این سیگنال‌های اقتصادی متنوع بر پیوستگی چشم‌انداز مالی در دنیا تأکید می‌کند و این هفته را به نقطه‌ای حساس برای سرمایه‌گذاران و ناظران تبدیل خواهد کرد.

رویدادهای مهم هفته آینده بازارهای مالی

دستمزد بریتانیا (سپتامبر) / شاخص قیمت مصرف کننده در بریتانیا (اکتبر) – 14 و 15 نوامبر – داده های اخیر در مورد عملکرد اقتصادی بریتانیا نشان می دهد که این کشور با وجود کاهش نرخ تورم، همچنان با چالش هایی مواجه است. ارقام تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم نشان‌دهنده فشار بر اقتصاد است و تورم همچنان بالاتر از اروپا و ایالات متحده است. گزارش دستمزدها یک عامل مثبت بوده است، اما نگرانی هایی وجود دارد که رشد درآمد ممکن است به اوج خود رسیده باشد.

بانک مرکزی انگلیس در نشست اخیر خود نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت و کاهش بیشتر نرخ تورم می تواند نشان دهنده بی میلی برای افزایش بیشتر نرخ باشد. شاخص قیمت مصرف کننده CPI در سپتامبر از انتظارات 6.7 درصد فراتر رفت که ناشی از افزایش قیمت بنزین بود و کاهش جزئی قیمت مواد غذایی را جبران کرد. انتظار می‌رود تورم اکتبر با کاهش قابل توجهی به 4.8% و CPI اصلی به 5.7% کاهش یابد.

CPI ایالات متحده (اکتبر) – 14 نوامبر – در ایالات متحده اخیراً هزینه های زندگی به ویژه در سه ماه اخیر افزایش یافته است. اگرچه به دلیل افزایش قیمت اجاره بها و سوخت، افزایش کلی کمی بیشتر از حد انتظار است، اما قیمت‌های ضروری که شامل این موارد نمی‌شوند، کندتر افزایش یافته‌اند. برخی نگران بودند که دولت برای کنترل این موضوع نرخ بهره را افزایش دهد، اما اخبار اخیر در مورد تعداد مشاغل و میزان خرید مردم این نگرانی ها را کاهش داده است. اگر داده‌های اکتبر شواهد بیشتری از کاهش قیمت‌های اصلی نشان دهد، ممکن است از این ایده حمایت کند که فدرال رزرو تا قبل از کریسمس نرخ بهره را افزایش نخواهد داد. انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده از 3.7% به 3.3% کاهش یابد و قیمت‌های اصلی بدون تغییر در 4.1% باقی بماند.

خرده‌فروشی چین (اکتبر) – 16 نوامبر – در چین، اقتصاد اخیراً به لطف تعهد قوی‌تر مصرف‌کنندگان، 1.3 درصد رشد کرده است. علیرغم اطلاعات رسمی که نشان دهنده بهبود اندک در فروش خرده فروشی در سه ماهه سوم است، داده های تجاری اخیر و PMI ها نشان دهنده ضعف هستند. انتظار می رود خرده فروشی ماه اکتبر 7 درصد افزایش یابد و تولید صنعتی در 7 درصد ثابت بماند.

خرده فروشی ایالات متحده (اکتبر) – 15 نوامبر – در ایالات متحده، مصرف کنندگان در بیشتر سال جاری انعطاف پذیری چشمگیری از خود نشان داده اند و تنها دو ماه رشد منفی را در فوریه و مارس تجربه کرده اند. از آن زمان، مخارج ثابت مانده است، با حمایت از بازار کار قوی و نرخ تورم که سریعتر از سایر نقاط جهان کاهش یافته است. به ویژه گزارش های خرده فروشی سه ماهه سوم قوی بود و از جولای تا سپتامبر 0.5٪، 0.8٪ و 0.7٪ افزایش داشت. با این حال، با ورود به سه ماهه چهارم، اعداد خرده فروشی در ماه اکتبر ممکن است نشان دهنده کاهش بالقوه در هزینه ها باشد. ممکن است مصرف‌کنندگان در حالی که برای فصل‌های تعطیلات آتی شکرگزاری و کریسمس آماده می‌شوند، از هزینه های خود کم کنند. اظهارات اخیر مدیر عامل Target، یکی از بزرگترین خرده فروشان در ایالات متحده، نشان می دهد که مصرف کنندگان شروع به کاهش سرعت هزینه های خود کرده اند. انتظارات برای ماه اکتبر کاهش -0.5٪ در خرده فروشی را پیش بینی می کند.

آخرین مهلت تعطیلی دولت ایالات متحده – 17 نوامبر – پس از تمدید 45 روزه ای که قانونگذاران در ماه اکتبر بر سر آن توافق کردند تا از تعطیلی دولت جلوگیری شود، دولت ایالات متحده با یک ضرب الاجل حساس دیگر در 17 نوامبر مواجه است، اقدامی که باعث شد کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، موقعیت خود را از دست بدهد. اختلاف نظر در مورد میزان حمایت مالی ایالات متحده از اوکراین در درگیری با روسیه، همراه با رویدادهای اخیر در خاورمیانه، بر پیچیدگی اوضاع افزوده است. با روی کار آمدن مایک جانسون، رئیس جدید مجلس نمایندگان، انتظار می‌رود نگرانی‌های بازار با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل افزایش یابد. نتیجه احتمالی ممکن است شبیه تمدید زمانی باشد که در اکتبر به دست آمد، و مذاکرات احتمالاً بر روی رسیدگی به نگرانی‌های جمهوری‌خواهان در مورد کاهش هزینه‌ها برای مهار افزایش شدید بدهی دولت و هزینه‌های مرتبط با آن متمرکز خواهد بود.

برای دسترسی به تمام رویدادهای اقتصادی هفته و دسترسی زنده به آخرین گزارش ها و شاخص های بین المللی با تقویم اقتصادی فارکس ما همراه باشید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید