افرادی که همیشه به اهدافشان میرسند این 11 عادت را دارند

افرادی که همیشه به اهدافشان میرسند این 11 عادت را دارند

تحقیقی در ایالات متحدۀ امریکا نشان داد که 45% از امریکایی ها در سال نو برای خود لیستی از اهداف سالانه تنظیم میکنند ولی تنها 8% از آنها به اهدافشان میرسند.

امّا چه چیزی در آن 8% وجود دارد که آنها را از بقیه جدا میکند؟ ممکن است که ساده به نظر برسد ولی چیزی که آنها را از بقیه متفاوت میسازد عادات آنهاست.

در اینجا به “11 لازمه” برای رسیدن به اهداف اشاره میکنیم

1- اهداف مشخص کنید

متأسفانه یکی از چیزهایی که باعث از مسیر خارج شدن افراد میشود این است که یک نقطۀ پایانی مشخصی برای هدفشان در نظر نمیگیرند. “کاهش وزن” کمی مبهم به نظر میرسد. آیا اگر یک کیلو کم کنید موفق شده اید؟

به جای آن افرادی که همیشه به اهدافشان دست پیدا میکنند عادت دارند که مشخص کنند دقیقاً به چه چیزی میخواهند دست پیدا کنند. مثلاً 5 کیلو در یک ماه.

2- برنامه ریزی زمانی برای کار کردن روی اهداف

افراد موفق میدانند که کاری انجام نمیشود مگراینکه برای آن وقت گذاشته شود. اگر آنها هدفی جدی داشته باشند، زمان مشخصی را در برنامه های خود به آن اختصاص میدهند. آنها تنها در یک صورت ممکن است از آن غفلت کنند که قرار ملاقاتی با یک مشتری داشته باشند. عادت کردن برای برنامه ریزی برای رسیدن به هدف به شما این اطمینان را میدهد که سرانجام به آن میرسید.

3- در راه رسیدن به اهداف بزرگ اهداف کوچتری مشخص میکنند

بسیاری از افراد با یک هدف بزرگی که به آنها الهام شده شروع میکنند. امّا متأسفانه رسیدن به آن سخت است. وقتی که شما یک هدف بسیار بزرگ دارد بسیار مهم است که بتوانید آن را به اهداف کوچکتر و قابل دسترس تبدیل کنید. بنابراین نه تنها پیشرفت خود را میبینید بلکه این موفقیتهای کوچک انگیزۀ شما را نیز می افزایند.

مرتبط : چگونه برای 5 سال آیندۀ تان برنامه ریزی کنید

4- باور اینکه تمام ویژگیها قابل بهبود هستند

گاهی افرادی هستند که تنها به دلیل اینکه تصور میکنند به اندازۀ کافی در چیزی خوب نیستند دلزده میشوند و هدف خود را رها میکنند. امّا آنهائیکه به اهدافشان میرسند میدانند که موضوع این نیست – حتی هوش یا شخصیت نیز قابل بهبود است. با عادات کردن به بهبود تمام ویژگیهایتان به اهدافتان آسان تر خواهید رسید.

5- عادت به استقامت و ادامه دادن

برای کسانیکه معمولاً به اهدافشان میرسند این جمله که: “وقتیکه ادامه دادن سخت میشود، سخت تر ادامه میدهم” یک عادت است. با درک این موضوع که راه رسیدن به هدف مشکل است خود را برای مبارزه با سختی آماده میسازند. چنانچه میخواهید از کسانی باشید که به اهدافشان میرسند، عادت کردن به استقامت و ادامه دادن یک ضرورت است.

6- اهداف خود را یادداشت کنید

افرادِ موفق عادت شدیدی به نوشتن همۀ اهداف تعیین شدۀ خود دارند. البته همراه با تاریخ دقیق دستیابی به آن. این عادت به آنها مدرکی میدهد که برای تشویق خود از آن استفاده میکنند. همچنین این عادت باعث میشود که اهدف خود را جدی تر و نمایان تر نشان دهند.

اهداف خود را یادداشت کنید

7- جایگزین کردن اهداف خوب با بد

هدف گذاری برای متوقف کردن یک کار، مشکل تر و کم اثر تر از هدف گذاری برای جایگزین کردن یک کار جدید به جای آن است. اگر یک عادت بد برای تغییر دادن دارید، برروی یک رفتار جدید در همان شرایط تمرکز کنید. برای مثال “وقتی از دست فرزندم عصبانی میشوم، 10 ثانیه قبل از صحبت کردن مکث میکنم”. امّا اگر بگوئید که ” من دیگر از دست فرزندم عصبانی نمیشوم” اثری بسیار کمتر خواهد داشت.

8- بهانه سازی نکنید

خیلی از افرادی که به اهدافشان نمیرسند سرانجام دست به دامانِ بهانه میشوند. آنهائیکه عادت به موفقیت دارند هرگز پشت بهانه ها مخفی نمیشوند – درعوض شکست را شانسی برای تلاش مجدد میبینند. عادت کنید که برای هیچ چیزی بهانه سازی نکنید – درعوض خود را برای حرکت به سمت اهدافتان قدرتمند سازید.

9- اهدافی مشخص میکنند که به دیگران کمک کنند

وقتیکه شرایط سخت میشود داشتن انگیزۀ کافی برای ادامه دادن بسیار مهم است. کسانی در رسید به اهدافشان موفق میشوند که آن هدف برایشان معنیِ زیادی داشته باشد. اغلب آنها، تمرکزشان به کمک کردن به دیگران است. وقتیکه میدانید کار خوبی انجام میدهید، آسان تر میتوانید به سمت موفقیت حرکت کنید.

10- عادت به سلامت زندگی کردن

تندرست بودن خودش میتواند یک هدف باشد. امّا درنهایت خودش نیز شما را برای رسیدن به دیگر اهدافتان کمک میکند. افراد موفق به نظر انرژی بی پایانی دارند و راهشان را با تغذیۀ مناسب و بدنی آماده طی میکنند. با سلامت زندگی کردن، خود را برای رسیدن به اهدافتان آماده نگه میدارید.

11- دربارۀ تواناییهای خود متواضع باشید

آنهاییکه موفقترین افراد در دستیابی به اهداف هستند میدانند که همیشه چیزهای بیشماری برای یادگرفتن و رشد کردن وجود دارد. با متواضع بودن و علاقه به یادگیری آنها میتوانند از دیگران درخواست کمک کنند و این درخواست ها باعث موفقیت روزافزونِ آنها میشوند.

برای دستیابی مداوم به اهداف نیاز نیست که نیروهای فرانسانی داشته باشید فقط کافیست عادات متناسب به این کار را در خود داشته باشید. با استفاده از این 11 عادت شما شانس بسیاری برای دستیابی به اهداف خود خواهید داشت.

تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید