فاندامنتال یورو به ین

EURJPY flags

یورو به ین ژاپن

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل فاندامنتال یورو به ین ژاپن در بازار فارکس میپردازید باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و فرانک سوئیس را نمایش میدهد.

یورو

به نقل از ویکی پدیا، یورو با نماد€ و کد EUR واحد پول رسمی 19 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا است. این گروه از کشورها به عنوان منطقه یورو یا به طور رسمی منطقه یورو شناخته می شوند و بنا بر آمار سال 2019 حدود 343 میلیون شهروند را شامل می شود. هر یورو به 100 سنت تقسیم می شود. در جفت ارز EUR/JPY یورو ارز پایه است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال EUR/JPY - سمبول یورو

ین ژاپن

ین ژاپن با نماد ¥ واحد پول رسمی کشور ژاپن است. این ارز پس از دلار امریکا و یورو، بعنوان سوین ارز دخیره مورد استفاده قرار میگیرد. بانک ژاپن که در سال 1882 تاسیس شده است مسئول کنترل و عرضه پول در این کشور است. در جفت ارز EUR/JPY ین ژاپن ارز متقابل است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال EUR/JPY

ین یک ارز تاریخی با بازدهی پایین است که ارزی جذاب برای معاملات انتقالی یا Carry Trading است (که در آن معامله گران برای خرید ارزهای با بازده بالاتر، از جمله یورو، وام ارزان به ین می گیرند. سرمایه گذاران تمایل دارند معاملات انتقالی را در زمان های خوش بینی نسبت به عملکرد اقتصاد جهانی و خوش بینی به کار بگیرند. ثبات؛ آنها در مواقع استرس بازار از آنها دوری می کنند.

این امر باعث می شود EUR/JPY نسبت به سوئینگ ها در روندهای احساسات بازار حساس باشد. به همین ترتیب، این جفت ممکن است در جریان اخبار مربوط به بحران بدهی منطقه یورو و همچنین سیاست ضد تورم بانک ژاپن که در سال 2013 معرفی شد، نوسان داشته باشد

مبانی تحلیل فاندامنتال یورو به ین ژاپن

نرخ مبادله EUR/JPY تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، از جمله:

شاخص های اقتصادی: داده های اقتصادی مانند رشد تولید ناخالص داخلی، نرخ تورم، ارقام اشتغال و نرخ بهره در منطقه یورو و ژاپن می توانند بر نرخ ارز تاثیر بگذارند. شاخص‌های اقتصادی مثبت در هر منطقه می‌توانند ارز مربوطه را تقویت کنند و به طور بالقوه منجر به افزایش ارزش EUR/JPY شود.

سیاست های بانک مرکزی: تصمیمات سیاست پولی توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک ژاپن (BoJ) می تواند به طور قابل توجهی بر EUR/JPY تأثیر بگذارد. تغییرات نرخ بهره، برنامه های تسهیل کمی و اظهارات مقامات بانک مرکزی می تواند بر ارزش یورو و ین ژاپن تأثیر بگذارد و در نتیجه بر نرخ ارز تأثیر بگذارد.

احساسات بازار: احساسات بازار و ریسک اشتها در حرکات EUR/JPY نقش دارند. در دوره‌های ریسک‌گریزی، معامله‌گران ممکن است به دنبال ارزهای امنی مانند ین ژاپن باشند که به طور بالقوه منجر به تقویت ین در برابر یورو می‌شود. برعکس، در طول دوره‌های ریسک، معامله‌گران ممکن است از ارزهای با بازده بالاتر مانند یورو استفاده کنند که به طور بالقوه ین را در برابر یورو تضعیف می‌کند.

رویدادهای ژئوپلیتیکی: تحولات ژئوپلیتیکی مانند انتخابات، بی ثباتی سیاسی یا اختلافات تجاری می تواند بر نرخ ارز تأثیر بگذارد. اخبار و رویدادهایی که بر منطقه یورو یا ژاپن تأثیر می‌گذارند می‌توانند در EUR/JPY نوسان ایجاد کنند.

EUR/JPY به نقدینگی و نوسانات مختص به خود معروف است و فرصت های معاملاتی را برای علاقه مندان به این جفت ارز ارائه می دهد. معامله گران و سرمایه گذاران عوامل فوق را به همراه ابزارهای تحلیل تکنیکال تجزیه و تحلیل می کنند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد معامله EUR/JPY در بازار فارکس بگیرند.

سئوالات متداول

در حال حاضر هر 1 یورو چند ین ژاپن است؟

در حال حاضر هر 1 ین ژاپن چند یورو است؟

نرخ مبادله EUR/JPY چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید