دلار آمریکا قبل از سخنرانی های مقامات فدرال رزرو رشد کرد

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) به سیر صعودی خود در روز چهارشنبه ادامه داد و در برابر اکثر ارزهای آسیایی شتاب گرفت. قابل ذکر است که ین ژاپن همچنان در حال تضعیف است و (USD/JPY) به بالای 155.00 شکسته است. این حرکت تقریباً نیمی از کاهش ناشی از مداخلات اخیر دولت ژاپن را معکوس کرده است. سرمایه گذاران به دقت دنبال می کنند تا ببینند آیا مقامات ژاپنی دوباره قبل از سطح 160.00 مداخله خواهند کرد یا اینکه آیا ارز به طور کامل پس از مداخله هفته گذشته بهبود خواهد یافت یا خیر.

توجه ها به سخنرانی های مقامات فدرال رزرو ایالات متحده در روز چهارشنبه متمرکز است و قرار است سه سخنران به موضوعات مختلف اقتصادی بپردازند. فیلیپ جفرسون، نایب رئیس فدرال رزرو، حدود ساعت 18:30 به وقت ایران در بحثی در مورد بررسی مشاغل در اقتصاد سخنرانی خواهد کرد. پس از این، سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون، در ساعت 19:15 به وقت ایران برای دانشجویان MIT Sloan سخنرانی خواهد کرد. در نهایت، لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو آخرین گزارش ثبات مالی شش ماهه فدرال رزرو را در ساعت 21:00 به وقت ایران بررسی خواهد کرد. جفرسون و کوک هر دو رای دهندگان کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای امسال هستند و سخنرانی های آنها به ویژه قابل توجه است.

سرخط خبرهای بازار فارکس

در جریان معاملات آسیا و اقیانوسیه (APAC)، کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن و شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، اظهاراتی در مورد ین ژاپن بیان کردند. اوئدا، رئیس بانک مرکزی اظهار داشت که سیاست پولی بر نرخ ارز خارجی تأثیری ندارد. با این حال، سوزوکی وزیر دارایی با این موضوع مخالفت کرد و اظهار داشت که ممکن است در صورت حرکت بیش از حد ارز، اقدامات بیشتری لازم باشد. بر اساس گزارش بلومبرگ، او تاکید کرد که مداخلات ممکن است در هر زمان یا سطح نرخ ارز رخ دهد.

دستور کار چهارشنبه در ساعت 14:30 به وقت ایران با انتشار هفتگی انجمن بانکداران وام مسکن، نظرسنجی درخواست های وام مسکن برای 3 می آغاز شد که نشان دهنده کاهش 2.3 درصدی نسبت به هفته قبل است. در ساعت 17:30 به وقت ایران، انتظار می‌رود اطلاعات موجودی‌های عمده فروشی در ماه مارس منتشر شود، و اقتصاددانان کاهش 0.4 درصدی را بر اساس قرائت‌های اولیه پیش‌بینی می‌کنند.

خزانه داری ایالات متحده یک حراج 10 ساله را در ساعت 21:30 انجام می دهد، به دنبال سطح قبلی در حدود 4.56٪، با اسکناس 10 ساله US در حال حاضر در 4.47٪ معامله می شود. علاوه بر این، یک سری از سخنرانان فدرال رزرو برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است:

فیلیپ جفرسون، نایب رئیس فدرال رزرو حدود ساعت 18:30 به وقت ایران سخنرانی خواهد کرد.
انتظار می رود سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون حدود ساعت 19:15 به وقت ایران برای مخاطبان سخنرانی کند.
لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو آخرین گزارش ثبات مالی شش ماهه فدرال رزرو را در ساعت 21:00 به وقت ایران در DC مورد بحث قرار خواهد داد.
بازارهای سهام آسیایی به دنبال اظهارات کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن و شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، با کاهش بیش از 1.5 درصدی شاخص‌های نیکی و تاپیکس ژاپن، رکود را تجربه می‌کنند. بازارهای اروپایی ثابت معامله می شوند، در حالی که معاملات آتی ایالات متحده در انتظار جهت گیری هستند.

با توجه به CME FedWatch Tool، به احتمال 91.1٪ هیچ تغییری در نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن وجود ندارد. احتمال کاهش نرخ در ژوئیه نیز بعید است، در حالی که برای سپتامبر، این ابزار 49.0 درصد احتمال دارد که نرخ ها 25 واحد پایه کمتر از سطوح فعلی باشند. اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر حدود 4.47 درصد معامله می شود که در محدوده معاملاتی روز دوشنبه قرار دارد.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال حاضر در حال تجربه یک طناب کشی است که یادآور اوایل سال جاری است. معامله گران به دقت جفت USD/JPY را زیر نظر دارند تا ارزیابی کنند که آیا DXY مسیر صعودی خود را از سر خواهد گرفت یا مسیر معکوس خود را. اظهارات متناقض بانک ژاپن و وزارت دارایی ژاپن، زمینه را برای چالشی فراهم کرده است تا ببینیم آیا USD/JPY می تواند سطح 160.00 را بازیابی کند یا خیر، که به طور بالقوه نشان دهنده قدرت بیشتر برای دلار آمریکا است.

در جهت صعودی، سطح حیاتی 105.52 (که از 11 آوریل قابل توجه است) باید با بسته شدن روزانه بالای این نرخ شکسته شود تا بالاترین سطح 16 آوریل در 106.52 هدف قرار گیرد. فراتر از این، مقاومت ممکن است در سطح رند 107.00، با یک مانع قابل توجه در 107.35، مطابق با بالاترین سطح 3 اکتبر، مواجه شود.

در مقابل، از میانگین متحرک ساده 55 روزه و 200 روزه (SMAs) که به ترتیب در 104.54 و 104.25 قرار دارند، انتظار می رود حمایت نزولی ارائه دهند. اگر این سطوح نتوانند حفظ شوند، توجه به SMA 100 روزه نزدیک به 103.89 به عنوان سطح حمایت قابل توجه بعدی معطوف خواهد شد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید