اخبار فارکس

گزارش امروز دلار – دلار آمریکا در انتظار گزارش CPI روز سه شنبه است

اسکناس 1 دلاری

امروز دوشنبه، علیرغم دو تحول مهم در آخر هفته، دلار آمریکا (USD) اندکی کاهش یافت. نخست، اظهارات جنجالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، که در آن ابراز تمایل کرد روسیه را در برابر هر کشور ناتو که به تعهدات مالی خود عمل نکند، “تشویق” کند، نگرانی ها را در سراسر اروپا برانگیخت. سخنان آفای ترامپ این نگرانی ها را به وجود آورد که در صورت انتخاب مجدد ترامپ، ایالات متحده ممکن است حمایت خود از اوکراین را لغو کند. دومین تحول مهم، حمله ارتش اسرائیل به رفح و تلاش برای از بین بردن پایگاه های باقی مانده حماس بود که بر تنش های ژئوپلیتیکی افزود.

چشم انداز اقتصادی، شروعی قابل توجه برای هفته را نشان می دهد و دو عضو فدرال رزرو ایالات متحده قرار است سخنرانی داشته باشند. با این حال، معامله گران احتمالاً اقدامات خود را برای رویداد اصلی در روز سه شنبه – انتشار اعداد شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده برای ژانویه – رزرو می کنند. بازنگری های جمعه گذشته با استفاده از روش محاسباتی جدید نشان دهنده روند کاهش تورم بود. کاهش بیشتر تورم به طور بالقوه می تواند منجر به ضعف در دلار آمریکا شود.

سرخط خبرهای دلار

در سنای ایالات متحده، لایحه کمک 95 میلیارد دلاری به اوکراین، اسرائیل و تایوان حمایت کافی برای رای گیری را به دست آورده است. با این حال، اظهارات ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در مورد روسیه و تشوق روسیه برای ورود به اروپا در صورت انتخاب مجدد، با محکومیت چندین سران کشورهای اروپایی مواجه شده است.

میشل بومن، فرماندار فدرال رزرو ایالات متحده، قرار است حدود ساعت 17:500 به وقت ایران سخنرانی کند. علاوه بر این، خزانه داری ایالات متحده قرار است حراجی را با اسکناس های 3 ماهه و 6 ماهه در حدود ساعت 20:00 برگزار کند. نیل کشکاری، از فدرال رزرو مینیاپولیس، حدود ساعت 21:30 سخنرانی خواهد کرد.

انتظار می‌رود که سازمان خدمات مدیریت مالی ایالات متحده، گزارش بودجه ماهانه را منتشر کند که انتظار می‌رود در ژانویه به 21- میلیارد دلار برسد که نسبت به رقم قبلی 129- میلیارد دلار بهبود قابل توجهی دارد.

بازارهای سهام در این دوشنبه تا حدودی نامطمئن به نظر می رسند و حرکت قابل توجهی ندارند. قابل ذکر است که چین این هفته به دلیل سال نوی چینی تعطیل است.

ابزار FedWatch گروه CME اکنون انتظارات را برای جلسه 20 مارس پیش بینی می کند. پیش بینی ها برای توقف 82.5 درصد است، با احتمال 17.5 درصد کاهش نرخ.

با شروع هفته، اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.17 درصد معامله می شود.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) نشانه‌هایی از فرسودگی را نشان می‌دهد. این شاخص با حرکات نزولی متعدد روبرو شد و در روز جمعه کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و میانگین متحرک 100 روزه (SMA) را در 104.26 شکست. این می تواند سیگنالی باشد مبنی بر اینکه گاوهای دلار آمریکا تمایلی به تلاش بیشتر برای هدایت DXY به سطوح بالاتر ندارند. اگر اعداد شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در روز سه شنبه نشان دهنده کاهش تورم باشد، یک عقب نشینی بالقوه در انتظار است. در چنین سناریویی، DXY ممکن است به سمت SMA 200 روزه در 103.63 یا SMA 55 روزه در 103.02 حرکت کند.

در صورت افزایش مجدد شاخص دلار آمریکا، تمرکز اولیه باید بر روی تست اوج دوشنبه هفته گذشته، حدود 104.60 باشد. شکستن این سطح بسیار مهم است و اهمیت بیشتری نسبت به شکستن میانگین متحرک 100 روزه در 104.26 دارد. هنگامی که از بالاترین سطح دوشنبه گذشته (5 فوریه) عبور کرد، ممکن است مسیر برای صعود به 105.00 باز شود، با 105.12 به عنوان سطوح کلیدی برای نظارت.

سطح اولیه برای پشتیبانی بالقوه SMA 200 روزه نزدیک به 103.63 است. اگر این سطح ضعیف یا شکسته شود، توجه باید به SMA 55 روزه در حدود 103.02 معطوف شود. اگر هر دو ناکافی باشند، سطح قابل توجه برای حمایت 102.00 است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس