اخبار فارکس

کاهش ین ژاپن به پایین ترین سطح، بازار فارکس مقامات ژاپن را به چالش می کشد

JPY - USDJPY ین ژاپن

روز چهارشنبه، ین در برابر دلار به پایین ترین سطح 38 سال گذشته و در برابر یورو به پایین ترین سطح خود رسید و با کمترین مداخله مقامات ژاپنی به کاهش خود ادامه داد. امروز ین تا 0.3 درصد کاهش یافت و به 161.94 در هر دلار رسید و به پایین ترین سطح تاریخ 173.80 در برابر یورو رسید. علیرغم کاهش ارزش ین، مقامات ژاپنی اکثراً سکوت اختیار کرده‌اند و شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی تنها اظهار داشت که حرکات از نزدیک تحت نظر هستند.

شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر شش ارز اصلی اندازه گیری می کند، با 0.1% کاهش به 105.61 رسید، که به کاهش روز سه شنبه پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو واکنش نشان داد و گزارش قوی مشاغل داخلی را تحت الشعاع قرار داد. پاول بر پیشرفت مهار تورم ایالات متحده تاکید کرد اما اشاره کرد که قبل از کاهش نرخ بهره به داده های بیشتری نیاز است.

یورو با حمایت از تورم بالا قوی ماند و با 0.15 درصد افزایش به 1.0761 دلار رسید. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا دوباره در کاهش نرخ بهره کند عمل کند. استرلینگ در آستانه انتخابات روز پنجشنبه بریتانیا با 0.1 درصد افزایش به 1.26995 دلار رسید و انتظار می رود حزب کارگر پیروز شود و به طور بالقوه ارز پوند تثبیت شود.

در جاهای دیگر، دلار استرالیا 0.2 درصد افزایش یافت و به 0.668 دلار رسید که دلیل آن داده‌های خرده‌فروشی بهتر از حد انتظار بود که احتمال افزایش مجدد نرخ بهره بانک مرکزی را نشان می‌دهد. در بحبوحه نشانه هایی مبنی بر اینکه مقامات محلی مایل به تحمل کاهش ارزش پول هستند، یوان چین در معاملات فراساحلی به پایین ترین حد در هشت ماه گذشته سقوط کرد.

برای به‌روزرسانی‌های دقیق‌تر در مورد حرکات ارز، کانال تلگرام تجارت آفرین را دنبال کنید.

تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس