شاخص دلار روند صعودی خود را از سر می گیرد و قبل از انتشار داده ها به 106.40 صعود می کند

دلار امریکا تجارت آفرین 2321

دلار آمریکا، همانطور که با شاخص دلار (DXY) اندازه‌گیری می‌شود، قدرت تازه‌ای را از خود نشان می‌دهد و با شروع معاملات اروپا در روز سه‌شنبه، به سمت محدوده 106.40 پیش می‌رود.

این شاخص از دو عقب نشینی متوالی روزانه برگشته است و سطح 106.40 را به دست آورده است که ناشی از تغییر در تمایلات ریسک در روز سه شنبه است.

این بهبود اخیر در شاخص دلار با کاهش اندکی در بازدهی ایالات متحده در کل همخوانی دارد و منعکس کننده انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را در نشست چهارشنبه آتی خود بدون تغییر نگه دارد، منعکس می کند.

در جلسه آمریکای شمالی، داده های اقتصادی مهم شامل شاخص هزینه اشتغال، به دنبال آن شاخص قیمت خانه FHFA و گزارش قابل توجه اعتماد مصرف کننده توسط هیئت کنفرانس است.

چه چیزی بر شاخص دلار آمریکا تأثیر می گذارد

به نظر می رسد اصلاح اخیر شاخص در این هفته کمی بالاتر از سطح 106.00 حمایت پیدا کرده است.

دلار آمریکا همچنان از وضعیت قوی اقتصاد ایالات متحده و تورم بالا مداوم سود می برد که منجر به بازدهی بالاتر می شود. این وضعیت از این دیدگاه حمایت می کند که فدرال رزرو سیاست پولی سخت تری را برای مدت طولانی حفظ خواهد کرد.

رویدادهای کلیدی در ایالات متحده در این هفته: سه شنبه – هزینه استخدام، شاخص قیمت خانه FHFA، اعتماد مصرف کننده CB. چهارشنبه – برنامه های وام مسکن MBA، گزارش ADP، PMI ساخت نهایی، ساخت ISM، هزینه ساخت، تصمیم گیری نرخ بهره FOMC، کنفرانس مطبوعاتی پاول. پنجشنبه – مطالبات اولیه بیکاری، سفارشات کارخانه؛ جمعه – حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، نرخ بیکاری، PMI خدمات، PMI خدمات ISM.

مرتبط: تقویم اقتصادی فارکس

نگرانی های مداوم: بحث های جاری در مورد فرود نرم یا سخت برای اقتصاد ایالات متحده، حدس و گمان کاهش احتمالی نرخ بهره در اواخر سال 2024، تنش های ژئوپلیتیکی با روسیه و چین، و سرریز احتمالی بحران خاورمیانه به مناطق دیگر.

سطوح کلیدی شاخص دلار

در حال حاضر این شاخص با 0.20 درصد افزایش به 106.35 رسیده است. شکست بالای 106.88 (بالاترین نرخ هفتگی در 26 اکتبر) می تواند در را به 107.34 (بالاترین قیمت 2023 در 3 اکتبر) و در نهایت 107.99 (بالاترین قیمت هفتگی در 21 نوامبر 2022) باز کند. در جهت نزولی، حمایت اولیه در 105.36 (پایین ترین سطح ماهانه در 24 اکتبر)، پس از آن 104.42 (کم ترین سطح هفتگی در 11 سپتامبر) و سپس 103.43 (میانگین متحرک ساده 200 روزه) مشاهده می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید