پس از صحبت های غافلگیر کننده رئیس بانک مرکزی اروپا، دلار در مقابل یورو عقب نشینی کرد

کریستین لاگارد - بانک اروپا

دلار آمریکا (USD) در حال از دست دادن رشدهای قبلی خود در روز پنجشنبه با وجود آمارهای مثبت اقتصادی از ایالات متحده است. دلیل این کاهش بانک مرکزی اروپا (ECB) و رئیس آن کریستین لاگارد است. سخنان لاگارد در طول سخنرانی خود باعث شد تا یورو در برابر دلار آمریکا تقویت شود و زیان هایی را که در اوایل معاملات تجربه کرده بود پاک کرد. اگرچه چشم‌انداز اقتصادی منطقه یورو تاسف‌بار به نظر می‌رسد، با خودداری بانک مرکزی اروپا از ارائه راهنمایی‌های خاص در آینده، بازار رویکرد بانک مرکزی اروپا را راهی برای انعطاف‌پذیر ماندن و آمادگی برای مداخله در صورت نیاز برای حمایت از اقتصاد اروپا می‌داند.

از نظر داده های اقتصادی، امروز گزارش ها و داده های زیادی منتشر شد که بیشتر آن در جنبه مثبت شگفت آور بود. این آمار نشان دهنده عملکرد قوی اقتصاد ایالات متحده است. با پیشروی معاملات امروز و کاهش تاثیر اخبار بانک مرکزی اروپا، انتظار می‌رود دلار آمریکا دوباره قدرت خود را به دست آورد.

در اینجا خلاصه ای از رویدادهای کلیدی امروز آمده است:

 • بانک مرکزی اروپا با هدف مبارزه با تورم بالا در منطقه یورو، نرخ های معیار خود را بدون تغییر در 4 درصد نگه داشت.
 • داده‌های کلیدی اقتصادی ایالات متحده شامل ادعاهای اولیه بیکاری، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE)، داده‌های تولید ناخالص داخلی (GDP) و سفارش‌های کالاهای بادوام بود که همگی بهتر از انتظارات بودند.
 • کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، بر ضعف اقتصاد اتحادیه اروپا و فقدان راهنمایی رو به جلو تاکید کرد. کاهش نرخ ها مورد بحث قرار نگرفت.
 • کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو، هیچ سیاست پولی قابل توجهی را اعلام نکرد.
 • داده های مسکن ایالات متحده، از جمله فروش خانه های معلق و شاخص تولید فدرال رزرو کانزاس سیتی، در اواخر روز انتظار می رفت.
 • وزارت خزانه داری ایالات متحده قصد داشت دو نوع اوراق بهادار را بازپرداخت کند، یک اسکناس 4 هفته ای و یک اسکناس 7 ساله.
 • بازارهای جهانی سهام با نوسانات مواجه شدند و بازارهای سهام آسیایی و اروپایی کاهش یافتند. معاملات آتی سهام ایالات متحده پتانسیل بهبود را نشان داد.
 • بازار در حال حاضر 97.1 درصد احتمال می دهد که فدرال رزرو در نشست نوامبر خود نرخ بهره را حفظ کند.
 • بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.92 درصد رسید که از نظر روانی به سطح 5 درصد نزدیک شد.

شاخص دلار آمریکا، که ارزش دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزهای دیگر اندازه می‌گیرد، پس از شروع هفته متزلزل، نشانه‌هایی از بازگشت را نشان می‌دهد. شاخص DXY به احتمال زیاد به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد و در صورت بازپس گیری سطح 106.92، هدف احتمالی 107.00 خواهد بود. از جنبه نزولی، 105.12 یک سطح بسیار مهم است و اگر نتواند حمایتی را ارائه کند، شاخص دلار آمریکا می تواند قبل از یافتن حمایت قوی در نزدیکی میانگین متحرک ساده 100 روزه، به 103.74 سقوط کند.

تجارت آفرین فارکس

2 دیدگاه

 • با سلام و وقت بخیر
  ابتدا از زحماتتان متشکرم و یک خواسته‌ای داشتم مبنی بر اینکه لطفا در ابتدای صفحه(به طور مثال زیر سرمقاله) تاریخ و ساعت انتشار اولیه خبر از منبع اصلی را مرقوم فرمایید. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید