چشم انداز اقتصاد جهانی تا پایان سال 2023

اقتصاد جهانی

اقتصاد جهانی در حال کند شدن است همچنین دوره افزایش نرخ بهره یا در اوج خود قرار دارد یا در آستانه رسیدن به بالاترین حد خود در هر دو منطقه یورو و ایالات متحده است.

چشم انداز اقتصاد جهان

انتظار می‌رود اقتصاد ایالات متحده در سال 2023 با سرعتی مشابه سال 2022 رشد کند. با این حال، عوامل متعددی مانند سرد شدن بازار کار، کاهش سود شرکت‌ها و افزایش نرخ‌های بهره واقعی نشان‌دهنده کاهش رشد اقتصاد ایالات متحده است. هزینه های مصرف کننده نقش مهمی در شرایط اقتصادی ایفا خواهد کرد. در ماه های اخیر نشانه های مثبتی در رابطه با تورم ایالات متحده وجود داشته است.

در منطقه یورو، رشد اقتصادی در سه ماهه دوم با تفاوت هایی در بین کشورهای مختلف مشاهده می شود. در حالی که فرانسه و اسپانیا رشد قوی نشان دادند، آلمان رشد قابل توجهی نداشت و اقتصاد ایتالیا منقبض شده است. به نظر می رسد احساسات در بخش صنعتی در حال تثبیت است، اما ارائه دهندگان خدمات در حال ضعیف شدن هستند. در نتیجه، چشم انداز اقتصادی در حال حاضر ضعیف باقی می ماند. پس از تثبیت نرخ بهره فعلی، انتظار می‌رود که تورم اصلی در منطقه یورو در ماه‌های آینده به تدریج روند نزولی داشته باشد.

اوراق قرضه

در ماه سپتامبر، فدرال رزرو ایالات متحده تصمیم گرفت که نرخ های بهره را در پی افزایش نرخ در ماه جولای بدون تغییر نگه دارد و برای تصمیم گیری های آتی به داده های بیشتری نیاز است. ما پیش‌بینی می‌کنیم که بازار کار سرد شود، فشار قیمت‌ها کاهش یابد و دیگر افزایش نرخ‌ها وجود نداشته باشد. فروش اخیر در بازار اوراق قرضه ایالات متحده احتمالاً به دلیل داده های قوی اقتصادی است. با وجود داده های اقتصادی ضعیف تر، بازده اوراق قرضه دولتی آلمان تحت تأثیر راهنمایی های ایالات متحده افزایش یافته است. انتظار داریم بازده اوراق کوتاه مدت ثابت بماند و بازده بلندمدت کاهش یابد.

فارکس

کاهش رشد اقتصادی پیش بینی شده در ایالات متحده و بهبودی متوسط در منطقه یورو باید یورو را در برابر دلار آمریکا و فرانک سوئیس تقویت کند.

با توجه به بازده مثبت در ایالات متحده (US yields)، یش‌بینی می‌شود که قیمت طلا در سه ماهه چهارم سال 2023 عمدتاً حرکت جانبی را تجربه کند. این بدان معنی است که انتظار داریم قیمت طلا بدون روندهای صعودی یا نزولی قابل توجه ثابت بماند.

سهام

نوسانات بیشتر در بازار سهام به دلیل افزایش بازدهی و کندی اقتصاد جهانی پیش بینی می شود. به طور کلی، انتظار میرود که تنها رشد متوسطی در شاخص سهام جهانی داشته باشیم، احتمالاً این تغییرات تا پایان سال بین 0٪ و +5٪ باشد. ما طرفدار سهام با کیفیت بالا در بخش‌های بهداشت، فناوری و انرژی هستیم.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس