افزایش فرصت های شغلی و بازده خزانه داری باعث سقوط داوجونز شد

داو جونز

میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) جلسه معاملاتی روز چهارشنبه را با 0.2 درصد افزایش آغاز کرد، زیرا معامله گران در حال ارزیابی این موضوع هستند که آیا کاهش شدید روز سه شنبه ممکن است یک واکنش بیش از حد بوده باشد. بازار در حال حاضر در حال بررسی برکناری تاریخی رئیس مجلس ایالات متحده از سمت خود و با توجه به تأثیر آن بر مذاکرات جاری بودجه است. علاوه بر این، پیش‌بینی‌هایی در بازار در رابطه با گزارش آینده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه وجود دارد و بسیاری از فعالان بازار به دلیل افزایش آمار اشتغال انتظار تأثیر منفی بر بازار دارند.

در روز سه‌شنبه، داو جونز با 1.29% نزول دیگر بسته شد و در دو جلسه معاملاتی اخیر زیان خود را بیشتر کرد و از کل کاهش هفته قبل که 1.34% افت داشت، فراتر رفت. DJIA از زمان رسیدن به اوج خود در اواخر جولای، اکنون 7.5 درصد عقب نشینی کرده است.

از دست دادن اعتماد بازار در روز سه‌شنبه عمدتاً به داده‌های قوی JOLTS Job Openings در ماه اوت نسبت داده شد که فراتر از انتظارات بود. تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که فرصت های شغلی از 8.9 میلیون در جولای به 8.8 میلیون در آگوست کاهش یابد. با این حال، رقم واقعی ماه اوت از 9.6 میلیون فرصت شغلی فراتر رفت. این داده ها کاهش تورم هفته قبل از گزارش هزینه های مصرف شخصی را تحت الشعاع قرار داد و بسیاری را به این باور رساند که فدرال رزرو ممکن است قبل از پایان سال نرخ بهره را افزایش دهد.

افزایش بازدهی خزانه داری به دنبال این خبر، با رسیدن اوراق خزانه 30 ساله به 5 درصد برای اولین بار از سال 2007. بازدهی بالاتر خزانه داری ایالات متحده اغلب با فروش S&P 500 همراه است، زیرا بازدهی بالاتر ریسک جذاب تری را به همراه دارد. (پروفایل بازده در مقایسه با بازار سهام). در زمان نگارش این مقاله، بازدهی خزانه داری 30 ساله به 4.88 درصد کاهش یافته بود.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا (رئیس کالیفرنیا) روز سه‌شنبه از سمت خود برکنار شد و این اولین بار در تاریخ ایالات متحده است که یک رئیس مجلس از سمت خود برکنار می‌شود. به طور معمول، روسای مجلس به دلیل از دست دادن اکثریت توسط حزبشان یا تصمیم خودشان برای بازنشستگی، کناره گیری می کنند. با این حال، در این مورد، مک کارتی رای داده شد زیرا جناح کوچکی از حزب جمهوری خواه او او را متهم کردند که به آرای حزب دموکرات برای تصویب ادامه قطعنامه برای تامین مالی دولت فدرال در هفته قبل تکیه کرده است. این قطعنامه ادامه دار برای جلوگیری از تعطیلی دولت، که می توانست یکشنبه گذشته رخ دهد، ضروری بود. برخی از ناظران حدس می زنند که مخالفان مک کارتی، مانند مت گاتز، نماینده فلوریدا، عمداً بن بست بودجه را طراحی کردند تا مک کارتی را وادار به جلب حمایت از طرف مقابل کنند. صرف نظر از این، این بدان معناست که مجلس نمایندگان در زمان حساسی که نیاز به مذاکره 12 لایحه هزینه های جداگانه برای تامین مالی بلندمدت دارد، بدون رهبر است.

حتی قبل از ادامه حل و فصل آخرین لحظه، آژانس‌های رتبه‌بندی اعتباری نشان داده بودند که تعطیلی دولت می‌تواند منجر به کاهش رتبه بدهی دولت ایالات متحده شود که به طور بالقوه باعث افزایش بیشتر بازده خزانه‌داری و تأثیر منفی بر ارزش سهام خواهد شد.

با این حال، پیش از افتتاح بازار سهام در روز چهارشنبه، گزارش تغییر اشتغال ADP برای ماه سپتامبر منتشر شد که نشان دهنده افزایش تنها 89000 شغل است که بسیار کمتر از اجماع اقتصاددانان 153000 و رقم آگوست 180000 است. در حالی که انتشار ADP همیشه با داده های جامع تر NFP ارتباط نزدیکی ندارد، سؤالاتی را در بین معامله گران ایجاد کرده است.

علاوه بر تخمین‌های تعداد مشاغل جدید، گزارش NFP از اداره آمار کار شامل داده‌هایی درباره میانگین درآمد ساعتی است که انتظار می‌رود 0.3 درصد به صورت ماهانه و 4.3 درصد سالانه رشد کند. این رقم در در آگوست به صورت ماهانه 0.2 درصد و سالانه 4.3 درصد افزایش داشته است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید