4 حقیقتی که تجارت آفرینان باید دربارۀ تجارت آنلاین بدانند

4 حقیقتی که تجارت آفرینان باید دربارۀ تجارت آنلاین بدانند

امروزه افراد بسیار زیادی تصمیم به راه اندازی تجارت آنلاین خود میگیرند و بر این باور هستند که با داشتن استارت آپ در یک تجارت الکترونیک میتوانند موفقیت مالی و آن آزادی ای که همیشه بدنبالش بودند را بدست بیاورند. درصورتی که راه اندازی یک تجارت آنلاین نیز سربالایی های خودش را دارد و مشکلات بسیاری در سر راه شما وجود دارد. برخی از این مشکلات هستند که هیچ کس دربارۀ آنها صحبت نمیکند و ما در اینجا به آنها اشاره میکنیم.

 

1. مرحلۀ راه اندازی اولیه کار آسانی نیست

افراد زیادی هستند که فکر میکنند داشتن یک ایدۀ صحیح، اصلی ترین قسمت برای شروع یک تجارت است. متأسفانه باید بگویم که اینگونه نیست. باوجود اینکه داشتن یک ایدۀ صحیح بسیار مهم است ولی افراد زیادی هستند با ایده هایی بهتر از ایدۀ شما نمیتوانند کاری را شروع کنند و یا تجارت خود را پیش ببرند.

داشتن یک ایدۀ خوب تقریباً 1 درصد از آنچیزی است که شما به آن برای موفقیت نیاز دارید. بقیۀ 99 درصد برای شروع یک تجارت کارکردن برای اجرای ایده هایی است که شما از قبل برای کسب و کارتان داشته اید. زمانیکه تصمیم به شروع یک تجارت میگیرید چالشها و مشکلات زیادی را میباییست پشت سر بگذارید. وقتهای زیادی بوجود می آید که هیچ کس نگاهی نیز به شما نمیکند. بله باید این نکته را در نظر داشته باشید که داشتن یک ایدۀ خوب به تنهایی نمیواند شما را به جایی برساند.

 

2. برنامۀ کاری شما سخت تر میشود نه آسان تر

بیشتر اوقات وقتیکه از افراد میپرسید که چرا میخواهید تجارت خودتان را راه اندازی کنید این پاسخ را میشنوید که فکر میکنند برنامۀ آزادانه تری خواهند داشت. بسیاری از افراد به اشتباه فکر میکنند که رئیس خود بودن باعث میشود که آنها برنامۀ آزادانه تری داشته باشند. امّا این درست نیست.

شما مجبورید که سخت تر از گذشته کار کنید. باید مسئولیت خیلی چیزهایی را که قبلاً حتی دربارۀ شان فکر هم نمیکردید را بپذیرید. تجارت شما وقت آزادِ شما را کاملاً میگیرد. دیگری وقتی برای شب زنده داری و یا کمی صبح دیرتر بیدار شدن را ندارید.

 

3. بهترین رئیس دنیا نخواهید بود

وقتیکه تجارت آنلاین خود را راه می اندازید با خود فکر میکنید که رئیس خود بودن خیلی عالی است. متأسفانه بیشتر افراد نمیتوانند بهترین رئیس دنیا باشند حتی زمانیکه تنها یک یا دونفر را مدیریت یا رهبری میکنند.

رئیس بودن، حتی تنها رئیس خود بودن کار دشواری است و تلاش زیادی میطلبد. شما مجبورید که مسئولیت هر اتفاق اشتباهی که رخ میدهد را بر عهده بگیرید. زمانهای زیادی پیش می آید که با خود فکر میکنید که میخواستید برای کسی دیگر کار کنید تا مسئولیت برخی از این اعمال را بعهده بگیرد. راه اندازی یک تجارت یعنی قدرت داشتن برای کنار آمدن با چنین شرایطی.

 

4. راه اندازی یک تجارت آنلاین نیازمند همیشه آنلاین بودن است

یکی از بهترین مزایای داشتن یک تجارت آنلاین این است که معمولاً شما میتوانید هر جائیکه دسترسی به اینترنت دارید کار کنید، امّا این کار دشواریهای خودش را نیز دارد. راه اندازی یک تحارت آنلاین به این معنی است که شما همیشه باید آنلاین باشید. همیشه افرادی هستند که میخواهند با شما تماس بگیرند. تقریباً فرصت اینکه لپ تاپ، تبلت یا تلفن همراهِ خود را خاموش کنید و از زندگی لذت ببرید را ندارید. بدون توجه به جایی که در آن حضور فیزیکی دارید اینترنت جزء جدایی ناپذیر تجارت و شرکت شما میشود. پس نمیتوانید جایی باشید که اینترنت نیست.

این نکات را هنگامیکه تصمیم به راه اندازی یک تجارت آنلاین میگیرید در ذهن خود داشته باشید و همانند یک فرد حرفه ای با این مسائل برخورد کنید و با آنها کنار بیایید. در اینصورت است که شما یک قدم بیشتر تا موفقیت فاصله نخواهید داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید