گزارش امروز دلار – دلار آمریکا پس از گزارش PCE اندکی کاهش یافت

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) برخی از سودهای انباشته شده پس از انتشار سه گانه اقتصادی در روز پنجشنبه، از جمله تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، کالاهای بادوام، و مطالبات بیکاری را دوباره دنبال می کند. به طور همزمان، روز پنجشنبه، بانک مرکزی اروپا (ECB) با خودداری از ارائه راهنمایی های آینده در مورد کاهش نرخ، بازار را ناامید کرد. معامله گران در حال حاضر ترجیح می دهند سودهای خود را برداشت کنند و پیشرفت بیشتر در این جمعه را محدود می دانند.

در بخش اقتصادی، کمترین هیجان برای معامله گران وجود دارد، زیرا هزینه های مصرف شخصی (PCE) کاملاً با انتظارات مطابقت داشت. تنها عاملی که نشان‌دهنده ضعف بالقوه دلار آمریکا است، عدد Core PCE در بازه زمانی سالانه است که از 3.2% به 2.9% کاهش می‌یابد که در آن 3% پیش‌بینی می‌شد.

سرخط خبرهای دلار امریکا

گسترش ناتو: پس از تصویب اخیر ترکیه در اوایل این هفته، سوئد در مسیر پیوستن به ناتو پس از تصویب این توافقنامه در پارلمان مجارستان است.

چشم انداز اقتصادی ایالات متحده: جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده در مصاحبه ای با ABC اظهار داشت که “دلیلی” برای رکود در ایالات متحده در سال جاری نمی بیند.

داده های PCE برای ماه دسامبر:

  • Headline PCE ماهانه از -0.1٪ به 0.2٪ افزایش یافته است.
  • Headline PCE سالانه بدون تغییر در 2.6٪ باقی ماند، انتظارات را برآورده کرد.
  • Core PCE ماهانه از 0.1٪ به 0.2٪ افزایش یافت.
  • Core PCE سالانه به طور غیرمنتظره ای از 3.2٪ به 2.9٪ کاهش یافت.
  • درآمد شخصی از 0.4 درصد به 0.3 درصد کاهش یافته است.
  • مخارج شخصی که از 0.4 درصد بازبینی شد به 0.7 درصد افزایش یافت.

فروش خانه ناتمام: آخرین داده برای امروز، فروش خانه های ناتمام است که انتظار می رود از 0٪ به 1.5٪ برای دسامبر در مقابل نوامبر افزایش یابد، که برای حدود ساعت 18:30 برنامه ریزی شده است.

بازارهای سهام:

  • بازارهای سهام آسیایی برای ژاپن و چین بیش از 1 درصد کاهش یافته است.
  • ارزش سهام اروپا 1 درصد افزایش یافته است.
  • معاملات آتی ایالات متحده با نزدیک شدن به جلسه تجاری ایالات متحده، ضررهای قبلی را معکوس می کند.

انتظارات برای نرخ فدرال رزرو: ابزار FedWatch گروه CME احتمال 97.4 درصدی را برای تصمیم گیری نرخ بدون تغییر در 31 ژانویه با احتمال 2.6 درصدی کاهش نشان می دهد.

اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده: اوراق معیار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.14 درصد معامله می شود که با سطوح بالاتر مشاهده شده در اوایل این هفته مطابقت دارد.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال حاضر عملکرد خود را از اوایل این هفته و همچنین هفته قبل منعکس می کند. بار دیگر، DXY توانسته است از میانگین متحرک 200 روزه (SMA) نزدیک به 103.51 پیشی بگیرد. با این حال، ممکن است در اواخر این جمعه با مقاومت داده های قریب الوقوع هزینه های مصرف شخصی (PCE) مواجه شود. اگر DXY نتواند تا پایان این هفته بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه بسته شود، رکود دیگری با آزمایش بالقوه 103 برای یک شکست پایین‌تر پیش‌بینی می‌شود.

از طرف دیگر، اگر DXY به دور شدن از SMA 200 روزه ادامه دهد، پتانسیل صعودی بیشتری در بازی وجود دارد. اولین سطح مقاومت در صعودی 104.41 است که توسط SMA 100 روزه نشان داده می شود. شکستن این سطح می تواند منجر به افزایش بیشتر شود، بدون هیچ مانع قابل توجهی که مانع از رسیدن DXY به 105.88 یا 107.20 شود، بالاترین میزان مشاهده شده در سپتامبر.

تکرار یک شکست دیگر بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه ممکن است منجر به سناریوی تله گاوی شود، که در آن زمانی که قیمت ها به زیر میانگین متحرک یکسان نزول کنند، کاهش می تواند رخ دهد. در این سناریو، خریداران دلار آمریکا ممکن است مجبور به فروش حدود 103.14 در SMA 55 روزه شوند. شکست به زیر این سطح می تواند راه را برای نزولی به سمت 102.00 باز کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید