فاندامنتال دلار امریکا به دلار کانادا

USDCAD

دلار امریکا به دلار کانادا

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل فاندامنتال دلار امریکا به دلار کانادا در بازار فارکس میپردازید باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و فرانک سوئیس را نمایش میدهد.

دلار کانادا

دلار کانادا که با نماد $ نمایش داده میشود، واحد پول رسمی کشور کانادا است. به نقل از ویکی پدیا، دلار کانادا که تقریباً 2٪ از کل ذخایر جهانی را تشکیل می دهد، پس از دلار ایالات متحده، یورو، ین و پوند استرلینگ، پنجمین ارز ذخیره شده در جهان است. دلار کانادا به دلیل سلامت نسبی اقتصادی کانادا، موقعیت حاکمیتی قوی دولت کانادا و ثبات سیستم‌های حقوقی و سیاسی این کشور در بین بانک‌های مرکزی محبوب است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/CAD

مبانی تحلیل فاندامنتال دلار امریکا به دلار کانادا

نرخ جفت ارز USD/CAD تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله شاخص های اقتصادی، سیاست های پولی، قیمت کالاها و احساسات بازار قرار دارد. تغییر در این عوامل می تواند منجر به نوسانات نرخ ارز شود.

در اینجا برخی از عوامل کلیدی در نظر گرفته شده در تجزیه و تحلیل USD/CAD وجود دارد:

شاخص‌های اقتصادی: شاخص‌های اقتصادی، مانند رشد تولید ناخالص داخلی، نرخ تورم، داده‌های اشتغال و تراز تجاری، بینش‌هایی درباره سلامت و عملکرد اقتصادهای ایالات متحده و کانادا ارائه می‌دهند. داده های مثبت اقتصادی در ایالات متحده نسبت به کانادا ممکن است دلار را تقویت کند و CAD را ضعیف کند و بالعکس.

سیاست پولی: فدرال رزرو (Fed) در ایالات متحده و بانک کانادا (BoC) نقش مهمی در تنظیم سیاست پولی دارند. تصمیم گیری در مورد نرخ بهره و سایر اقدامات پولی می تواند بر ارزش ارزهای مربوطه تأثیر بگذارد. نرخ بهره بالاتر در ایالات متحده می تواند سرمایه گذاران خارجی را جذب کند و به طور بالقوه دلار را نسبت به CAD تقویت کند.

قیمت کالا: کانادا صادرکننده عمده کالاها از جمله نفت خام، گاز طبیعی و فلزات است. تغییرات در قیمت کالاها می تواند به طور قابل توجهی بر اقتصاد کانادا و واحد پول آن تأثیر بگذارد. از آنجایی که قیمت کالاها اغلب بر اساس دلار آمریکا است، تغییرات در قیمت کالاها می تواند بر قدرت نسبی CAD در برابر دلار آمریکا تأثیر بگذارد.

تجارت فرامرزی: ایالات متحده و کانادا روابط تجاری قابل توجهی با جریان های تجاری و سرمایه گذاری فرامرزی قابل توجهی دارند. تحولات در سیاست های تجاری، تعرفه ها و همکاری های اقتصادی بین دو کشور می تواند بر نرخ ارز USD/CAD تاثیر بگذارد.

احساس ریسک: احساسات ریسک، که نشان دهنده نگرش کلی فعالان بازار نسبت به پذیرش ریسک است، می تواند USD/CAD را تحت تاثیر قرار دهد. در زمان افزایش ریسک گریزی، سرمایه گذاران ممکن است به دنبال دارایی های امن مانند دلار آمریکا باشند که به طور بالقوه دلار را نسبت به CAD تقویت می کند.

معامله گران و سرمایه گذاران این عوامل را تجزیه و تحلیل می کنند و از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال برای حدس و گمان در مورد حرکات آتی نرخ ارز USD/CAD استفاده می کنند. هدف آنها سود بردن از این نوسانات با خرید جفت ارز زمانی است که انتظار دارند دلار در برابر CAD افزایش یابد و در صورت پیش بینی کاهش آن را بفروشند.

سئوالات متداول

در حال حاضر نرخ دلار امریکا به دلار کانادا چند است ؟

در حال حاضر نرخ هر یک دلار کانادا به دلار امریکا چند است ؟

USD/CAD نشان دهنده چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید