گزارش امروز بیت کوین – تایلند به جمع کشورهای حامی بیت کوین می پیوندد

تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

قیمت بیت کوین (BTC) در حال حاضر در مرحله تثبیت قرار دارد و در امتداد میانگین متحرک ساده قرار گرفته است. علیرغم شاخص‌های فنی که چشم‌انداز مطلوبی را برای خریداران با گاوها نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد بیت‌کوین از یک حمایت بنیادی صعودی از کشوری در جنوب شرقی آسیا دریافت می کند.

بیت کوین - BTC/USD

طبق گزارش بانکوک پست، تایلند به طور فعال بیت کوین (BTC) و دارایی های دیجیتال را با حذف مالیات بر ارزش افزوده 7 درصدی (VAT) که قبلاً بر معاملات ارزهای دیجیتال اعمال شده بود، تبلیغ می کند. وزارت دارایی دستورالعملی را صادر کرد که بر اساس آن مالیات بر ارزش افزوده در تجارت دارایی دیجیتال با هدف قرار دادن تایلند به عنوان یک مرکز دارایی دیجیتال معاف شد.

Paopoom Rojanasakul، دبیر وزیر دارایی، اظهار داشت که این وزارتخانه به دنبال تشویق دارایی های دیجیتال به عنوان یک ابزار جدید جمع آوری کمک است. این معافیت برای کارگزاران و فروشندگان، مشابه صرافی های دیجیتال مجاز، اعمال می شود و توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) نظارت خواهد شد.

مقامات حامی این حرکت بر تاثیر دوگانه آن بر تقویت رشد صنعت دارایی دیجیتال در تایلند و کمک به توسعه اقتصاد دیجیتال این کشور در آینده نزدیک تاکید دارند.

پیش از این، تمام درآمدهای حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال و توکن های دیجیتال، 7 درصد مالیات را شامل می شد. این مرحله تایلند را با سایر حوزه‌های قضایی مانند دبی، که مقررات را برای ترویج پذیرش کریپتو ساده‌سازی کرده است، هماهنگ می‌کند. معافیت مالیات بر ارزش افزوده از اول ژانویه 2024 اجرایی شد و طبق گزارش، تاریخ انقضای مشخصی وجود ندارد.

بررسی فنی BTC/USD

قیمت بیت کوین در حال حاضر در وضعیت معاملات رنج یا محدوده قرار دارد و در حوالی میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در 42962 دلار قرار دارد. تثبیت طولانی مدت، همراه با انقباض و متعاقب آن افزایش نوسانات، نشان می دهد که بیت کوین می تواند در آینده نزدیک حرکت قابل توجهی انجام دهد.

شاخص‌های فنی به سمت یک سناریوی صعودی متمایل می‌شوند و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالاتر از 50 است.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین 19 بهمن

پیشرفت بالاتر از SMA 50 روزه، که با عبور از سطح مقاومت 43,750 دلار تأیید شد، می تواند سطح روانی 46,000 دلار را مورد توجه قرار دهد. در چنین سناریویی، بیت کوین ممکن است 48000 دلار را هدف قرار دهد و در یک مورد استثنایی صعودی، به 50000 دلار برسد که منعکس کننده یک سود بالقوه 15 درصدی از سطوح فعلی است.

در مقابل، شکستن و بسته شدن به زیر سطح حمایت 41880 دلار در بازه زمانی روزانه، چشم‌انداز صعودی را نفی می‌کند. در این سناریو، کاهش می تواند به سمت تلاقی بین SMA 100 روزه و خط افقی در 40650 دلار گسترش یابد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید