معامله گران با امید به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، نرخ دلار را کاهش دادند

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) شاهد علاقه مجدد معامله گرانی است که روی کاهش زودتر نرخ توسط فدرال رزرو آمریکا شرط بندی می کنند. حال و هوای بازار با احساسات هفته گذشته متفاوت است. علیرغم اینکه گزارش‌های شغلی ایالات متحده کمتر از انتظارات است، داده‌ها همچنان حاکی از یک بازار کار قوی است، با تغییر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و نرخ بیکاری که شرایط مطلوبی را نشان می‌دهد. در حالی که تقویم اقتصادی برای هفته پیش رو ضعیف است، تمرکز بر سخنرانان فدرال رزرو خواهد بود، که اظهارات آنها در مورد چشم انداز نرخ بهره می تواند جهت دلار آمریکا را تغییر دهد.

دوشنبه شاهد انتشار نظرسنجی افسر ارشد وام فدرال رزرو (SLOOS) خواهیم بود که شرایط فعلی اعتبار و وام را بر اساس بازخورد 80 بانک بزرگ امریکایی و 24 شعبه بانک های بین المللی ارزیابی می کند. این گزارش برای تصمیم گیری در مورد نرخ بهره و نرخ تنزیل اهمیت دارد. قبل از انتشار SLOOS، جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک، قرار است در جلسه پرسش و پاسخ در کالیفرنیا شرکت کند، در حالی که توماس بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند نیز اظهاراتی را ارائه خواهد کرد.

سرخط خبرهای دلار

هم ین ژاپن و هم یوان چین تقریباً 0.50 درصد در برابر گرینبک کاهش ارزش داشتند. با این حال، احساسات بازار پیش از زنگ افتتاحیه ایالات متحده تغییر کرد و منجر به کاهش قدرت گرینبک شد.

در آخر هفته، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، آمادگی خود را برای آتش بس برای تسهیل تبادل گروگان ها ابراز کرد. به گزارش بلومبرگ، با این حال، او با درخواست حماس برای آتش بس پایدار مخالفت کرد. علاوه بر این، چندین رهبر جهان حملات اخیر اسرائیل به رفح را محکوم کرده اند، جایی که بسیاری از غیرنظامیان از دیگر شهرهای مورد هدف در منطقه پناه گرفته اند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده قرار است حوالی ساعت 19:00 به وقت ایران حراجی را برای اوراق 3 ماهه و 6 ماهه انجام دهد. تقریباً در ساعت 20:30 به وقت ایران، جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک در یک جلسه پرسش و پاسخ در کالیفرنیا شرکت خواهد کرد. تقریباً در همان زمان، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند نیز سخنرانی خواهد کرد.

فدرال رزرو یافته های اخیر خود را از نظرسنجی افسر ارشد وام (SLOOS) حدود ساعت 21:30 به وقت ایران منتشر خواهد کرد.

سهام آسیایی در قلمرو مثبت معامله می شوند و شاخص شانگهای-شنژن CSI 300 بیش از 1.5 درصد افزایش یافته است. شاخص های اروپایی و معاملات آتی سهام ایالات متحده با افزایش متوسط 0.50 درصدی از این روند پیروی می کنند.

با توجه به CME Fedwatch Tool، به احتمال 91.8 درصد هیچ تغییری در نرخ سیاستی فدرال رزرو در ماه ژوئن وجود ندارد. احتمال کاهش نرخ در ماه جولای بعید به نظر می رسد، در حالی که برای سپتامبر، این ابزار احتمال 49.9 درصدی را برای کاهش 25 واحدی نرخ از سطوح فعلی نشان می دهد.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.47 درصد معامله می شود که در اوایل جلسه آسیا و اقیانوسیه (APAC) به 4.44 درصد کاهش یافت.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

شاخص دلار آمریکا (DXY) هفته گذشته با چالش‌های معهددی مواجه شد که مهمترین آن به دلیل مداخله دولت ژاپن در جفت USD/JPY بود که منجر به زیان قابل توجهی برای دلار آمریکا شد. طبق گزارش بلومبرگ، علیرغم فروش نزدیک به 60 میلیارد دلار برای رساندن USD/JPY از 160.00 به 151.86، این اقدام باعث کاهش شاخص دلار آمریکا به میانگین متحرک 55 روزه (SMA) در 104.52 شد. این سطح حمایت خوبی پیدا کرد که باعث جذب دلار شد و منجر به بازگشت قوی در جفت DXY و USD/JPY شد که نشان‌دهنده پتانسیل برای بهبود بیشتر است.

در جهت صعودی، بازپس گیری 105.52، یک سطح محوری از 11 آوریل 2024، بسیار مهم است. بسته شدن روزانه بالاتر از این سطح برای هدف قرار دادن بالاترین نرخ 16 آوریل در 106.52 برای سومین بار ضروری است. فراتر از آن، ممکن است مقاومت در اطراف سطح دور 107.00 با سطح قابل توجه در 107.35 مواجه شود که نشان دهنده بالاترین سطح 3 اکتبر است.

از سوی دیگر، میانگین متحرک 55 روزه و میانگین متحرک 200 روزه (SMAs) به ترتیب در 104.52 و 104.23 انتظار می رود که پشتیبانی قابل توجهی را ارائه دهند. اگر این سطوح نتوانند حفظ شوند، SMA 100 روزه نزدیک به 103.86 به سطح پشتیبانی کلیدی بعدی تبدیل می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید