کارهایی که افراد موفق برای تعطیلات آخر هفته انجام میدهند

کارهایی که افراد موفق برای تعطیلات آخر هفته انجام میدهند

 

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر میکنند آخر هفته ها کاری جز وقت تلف کردن نمیشود انجام داد باید بگویم که کاملاً در اشتباه هستید. البته شما زمانی را برای استراحت و آرامش نیاز دارید امّا این بدان معنی نیست که باید روی کاناپه بنشینید و برای تمام روز کانالهای تلویزیون را عوض کنید. شما باید به جای کنترل تلویزیون، کنترل تعطیلات خود را در دست داشته باشید و کارهایی انجام دهید که از آنها بیشترین لذت را میبرید. چنانچه شما در آخر هفته کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت برده اید میتوانید هفتۀ کاری شادتری را شروع کنید. در نتیجه نیز کارایی بسیار بالاتری در طول هفته خواهید داشت و موفقتر خواهید بود.

در زیر به چند نکته اشاره میکنیم که میتوانید برای گذران تعطیلات آخر هفته از آنها استفاده کنید.

 

برای آخر هفته هایتان برنامه ریزی کنید

شما برای شغلتان، تعطیلاتتان و روزهای کاریتان برنامه ریزی میکنید ولی چرا برای آخر هفته های خود برنامه ای نداشته باشید؟ سعی نکنید که برای هر ساعتتان برنامه داشته باشید ولی برای 2 یا 3 کار متفاوت برنامه ریزی کنید مثلاً رقتن به موزه، کنسرت، ناهار با دوستان و برنامه های ورزشی یا کوه نوردی. این برنامه به شما کمک کند تا در خانه زندانی نشوید و به برای تغییر روحیه و ذهن به بیرون بروید.

 

با کسانی که دوستشان دارید وقت بگذرانید

شما معمولاً در طی هفته مشغول کار هستید بنابراین میتوانید آخر هفته های خود را با کسانیکه دوستشان دارید بگذرانید که یکی از بهترین انتخاب ها نیز میباشد. وقت گذراندن با آنها میتواند شما را سرحال و خوشحال نگه دارد. بنابراین میتوانید هفتۀ کاری خود را با آرامش شروع کنید.

 

خودتان را فارق از محیط کار کنید

از استرس دور بمانید. کامپیوتر و تلفن هوشمند خود را حداقل برای چند ساعتی خاموش نگه دارید و افراد دیگری نیز که پیش شما هستند را نیز به این کار تشویق کنید. با این کار میتوانید اوقاتِ با کیفیت تری را با یکدیگر سپری کنید و از آن لذت ببرید.

 

برای هفتۀ کاری آماده شوید

برای خیلی ها پنجشنبه ها روز استراحت و خوش گذرانی است امّا قسمتی از جمعه را باید به آماده کردن استراتژی خود برای هفتۀ پیش رو بگذارید. برای مثال : جمعه را میتوان برای شستن لباسها و اتو کشیدن آنها همچنین برای تمیز کردن خانه و پختن یک غذای بسیار عالی صرف کرد تا برای روز شنبه آماده باشید.

 

یک کار متفاوت انجام دهید

آخر هفته های شما باید تفاوتی با روزهای کاری داشته باشد. برای این منظور برای خودتان سرگرمی هایی مانند شنا کردن، نقاشی کردن و موسیقی نواختن داشته باشید. چنانچه چنین سرگرمی هایی ندارد میتوانید به باشگاه ورزشی بروید. این عمل به شما کمک میکند تا به ذهن خود آرامش دهید و استرس را برای شروع هفته ای جدید ار خود دور کنید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید