5 کاری که قبل رفتن به تخت خواب میتوانید انجام دهید تا فردا شروع فوق العاده ای داشته باشید

5 کاری که قبل رفتن به تخت خواب میتوانید انجام دهید تا فردا شروع فوق العاده ای داشته باشید

کارا بودن به عنوان یک تجارت آفرین اغلب به معنی سخت کار کردن است ولی حتی مهمتر از سخت کار کردن، هوشمند کارکردن است. کارآفرینان بزرگ به درستی میدانند که زمانشان محدود و باارزش است بنابراین بر خود لازم میبینند که از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

فاکتورهای زیادی برای هوشمند کارکردن وجود دارد ولی در این میان برنامه ریزی و خواب درست از مهمترین فاکتورها برای افزایش کارایی هستند.

برای به حداکثر رساندن اثربخشی و کارایی: در اینجا به 5 موضوع مهم و آسان که انجام دادن آنها قبل از به تخت خواب رفتن باعث کارایی فوق العادۀ شما در روز میشود اشاره میکنیم.

 

1. نگاهی به سررسیدتان بیندازید

همانطور که این جمله میگوید: شکست در برنامه ریزی همان برنامه ریزی برای شکست است. با نگاه کردن به سررسیدتان در شب قبل میدانید که فردا قرار است چه کارهایی انجام دهید و چه چیزهایی در راه دارید و با توجه به آن میتوانید خود را برای مسائل آن روز آماده کنید و نتیجه ای بهتر از آنها بگیرید. همچنین با دانستن این موضوع که هم اکنون برای فردا برنامه ای دارید بهتر به خواب خواهید رفت و فردا نیز با انرژی بیشتری بیدار خواهید شد زیرا میدانید که چه کارهایی برای انجام دادن دارید.

یک جملۀ معروف دیگر هم است که میگوید ” اگر شروع به استفاده از سرت نکنی در نهایت باید از پاهایت استفاده کنی” . این ضرب المثل دربارۀ کارایی میگوید. قبل از خوابیدن یک استراتژی در سرتان برای فردا پرورش دهید تا با فردا روبرو شوید.

 

2. ساکِ ورزشی خود را آماده کنید

چه به باشگاه میروید، در حوالی محلتان میدوید وچه سگتان را برای پیاده روی بیرون میبرید فرقی نمیکند. شما میبایست وقتیکه بیدار میشوید تحرک داشته باشید و بدن و ذهن خود را برای روزتان آماده کنید. آماده کردن لباسهای تمیز یکی از حقه هایی است که خیلی از کارآفرینان میتوانند برای کمتر کردن ریسک نرفتن به ورزش از آن استفاده کنند.

این فقط یک دقیقه طول میکشد که خود را آماده کنید ولی در عوض یک میانبر برای مطمئن شدن از آماده بودن هرروزِ جسم تان است. مراقب سلامتی خود بودن یکی از قسمتهای مهم زندگی یک تجارت آفرین است.

 

3. تلفن خود را خاموش کنید

خوابیدن یکی از مهمترین قسمتهای یک زندگی سالم برای کارآفرینان میباشد. وقتیکه سررسیدتان را چک کردید و متوجه شدید که فردا چه چیزی پیشرو دارید، تلفن خود را خاموش کنید تا مطمئن شوید چیزی خواب شما را در هنگام شب به هم نمیزند. اختلال در خواب برای شما خستگی و کارایی پائین به همراه می آورد.

برای نگه داشتن کارایی در بالاترین سطح، مطمئن شوید که شما هرگونه مانع از بین برندۀ چرخۀ خواب را بر طرف کرده اید. ایمیل ها و پیامک ها میتوانند تا فردا منتظر بمانند.

 

4. کارهایی که در روز انجام میدهید را بنویسید

منظور این نیست که کتابچۀ خاطرات داشته باشید. یادداشت کردن کارهای روزانه به شما کمک میکند که بتوانید روزتان را ارزیابی کنید و افکار خودتان را در پایان آن روز یک مروری کنید. یک دفتر برای یادداشت کارهایی که انجام میدهید داشته باشید و کارها و موفقیت های آن روزتان را در آخر وقت یک مروری کنید و رضایت و تشکر خود را در زیر آن یادداشت کنید.

فکر نکنید که این کاری کسل کننده و یا یک تجربه ای بچه گانه است. این را بعنوان تمرکز شبانه درنظر بگیرید – فقط دو دقیقه از انعکاس موارد برجستۀ روزتان و نوشتن آنها برای روحیۀ شما و خواب شما بسیار مفید است. تشکر بابت اتفاقات خوبی که در طی روز داشته اید یکی از قسمتهای یک زندگی پربار است. داشتن یک مذاکرۀ خوب، درهای جدیدی که به رویتان باز شدند و … .

 

5. یک کتاب واقعی بخوانید

آخرین چیزی که به شما کمک میکند که یک خواب خوب داشته باشید خواندن یک کتابِ مفید است. البته مفید بودن یک کتاب به خود شما بستگی دارد که چه کتابی را انتخاب میکنید مهم این است که خواندن کتاب به آرام خوابیدن شما بسیار کمک میکند.

همچنین این کار باعث میشود که به چشم شما نور زیادی برخور نکند و همچنین برای مدتی به وسایل الکترونیکی نگاه نکنید. فقط فراموش نکنید که حتماً کتاب واقعی مطالعه کنید نه از طریق موبایل ،تبلت و یا چیزهایی شبیه به آنها.

تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

  • سلام و خدا قوت.مطالبتان بسیار خوب و قابل تامل است .اما اینکه تا چه حدود اجرایی باشد بسته به توانایی و ظرفیت آدمها دارد. لطف کنید در این زمینه نیز راهنماییهای لازم را بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید