آموزشی

رویکرد ” ادل ” به موسیقی میتواند به شما کمک کند تا برای مخاطبینتان الهام بخش باشید

ادل

کارمین گالو میگوید : شما بعنوان یک رهبر تنها زمانی میتوانید الهام بخش باشید که خودتان از چیزی یا کسی الهام گرفته باشید. او می افزاید که من پس از سالها مطالعه و تحقیق و مصاحبه با بزرگترین رهبران تجاری دنیا به این نتیجه رسیدم. رهبرانی که واقعاً تصمیم به حرکت دادن مردم با کلامشان را دارند ابتدا میبایست با موضوع ارتباطی عمیق و شخصی پیدا کنند.

همۀ موضوع را میتوان در اشتیاق خلاصه کرد. اشتیاق میبایست صحیح باشد و از درون فرد نشأت بگیرد. این دقیقاً همان نقطه ای است که خوانندۀ انگلیسی و برندۀ “جایزۀ گرمی” بر آن تکیه میکند. در یکی از مصاحبه های اخیر که او دربارۀ آلبوم جدیدش “25” با نیویرک تایمز داشت او گفت “برای اینکه بتوانم با آهنگم ارتباط برقرار کنم این آهنگ باید من را تکان بدهد. به این شکل متوجه میشوم که یک آهنگ خوب برای خودم نوشته ام – زمانی که شروع به گریه کردن میکنم، زمانیکه اشکهایم با کلمات یکی میشوند و نیاز دارم که دقایقی را تنها سپری کنم.”

پس از موفقیت خیره کنندۀ ادل در آلبوم “21” که 30 میلیون کپی از آن بفروش رسید، ادل میگوید که نمیدانستم که دوباره بتوانم آلبوم جدیدی داشته باشم. او دوباره در سال 2013 شروع به نوشتن موسیقی کرد زیرا : “همینطور که زمان میگذشت درک میکردم که انتخاب دیگری ندارم. مجبور بودم که موسیقی های بیشتری برای خودم بنویسم و چیزی دیگر نبود که آن را به این اندازه بخواهم.”

رویکردِ ادل برای نوشتنِ متن موسیقی کلیدِ موفقیت برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان، از طریق موسیقی، پرزنتیشن و یا سخنرانی عمومی است. رمز در اینجاست که دربارۀ چیزی صحبت کنید که شما را تکان میدهد. محصول و یا خدمات خود را برای چند لحظه فراموش کنید و به این فکر کنید که چه چیزی قلب شما را به آواز خواندن وا میدارد.

برای مثال، وقتیکه هوارد شولتز برای اولین بار در استارباکس شروع به کار کرد، آنها تنها 4 مغازه برای فروش دانه های قهوه و تجهیزات آن داشتند و لاته و کاپوچینو در آن زمان در تمام خیابانهای امریکا به فروش میرسید. امّا در یک سفری به ایتالیا او به یک مغازۀ قهوه فروشی رفت و در آنجا از فرهنگ ایتالیایی نوشیدن قهوه که آمیخته با رومنس و تئاتر بود الهام گرفت. او میگوید که “من از خود بیخود شدم. در آنجا حس گردهمایی مردم را دیدم و دیدم که قهوه در مرکز صحبتهایشان قرار داشت. وقتیکه به سیاتل برگشتم با اشتیاق به دنبال ساختن یک مکان سومی بین خانه و کار برای مردم بودم.”

مالک استارباکس ایدۀ شولتز را نپذیدفت و او تنهایی دست به کار شد تا قهوه فروشی های زنجیره ای Giornale را افتتاح کند. او با این ایده مسحور شده بود و نمیتوانست این خیال را از ذهن خود دور کند. بعد از مدتی شولتز استارباکس را به قیمت 3.8 میلیون دلار خریداری کرد و امروز او در لیست ثروتمندترین افراد جهان در لیست فوربز نفر 227 است.

آقای گالو میگوید “وقتیکه من با هوارد شولتز مصاحبه کردم او از کلمۀ “اشتیاق” تقریباً در همۀ جملاتش استفاده میکرد امّا بعد از تقریباً یک ساعت متوجه شد که او از کلمۀ “اشتیاق” و “قهوه” در یک جمله استفاده نمیکند. ” او یک یک سخنران عالی بود زیرا دربارۀ چیزی صحبت میکرد که او را تکان داده بود.

چه چیزی شما را تکان میدهد؟ برای مدیر عاملِ Zappos آقای Tony Hsieh شادی است که او را تکان میدهد. او به کفش یعنی چیزی که به خاطرش همه او را میشناسند علاقۀ وافری ندارد زیرا کفش چیزی نیست که او را تکان بدهد بلکه شادی است که او را حرکت میدهد. او به چیزی علاقه دارد که کارمندان و مشتریانش را خوشحال کند. او یک سخنران عالی است زیرا دربارۀ چیزی صحبت میکند که او را تکان میدهد نه دربارۀ کفش.

الهام بخش بودن تنها زمانی امکان پذیر است که چیزی یا کسی به شما الهام داده باشد. زمانی که شما از تمام وجود چیزی را لمس کرده باشید و سپس میتوانید آن را به دیگران نیز انتقال دهید. همانند آن ضرب المثل فارسی که میگوید : هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس