شاخص S&P 500 هفته را خوب آغاز کرد و در روز دوشنبه 1.2 درصد افزایش یافت

wallstreet

شاخص S&P 500 در روز دوشنبه رشد قابل توجه 1.2 درصدی را تجربه کرد زیرا سرمایه گذاران پس از تجربه دو هفته متوالی زیان بیش از 2 درصدی، به سهام علاقه نشان دادند. شاخص نزدک نیز 1.16 درصد افزایش داشت، در حالی که میانگین صنعتی داوجونز رشد 1.58 درصدی را ثبت کرد.

عملکرد ضعیف هفته قبل، که منجر به افت 2.53 درصدی شاخص S&P 500 شد، این شاخص را بر اساس شاخص قدرت نسبی (RSI) وارد قلمروی بیش از حد فروش کرد و سپس یک اصلاح در قیمت اتفاق افتاده است (کاهش 10 درصدی نسبت به بالاترین سطح اخیر خود).

در این هفته، تمرکز بر انبوهی از گزارش های درآمدی و نشست FOMC فدرال رزرو، که در آن تصمیم‌گیری درباره نرخ بهره اتخاذ خواهد شد، باقی می‌ماند.

مایک ویلسون، رئیس مورگان استنلی، کاهش بیشتر شاخص را پیش‌بینی می‌کند و هدف پایان سال خود را در سطح 3900 حفظ می‌کند، در حالی که گلدمن ساکس توصیه می‌کند از فرصت‌های جذاب و قیمت های کف استفاده کند.

اخبار S&P 500: این شاخص در سال 2023 به کجا ختم خواهد شد؟

مایک ویلسون، که به دلیل پیش‌بینی بازار نزولی در سال 2022 مشهور است، اکنون نسبت به انتظار یک دوره کاهش و تثبیت تا کریسمس هشدار می‌دهد. شاخص S&P 500 از پایان جولای تا کنون تقریباً 9.7 درصد کاهش یافته است و ویلسون معتقد است که فضای بیشتری برای کاهش -5 درصد وجود دارد و آن را به سطح 3900 می رساند که از مارس مشاهده نشده است.

انتظار می رود تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ های بهره تا حد زیادی در جلسه چهارشنبه FOMC بدون تغییر باقی بماند، اما اظهارات جی پاول، رئیس فدرال رزرو می تواند انتظارات بازار را تحت تاثیر قرار دهد. معامله گران همچنین اعلامیه بازپرداخت روز چهارشنبه از سوی خزانه داری ایالات متحده را از نزدیک تماشا می کنند، که ممکن است بر بازدهی خزانه داری و به نوبه خود بر S&P 500 تأثیر بگذارد.

شرکت اپل، AirBNB و AMD از جمله پربیننده ترین گزارش های درآمدی هستند. سه شنبه به (AMD) چشم خواهیم داشت، در حالی که نتایج AirBNB در روز چهارشنبه پیش بینی می شود. نتایج سه ماهه اپل که در روز پنجشنبه پیش بینی می شود، قبلاً با اخبار منفی روبرو شده است که بر قیمت سهام تأثیر گذاشته است. در این اخبار آمده بود که تولید این دوره نشان دهنده تقاضای پایین تر آیفون است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید