اخبار فارکس

گزارش امروز دلار – کاهش دلار آمریکا پس از اظهارات وزارت دفاع امریکا

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) از روز دوشنبه به رشد خود بازگشت و از صبح دوشنبه گرینبک به سطح بالای خود بازگشت. با شروع سشن معاملاتی ایالات متحده، دلار آمریکا با کاهش سریع جریان های ورودی مواجه شد. این تغییر زمانی رخ داد که وزارت دفاع ایالات متحده هرگونه شایعه یا گمانه زنی در مورد مداخلات نظامی سریع یا اقدامات تلافی جویانه علیه ایران یا حوثی های یمن را رد کرد. این اظهار نظر پس از حمله هواپیمای بدون سرنشین به یک پایگاه آمریکایی در اردن که منجر به کشته شدن سه پرسنل ارتش آمریکا شد، صورت گرفت.

از نظر شاخص های اقتصادی، پیشروی رویدادهای اصلی برنامه ریزی شده برای چهارشنبه و جمعه، انتشار آتی Job Openings US JOLTS است. در حالی که این شاخص متاخر به نظر می رسد، اما در نسخه آتی دسامبر را پوشش می دهد، یک عدد کمتر از حد انتظار می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد. کاهش قابل توجه در رقم JOLTS نشان‌دهنده کاهش تقاضا و سستی در بازار کار است که نشان‌دهنده کاهش سرعت فعالیت‌های اقتصادی است. این به نوبه خود نشان می‌دهد که شرکت‌ها ممکن است نیاز به ارائه دستمزدهای کمتری برای پر کردن موقعیت‌های شغلی داشته باشند که با تورم پایین‌تر همسو می‌شود. کاهش تورم منجر به کاهش نرخ بهره و کاهش ارزش دلار می شود.

سرخط خبرهای دلار

نظرسنجی فرصت‌های شغلی و گردش کار (JOLTS) که قرار است امروز توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) منتشر شود، اطلاعاتی را در مورد تغییرات تعداد فرصت‌های شغلی، اخراج و ترک شغل در ماه دسامبر ارائه می‌کند.

در ساعت 18:30، JOLTS Job Openings برای ماه دسامبر منتشر می شود، با رقم قبلی 8.79 میلیون و کاهش جزئی به 8.75 میلیون پیش بینی می شود. کاهش قابل توجه در این تعداد می‌تواند نشان‌دهنده کاهش بالقوه فعالیت باشد و نگرانی‌هایی را در مورد کاهش دستمزدها و تغییر از مشاغل بیشتر با جویندگان کار کمتر به سناریویی با تعداد بیشتر جویندگان کار و مشاغل موجود کمتر ایجاد کند.

در همان زمان، اعتماد مصرف کننده ایالات متحده برای ژانویه نیز منتشر می شود، با گزارش قبلی 110.7 و انتظار 114.5.

بازارهای سهام نسبتاً مثبت هستند و بیشتر شاخص‌های اروپایی حدود 0.50 درصد رشد دارند. معاملات آتی سهام ایالات متحده در انتظار گزارش های درآمدی از سوی مایکروسافت و آلفابت پس از زنگ بسته شدن ایالات متحده است.

ابزار FedWatch گروه CME نشان می‌دهد که بازارها با احتمال 97.9 درصدی قیمت‌گذاری می‌کنند که نرخ تغییری در روز چهارشنبه اتخاذ شود، با احتمال 2.1 درصد کاهش قیمت.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.07 درصد معامله می شود که به عنوان محرک اصلی برای شاخص دلار آمریکا عمل می کند، که در حال حاضر نمی تواند به طور قابل توجهی از سطوح فعلی خود منحرف شود.

بررسی فنی DXY

معامله گران با نگرانی شاخص دلار آمریکا (DXY) را تماشا می کردند و از خود می پرسیدند که آیا ارز می تواند با موفقیت از دو میانگین متحرک مهم فاصله بگیرد: میانگین متحرک 55 روزه (103.06) و میانگین متحرک 200 روزه (103.53) (SMA). هجوم دارایی های امن به سرعت پس از بیانیه های دفاع ایالات متحده فروکش کرد که نشان دهنده بی میلی آنها برای پیگیری درگیری در منطقه پس از حمله هواپیمای بدون سرنشین به کشته شدن سه پرسنل نظامی آمریکایی در پایگاهی در اردن بود. در همین حال، بازار سهام ایالات متحده در حالت تعلیق در انتظار درآمدهای بزرگ فناوری در این هفته است. در حال حاضر، نه فروش وجود دارد و نه افزایشی رخ می دهد، و سناریوی ریسک یا ریسک کردن نامشخص است.

اگر DXY بتواند فاصله خود را از SMA 200 روزه افزایش دهد، پتانسیل صعودی بیشتری وجود دارد. سطح مقاومت اولیه در صعودی 104.36 است که توسط SMA 100 روزه نشان داده می شود. اگر از این مانع عبور کرد، هیچ مانعی برای جلوگیری از رسیدن DXY به 105.88 یا 107.20، بالاترین سطح سپتامبر، وجود نخواهد داشت.

با این حال، یک نکته احتیاطی با نقض مکرر بالاتر از SMA 200 روزه ایجاد می شود. اگر قیمت ها به زیر میانگین متحرک مشابه کاهش پیدا کنند، احتمال تشکیل تله گاو وجود دارد. این می‌تواند باعث فشار طولانی شود و خریدارهای دلار آمریکا را وادار کند تا فروش حدود 103.10 را در SMA 55 روزه آغاز کنند. هنگامی که این سطح شکسته شد، رکود به سمت 102.00 باز می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس