قیمت گاز طبیعی به بالاترین قیمت جدید در سال 2023 نزدیک می شود

TJS BP oil and gas

قیمت گاز طبیعی بار دیگر در حال افزایش است، زیرا اسرائیل حمله دوم به غزه را تأیید کرده و به تنش ها در خاورمیانه می افزاید. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از یک افت جزئی در هفته گذشته، برای یک هفته دیگر افزایش می‌یابد و دلار آمریکا احتمالاً سطوح بالای خود را قبل از تصمیم آتی فدرال رزرو حفظ می‌کند. انتشار نتایج مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی – شاخص PCE امروز، اطلاعات مناسب را در مورد جهت تورم در ایالات متحده ارائه می‌کند.

در زمان نگارش این مقاله، گاز طبیعی 3.64 دلار به ازای هر MMBtu معامله می شود.

تحولات کلیدی و عوامل بازار گاز طبیعی

  • قیمت گاز طبیعی اروپا به حدود 50 یورو در هر مگاوات ساعت افزایش یافته است، زیرا معامله گران به دقت تنش های خاورمیانه را زیر نظر دارند و به دلیل درگیری های احتمالی در منطقه، ریسک را افزایش می دهند.
  • علیرغم کاهش اخیر دما، ذخایر گاز اتحادیه اروپا تقریباً 99 درصد پر است.
  • EDP قصد دارد نیروگاه Abono II در اسپانیا را از زغال سنگ به گاز طبیعی تبدیل کند و انتظار می رود این تبدیل تا اواسط سال 2025 تکمیل شود.
  • به گفته اگنس پانیر روناچر، وزیر انتقال انرژی فرانسه، گاز روسیه همچنان تقریباً 10 درصد از عرضه گاز طبیعی فرانسه را تشکیل می دهد.
  • Baker Hughes Gas Rig Count هفتگی که قرار است در ساعت 17:00 به وقت گرینویچ منتشر شود، قبلاً 118 بود و برای سال 2023 در سطوح پایین تر باقی می ماند.

تجزیه و تحلیل فنی نرخ گاز طبیعی

قیمت گاز طبیعی پس از افزایش سریع در روزهای اخیر به 3.65 دلار رسیده است.

افزایش گمانه زنی ها در مورد حمله زمینی بزرگ اسرائیل به غزه می تواند قیمت ها را حتی بیشتر کند و به طور بالقوه به بالاترین حد جدید برای سال 2023 نزدیک به 4.33 دلار برسد.

TJA27-XNG_USD (40)-638339975463442911

از منظر فنی، قیمت ها در روز چهارشنبه از خط روند بالایی نزدیک به 3.37 دلار فراتر رفتند که نشان دهنده ادامه روند صعودی بالقوه با سطح مقاومت بعدی در 3.63 دلار است.

در صورت تهاجم زمینی قابل توجه و دخالت کشورهای منطقه، افزایش سریع به 4.33 دلار، بالاترین میزان سال 2023، کاملا قابل تصور است.

در جهت نزولی، کانال روند در حدود 3.37 دلار ممکن است به عنوان حمایت عمل کند، و قیمت گاز طبیعی می تواند به 3.07 دلار کاهش یابد، که با خط نارنجی از بالای دو برابر در اواسط آگوست مشخص شده است. فروش گسترده‌تر می‌تواند قیمت‌ها را به 3.03 دلار کاهش دهد که مطابق با میانگین متحرک ساده 55 روزه است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید