فاندامنتال دلار نیوزلند به ین ژاپن

NZDJPY flags

دلار نیوزلند به ین ژاپن

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل فاندامنتال دلار نیوزلند به ین ژاپن در بازار فارکس میپردازید باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و فرانک سوئیس را نمایش میدهد.

دلار نیوزلند

دلار نیوزلند با نماد $ یا $NZ واحد پول رسمی کشور نیوزلند است. به نقل از ویکی پدیا، این ارز در سال 1967 معرفی شده است و هر یک دلار نیوزلند به 100 سنت تقسیم میشود. در جفت ارز NZD/JPY دلار نیوزلند ارز پایه است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال NZD/JPY

در معاملات بازار فارکس، دلار نیوزیلند گاهی اوقات به طور غیررسمی “کیوی” یا “دلار کیوی” نامیده می شود، زیرا عکس پرنده که پرواز نمیکند، کیوی، بر روی سکه یک دلاری آن به تصویر کشیده شده است. این ارز دهمین ارز پرمعامله در جهان است که 2.1 درصد از گردش مالی روزانه بازار ارز فارکس را در سال 2019 تشکیل می دهد.

ین ژاپن

ین ژاپن با نماد ¥ واحد پول رسمی کشور ژاپن است. این ارز پس از دلار امریکا و یورو، بعنوان سوین ارز دخیره مورد استفاده قرار میگیرد. بانک ژاپن که در سال 1882 تاسیس شده است مسئول کنترل و عرضه پول در این کشور است. در جفت ارز NZD/JPY ین ژاپن ارز متقابل است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال NZD/JPY

ین یک ارز تاریخی با بازدهی پایین است که ارزی جذاب برای معاملات انتقالی یا Carry Trading است (که در آن معامله گران برای خرید ارزهای با بازده بالاتر، از جمله یورو، وام ارزان به ین می گیرند. سرمایه گذاران تمایل دارند معاملات انتقالی را در زمان های خوش بینی نسبت به عملکرد اقتصاد جهانی و خوش بینی به کار بگیرند. ثبات؛ آنها در مواقع استرس بازار از آنها دوری می کنند.

عوامل فاندامنتال تاثیرگذار بر نرخ جفت ارز NZDJPY

نرخ‌های بهره: تغییرات در نرخ‌های بهره تعیین‌شده توسط بانک‌های مرکزی نیوزلند (بانک رزرو نیوزلند) و ژاپن (بانک ژاپن) می‌تواند بر جذابیت ارزهای مربوطه برای سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد و در نتیجه بر نرخ ارز تأثیر بگذارد.

شاخص‌های اقتصادی: داده‌هایی مانند رشد تولید ناخالص داخلی، ارقام اشتغال، نرخ تورم و تراز تجاری هر دو کشور می‌توانند بر احساسات بازار تأثیر بگذارند و باعث نوسانات نرخ ارز شوند.

شرایط اقتصادی جهانی: سلامت و ثبات کلی اقتصاد جهانی می تواند بر احساسات ریسک تأثیر بگذارد. بحران های اقتصادی، رکود اقتصادی یا بهبودی می تواند منجر به تغییر در نرخ ارز NZD/JPY شود.

قیمت کالا: از آنجایی که نیوزلند صادرکننده اصلی کالاها است، نوسانات قیمت کالاهایی مانند لبنیات، پشم و الوار می‌تواند بر دلار نیوزلند و متعاقباً جفت NZD/JPY تأثیر بگذارد.

احساسات بازار و ریسک پذیری: رویدادهای ژئوپلیتیک، تنش های تجاری و سایر عدم قطعیت های جهانی می توانند بر ریسک ریسک سرمایه گذاران تأثیر بگذارند و منجر به تغییر در جفت ارز مانند NZD/JPY شود.

ثبات سیاسی: رویدادهای سیاسی، انتخابات و سیاست های دولت می توانند بر چشم انداز اقتصادی هر کشور تأثیر بگذارند و بر نرخ ارز تأثیر بگذارند.

حدس و گمان بازار: معامله گران و سرمایه گذارانی که به طور فعال جفت ارز NZD/JPY را بر اساس انتظاراتشان از حرکت های آتی خرید یا می فروشند، می توانند به نوسانات کوتاه مدت کمک کنند.

سیاست‌های پولی: سیاست‌های بانک مرکزی، مانند تسهیل کمی یا انقباض، می‌تواند بر عرضه پول در گردش تأثیر بگذارد و بر نرخ ارز تأثیر بگذارد.

بلایای طبیعی: هر بلای طبیعی، مانند زلزله یا سونامی در نیوزلند یا ژاپن، می تواند فعالیت اقتصادی را مختل کند و بر جفت ارز تأثیر بگذارد.

همبستگی با سایر بازارها: جفت NZD/JPY می تواند تحت تأثیر روندهای سایر بازارها مانند بازارهای سهام، بازار اوراق قرضه و بازارهای کالا باشد.

مهم است که بدانیم این عوامل می توانند به روش های پیچیده ای با هم تعامل داشته باشند و می توانند منجر به حرکت های کوتاه مدت و بلندمدت در نرخ ارز NZD/JPY شوند. معامله گران و سرمایه گذاران باید از این تأثیرات مطلع باشند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند.

سئوالات متداول

در حال حاضر هر 1 دلار نیوزلند چند ین ژاپن است؟

در حال حاضر هر 1 ین ژاپن چند دلار نیوزلند است؟

نرخ مبادله NZD/JPY چیست؟

آیا NZD/JPY یک جفت ارز پرنوسان است؟

دیدگاهتان را بنویسید