گزارش دلار – دلار آمریکا پس از چرخش لحظه آخری دوشنبه، امروز نیز در محدوده مثبت معامله می شود

اسکناس 1 دلاری

روز سه‌شنبه، دلار آمریکا (USD) به سیر صعودی خود برای دومین روز متوالی ادامه داد. این حمایت تحت تأثیر عوامل مختلفی صورت گرفته است. ریسک گریزی تشدید شده در بازار مشهود است زیرا به نظر می رسد اسرائیل برای تهاجم زمینی به رفح آماده می شود، در حالی که مصر کنترل مرزی خود را در امتداد مرز شمالی خود با غزه تقویت می کند. علاوه بر این، کاهش قابل توجه دلار استرالیا (AUD/USD) و ین ژاپن (USD/JPY) دلار را بیشتر تقویت می کند.

تقویم اقتصادی برای روز سه شنبه شامل شاخص کتاب قرمز ایالات متحده و معیار خوش بینی اقتصادی موسسه سیاست و سیاست تکنو متریکا است. در میان برنامه شلوغ سخنرانان فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) در این هفته، امروز تنها نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس قرار است اظهارات خود را بیان کند. معامله گران همچنین انتشار نظرسنجی افسر ارشد وام (SLOOS) را برای سه ماهه اول تجزیه و تحلیل خواهند کرد، که استانداردهای سخت تر وام دهی و افزایش معوقات مصرف کننده را در گزارش روز دوشنبه گزارش کرد.

سرخط خبرهای دلار

بریتانیا روز دوشنبه تعطیلات بانکی داشت و با بازگشایی لندن در روز سه‌شنبه، ممکن است در کلاس‌های مختلف دارایی‌ها عقب‌نشینی داشته باشند.

در ساعت 16:25 به وقت ایران، شاخص Redbook برای هفته منتهی به 3 مه منتشر خواهد شد که عدد قبلی 5.5 درصد بود.

در ساعت 17:30 به وقت ایران، موسسه سیاست و سیاست تکنو متریکا از نظرسنجی خوش بینی اقتصادی خود برای ماه می رونمایی خواهد کرد. تحلیلگران پیش بینی می کنند که نسبت به 43.2 قبلی، تا 44.1 صعود کند.

نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس قرار است حدود ساعت 19:00 به وقت ایران در کنفرانس جهانی موسسه میلکن 2024 در بورلی هیلز، کالیفرنیا سخنرانی کند. اظهارات کشکاری علیرغم اینکه امسال عضوی از حق رای نبود، در ماه های اخیر در بازار تاثیرگذار بوده است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده قصد دارد اسکناس های 3 ساله را در ساعت 20:30 به وقت ایران به حراج بگذارد.

سرانجام، در ساعت 21:30 به وقت ایران، تغییر اعتبار مصرف کننده برای ماه مارس قرار است منتشر شود و انتظار می رود نسبت به 14.12 میلیارد دلار قبلی به 15 میلیارد دلار افزایش یابد.

ژاپن نیز پس از تعطیلات بانکی معاملات خود را از سر گرفته است. روند مثبت از سهام ایالات متحده به جلسه آسیا-اقیانوسیه سرایت کرده و بر معاملات اروپا تأثیر می گذارد و اعداد سبز در همه شاخص های اصلی دیده می شود.

با توجه به CME Fedwatch Tool، احتمال 91.3 درصد وجود دارد که هیچ تغییری در نرخ صندوق فدرال رزرو در ماه ژوئن رخ ندهد. احتمال کاهش نرخ در ماه جولای بعید تلقی می شود، در حالی که برای ماه سپتامبر، این ابزار احتمال 49.7 درصدی را برای کاهش 25 واحدی نرخ از سطوح فعلی نشان می دهد.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.47 درصد معامله می شود که در وسط محدوده روز دوشنبه قرار دارد.

تحلیل تکنیکال DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز سه‌شنبه افزایش یافت و این شاخص در روز دوشنبه پس از اصلاح اخیر با موفقیت بالای 105.00 بسته شد. این دستاورد می تواند برای هفته پیش رو بسیار مهم باشد و ممکن است به دستاوردهای بیشتر برای DXY منجر شود. در حالی که هیچ کاتالیزور اصلی در این هفته انتظار نمی رود، افزایش احتمالی USD/JPY به سمت 157.00 می تواند از بهبود به سمت 106.00 حمایت کند.

در جهت صعودی، بازپس گیری 105.52، سطح قابل توجهی از 11 آوریل، بسیار مهم است. بسته شدن روزانه بالاتر از این سطح، زمینه را برای آزمایش مجدد اوج 16 آوریل در 106.52 برای سومین بار فراهم می کند. فراتر از آن، ممکن است مقاومت در اطراف سطح دور 107.00 با سطح قابل توجه در 107.35 مواجه شود که نشان دهنده بالاترین سطح 3 اکتبر است.

از جنبه نزولی، انتظار می رود میانگین متحرک ساده 55 روزه و 200 روزه (SMAs) به ترتیب در 104.54 و 104.25 پشتیبانی قوی ارائه دهند. اگر این سطوح نقض شوند، SMA 100 روزه نزدیک به 103.89 به سطح پشتیبانی کلیدی بعدی برای نظارت تبدیل می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید