با از سرگیری روند صعودی، اونس جهانی طلا در انتظار پذیرش بالای 1950 دلار است

اخبار طلا

اونس جهانی طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح چهار هفته اخیر به 1943 دلار، اکنون اندکی کاهش یافته است. علیرغم این عقب نشینی، طلا همچنان به رشدهای اخیر خود ادامه می دهد که بخشی از آن به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده است. تمرکز بازار اکنون به سخنرانی‌های آتی مقامات مختلف فدرال رزرو (Fed)، با توجه ویژه به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که برای پنجشنبه برنامه ریزی شده است، معطوف شده است.

کاهش شاخص دلار تا حدودی به دلیل کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا نسبت به بالاترین سطح یک هفته اخیر است. این به داده های اقتصادی مثبتی است که از چین منتشر می شود، که در ابتدا احساسات بازار را تقویت کرده بود. اقتصاد چین در سه ماهه سوم با نرخ 4.9 درصد رشد کرد که فراتر از انتظارات بود و از رشد 6.3 درصدی در سه ماهه دوم فراتر رفت. علاوه بر این، خرده فروشی ماه سپتامبر چین نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.5 درصد افزایش نشان داد که از 4.9 درصد پیش بینی شده عبور کرد و تولید صنعتی به 4.5 درصد نسبت به سال قبل رسید که از پیش بینی ها پیشی گرفت و با رقم اوت مطابقت داشت.

با این حال، نگرانی‌ها در مورد نکول بالقوه بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده املاک خصوصی چین، کانتری گاردن هلدینگ، در مورد 11 میلیارد دلار بدهی فراساحلی خود ادامه دارد. همچنین، درگیری‌های مداوم بین حماس و اسرائیل همچنان به ایجاد یک محیط خطرناک ادامه می‌دهد. این تنش ژئوپلیتیکی، همراه با درخواست برای آتش بس بشردوستانه توسط آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد پس از حمله اسرائیل به بیمارستانی در غزه، به جذابیت طلا به عنوان یک دارایی امن کمک می کند.

علیرغم افزایش تقاضا برای دارایی های امن، دلار آمریکا برای افزایش قابل توجهی تلاش کرده است زیرا اظهارات اخیر مقامات فدرال رزرو حاکی از توقف افزایش نرخ بهره در نوامبر است. داده‌های مثبت خرده‌فروشی ایالات متحده و محدودیت‌های فروش Nvidia Made-For-China موقتاً از دلار آمریکا حمایت کرد، اما پس از ابراز نگرانی توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، در مورد سیاست محدودکننده، این ارز با باد مخالف مواجه شد.

در این پس‌زمینه بازار، قیمت طلا شاهد برخی نوسانات بود، اما توانست روز سه‌شنبه در محدوده مثبت به پایان برسد که نشان‌دهنده احساس ریسک‌گریزی است.

با نگاهی به آینده، مجموعه‌ای از سخنرانی‌های مقامات فدرال رزرو، همراه با داده‌های اقتصادی متوسط ایالات متحده و گزارش‌های درآمد شرکت‌ها از نزدیک مشاهده می‌شود. تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه نیز کانون اصلی باقی خواهد ماند.

بررسی فنی اونس جهانی طلا

TJA18XAU_USD-638332001801986760

از نظر تحلیل تکنیکال، طلا پیش از گذراندن مرحله تثبیت، به بالاترین سطح چهار هفته اخیر خود به 1943 دلار رسید. در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک 20 روزانه (DMA) در 1930 دلار است. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار 14 روزه پتانسیل صعودی بیشتری را نشان می دهد. سطوح مقاومت بعدی در 1947 دلار و 1953 دلار با احتمال یک روند صعودی جدید به سمت منطقه عرضه 1970-1980 دلار هستند. با این حال، اگر طلا نتواند حمایت بالای 200 DMA در 1930 دلار را حفظ کند، ممکن است به 100 DMA در 1923 دلار بازگردد و 1912 دلار سطح حمایت بعدی است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید