نوسانات دلار آمریکا پس از گزارش PPI ایالات متحده

USD - دلار آمریکا dxy

پس از انتشار شاخص قیمت تولیدکننده (PPI)، دلار آمریکا (USD) نشانه‌هایی از عقب نشینی را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده واکنش اولیه افراطی به گزارش است. اصلاحات نزولی در ارقام PPI، فعالان بازار را بر آن داشته است که حالا شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را در روز چهارشنبه پیش بینی کنند. اکنون توجه بازار به اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو معطوف شده تا ارزیابی کند که آیا او با این دیدگاه همسو می شود که در برابر کاهش نرخ ها عقب نشینی باید کرد یا خیر.

در حالی که تمام داده های اقتصادی روز سه شنبه منتشر شده است، معامله گران اکنون خود را برای انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در روز چهارشنبه آماده می کنند. انتشار PPI باعث شد تا معامله گران انتظارات خود را برای کاهش بالقوه CPI افزایش دهند، که می تواند احتمال کاهش نرخ توسط فدرال رزرو در ژوئن را تقویت کند و عملاً کاهش نرخ بهره را در سپتامبر تضمین کند.

سرخط خبرهای دلار

مجمع جهانی اقتصاد قطر صبح روز سه‌شنبه آغاز شد و رهبران مختلف جهان در سرتاسر هفته اظهار نظر خواهند کرد.

شاخص خوش‌بینی کسب‌وکارهای کوچک ایالات متحده در ماه آوریل که توسط فدراسیون ملی کسب‌وکارهای مستقل منتشر شد، از 88.5 در ماه مارس به 89.7 افزایش یافت.

در ساعت 16:00 بوقت ایران، قرائت نهایی شاخص قیمت تولید کننده (PPI) برای ماه آوریل اعلام شد:

  • PPI سرفصل ماهانه 0.5% بود، از -0.1% اصلاح شده.
  • PPI سرفصل سالانه از 1.8% اصلاح شده به 2.2% افزایش یافت.
  • PPI ماهانه اصلی از 0.1- بازبینی شده به 0.5٪ افزایش یافت.
  • PPI اصلی سالانه در 2.4٪ ثابت ماند.

انتظار می رود کتاب قرمز ایالات متحده برای هفته منتهی به 10 می در حدود ساعت 16:25 بوقت ایران منتشر شود، با تعداد قبلی که 6 درصد گزارش شده بود.

دو سخنران فدرال رزرو برای سه شنبه برنامه ریزی شده است:

  • لیزا کوک، فرماندار فدرال رزرو که رای می دهد، رشد اقتصادی را در حدود ساعت 16:40 بوقت ایران بررسی خواهد کرد.
  • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، حوالی ساعت 17:30 بوقت ایران در آمستردام در یک گفتگوی تعدیل شده با کلااس نات، رئیس بانک مرکزی هلند شرکت خواهد کرد.

پس از انتشار PPI، سهام ایالات متحده در حال سقوط در قلمرو منفی هستند.

ابزار CME Fedwatch به احتمال 91.1% نشان می دهد که هیچ تغییری در نرخ صندوق فدرال رزرو فدرال رزرو در ماه ژوئن رخ نخواهد داد. احتمال کاهش نرخ در ماه جولای نیز بعید است، در حالی که برای سپتامبر، 49 درصد احتمال وجود دارد که نرخ ها 25 واحد پایه کمتر از سطوح فعلی باشند.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.49 درصد معامله می شود که بالاترین رقم برای سه شنبه جاری است.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) تقریبا بالای 105.00 ثابت باقی مانده است، که نشان‌دهنده فقدان جهت روشن است زیرا معامله‌گران منتظر رویدادهای کلیدی بعدی هستند تا راهنمایی برای حرکت‌های بعدی گرین‌بک ارائه کنند. انتظار می رود اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو یا انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده در روز چهارشنبه، مسیر آینده DXY را روشن کند.

در جهت صعودی، بازیابی سطح محوری 105.52 که از 11 آوریل قابل توجه است، برای حرکت صعودی بالقوه بسیار مهم است. بسته شدن روزانه بالاتر از این سطح می‌تواند راه را برای آزمایش مجدد بالاترین سطح 16 آوریل در 106.52 هموار کند. اهداف صعودی بیشتر شامل سطح روانی 107.00، با مقاومت بالقوه در 107.35 است که نشان دهنده بالاترین سطح 3 اکتبر است.

از جنبه نزولی، میانگین متحرک ساده 55 روزه و 200 روزه (SMAs) به ترتیب در 104.54 و 104.25 به عنوان سطوح حمایتی قوی عمل کرده اند. اگر این سطوح نتوانند حفظ شوند، SMA 100 روزه نزدیک به 103.89 می تواند پشتیبانی بیشتری برای DXY ارائه دهد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید