گزارش دلار – تعداد معامله گرانی که به دنبال فروش در اوج هستند در حال افزایش است

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا در روز دوشنبه نسبتاً ثابت باقی می ماند، زیرا بازارها پس از پایان هفته آرام و بدون تشدید بیشتر تنش بین ایران و اسرائیل نفس راحتی می کشند. این تنش زدایی احساسات ریسک را تقویت می کند، به ویژه به نفع سهام است که امروز افزایش یافته است. با توجه به تمایل حاکم بر ریسک، پتانسیلی برای گرینبک وجود دارد که فشار نزولی را تجربه کند.

از نظر اقتصادی، تقویم اقتصادی روز دوشنبه سبک است و توجه بازار به انتشار تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) در روز پنجشنبه و گزارش شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) در روز جمعه معطوف شده است. PCE از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا به عنوان معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو عمل می کند. یک گزارش بالای دیگر می‌تواند بازارها را وادار کند تا در مورد کاهش نرخ بهره تجدید نظر کنند.

سرخط خبرهای دلار

در ماه مارس، شاخص فعالیت ملی فدرال رزرو شیکاگو از 0.09 در فوریه به 0.15 رسید و از رقم 0.07 پیش بینی شده فراتر رفت.

در ساعت 19:00 به وقت ایران، خزانه داری آمریکا قرار است اسکناس های 3 ماهه و 6 ماهه را به حراج بگذارد.

در بازار کالا، با کاهش تنش ها در خاورمیانه، معاملات آتی نفت و گاز هر دو در حال کاهش هستند.

بازارهای سهام منعکس کننده احساسات مثبتی هستند که در آسیا دیده می شود، به طوری که شاخص های اروپایی و ایالات متحده قبل از Big Tech Earnings که برای این هفته برنامه ریزی شده است، با رنگ سبز معامله می شوند.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، انتظارات برای عدم تغییر در سیاست پولی فدرال رزرو در ماه ژوئن تقویت می‌شود و تنها 17 درصد احتمال کاهش نرخ وجود دارد.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.64 درصد معامله می شود که از افت خود به 4.50 درصد در روز جمعه بازگشت.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) با شروع هفته با مقداری فشار فروش مواجه است و تعداد معامله گرانی که به دنبال فروش در اوج هستند در حال افزایش است. این احساس در میان معامله‌گران وجود دارد که گرین‌بک می‌تواند به سطوح پایین‌تری که در سه ماهه اول سال جاری مشاهده شد، در حدود 104.00-105.00 عقب‌نشینی کند. پیش از ارقام تورم PCE در پایان هفته، این روند نزولی ممکن است تا زمانی که هرگونه غافلگیری مثبت بالقوه در داده ها باعث معکوس شدن آن شود ادامه یابد.

در جهت صعودی، سطح کلیدی برای پیشی گرفتن، بالاترین سطح اخیر است که در روز سه شنبه به 106.52 رسیده بود. فراتر از آن، مقاومت ممکن است در اطراف سطح روانی 107.00 دیده شود، با مقاومت بیشتر احتمالاً در 107.35، بالاترین سطح از 3 اکتبر.

از جنبه نزولی، یک سطح مهم برای تماشا 105.88 است که از مارس 2023 به عنوان یک سطح محوری عمل کرده است که با اوج های خود از نوامبر 2023 و سطوح حمایت اخیر مشخص شده است. حرکت نزولی بیشتر می تواند در 105.12 و 104.60 حمایت پیدا کند، قبل از رسیدن به منطقه در اطراف میانگین متحرک ساده 55 روزه و 200 روزه (SMAs) به ترتیب در 104.17 و 103.91.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید