برند

پرفروش ترین ماشین های دنیا در سال ۲۰۱۸ – مقایسه سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸

پرفروش ترین ماشین های دنیا سال 2018

پرفروش ترین ماشین های دنیا در سال ۲۰۱۸ در جنگی نفس گیر با یکدیگر سال را به پایان می رسانند. ماشین های شاسی بلندی مانند تویوتا Rav4 و فولکس واگن تیگوان نیز امسال نیز در میان پرفروش ترین ها قرار گرفته اند.

 

فروش جهانی ماشین های سبک از سال ۲۰۰۹ بدون وقفه در حال افزایش بوده است و این افرایش همیشه بین ۲ الی ۳ درصد ثابت بوده است. در ۵ سال گذشته افزایش تعداد فروش خودروهای سبک از ۸۰ میلیون واحد به ۹۴ میلیون رسیده است و به نظر می رسد تا پایان سال ۲۰۱۸ این تعداد به ۹۸ میلیون واحد برسد و پیش بینی می شود که در سال آینده نیز فروش ۱۰۰ میلیون واحد را تجربه کند.

در سال ۲۰۱۸ بازار خودروهای سبک در ۸ ماه ابتدایی سال به رشد خود ادامه داد، با این وجود تعرفه های جدید دولت دونالد ترامپ آینده فروش خودرو را با کمی نا اطمینانی روبرو کرده است.

پرفروش ترین ماشین های دنیا در سال ۲۰۱۸

رقابت بین بهترین ماشین های دنیا در سال ۲۰۱۷ با توجه به فروش خیره کننده فورد سری F که برای اولین بار رکورد فروش بیش از ۱ میلیون واحد به پایان رسید و این خودرو توانست به یکی تز پرفروش ترین ماشین های دنیا در سال ۲۰۱۷ در کنار تویوتا کرولا تبدیل شود.

رقابت بین پرفروش ترین ماشین های سال ۲۰۱۸ تفاوت چندانی با سال گذشته نداشته است. در این سال نیز  تویوتا کرولا (Toyota Corolla) با فروش ۸۱۶،۷۴۸ واحد در هفت ماه اول سال ۲۰۱۸ بیشترین فروش را داشته است. البته فروش این برند نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳٫۴% کاهش داشته است. خودروی فورد سری “اف”  (Ford F-Series) نیز با فروش ۷۲۲،۵۶۶ عدد به دنبال تویوتا کرولا در جایگاه دوم پرفروش ترین ماشین های سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. پس از این دو مدل، ماشین گلف کمپانی فولکس واگن (Volkswagen Golf) با فروش ۵۷۵،۷۷۲ در جایگاه سوم قرار گرفت. فولکس واگن Golf در قاره اروپا پرفروش ترین خودرو بوده است. در جایگاه چهارم فروش جهانی نیز ماشین هوندا سیویک Honda Civic با فروش ۵۶۳،۳۳۳ قرار گرفته است.

هم اکنون تا پایان سال ۲۰۱۸ رقابت بین دو مدل خودروی شاسی بلند (SUV) بسیار جالب است. تویوتا RAV4 با فروش ۵۶۱،۶۰۱ واحد و فولکس واگن Tiguan با فروش ۵۳۹،۴۶۳ در تعقیب یکدیگر هستند تا بتوانند جایگاه پنجم را در این لیست از آن خود کنند.

در جایگاه هفتم پرفروش ترین خودورهای سال ۲۰۱۸ نیز ماشینی دیگر از کمپانی فولکس واگن به نام Volkswagen Polo با فروش ۴۹۹،۴۶۲ واحد قرار گرفته است و در ادامه نیز هوندا CRV، تویوتا کمری Camry و شورولت سیلورادو Silverado قرار گرفته اند.

در جدول زیر می توانید پرفروش ترین ماشین های سال ۲۰۱۸ و همچنین تفاوت جایگاه آنها در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را نیز ملاحظه نمایید.

 

رنک سال ۲۰۱۸رنک سال ۲۰۱۷مدل خودرومیزان فروش سال ۲۰۱۸میزان تغییر
۱۱تویوتا کورولا
Toyota Corolla
۸۱۶.۷۴۸۳.۴%-
۲۲فورد سری F
Ford F-Series
۷۲۲.۵۶۶۷.۳%
۳۳فولکس واگن گلف
Volkswagen Golf
۵۶۳.۳۳۳۱.۹%
۴۴هوندا سیویک
Honda Civic
۵۶۱.۶۰۱۳.۱%-
۵۵تویوتا راو ۴
Toyota RAV4
۵۶۱.۶۰۱۱.۰%
۶۷فولکس واگن تیگوان Volkswagen Tiguan۵۳۹.۴۶۳۱۴.۲%
۷۱۰فولکس واگن پولو
Volkswagen Polo
۴۹۹.۴۶۲۳۱.۲%
۸۶هوندا CR-V
Honda CR-V
۴۶۰.۹۰۴۳.۲%-
۹۱۱تویوتا کمری
Toyota Camry
۴۵۴.۰۹۴۰.۰%
۱۰۸شورولت سیلورادو
Chevrolet Silverado
۴۳۰.۷۰۸۱۱.۷%-

 


پرفروش ترین ماشین های دنیا در سال ۲۰۱۸


 

 

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید