اخبار فارکس

گزاش امروز دلار – دلار آمریکا با گزارش بانک مرکزی اروپا و تولید ناخالص داخلی ایالات متحده دستخوش تغییرات می شود

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) پس از تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) برای نرخ بدون تغییر، اندکی کاهش یافته است. بانک مرکزی اروپا موضع وابسته به داده های خود را حفظ کرده است و هیچ سیگنال واضحی در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره در آینده نزدیک ارائه نمی کند. معامله گران انتظار کاهش اعلام شده را داشتند، به ویژه پس از اینکه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در داووس گفت که کاهش در تابستان معقول است.

در تقویم اقتصادی، معامله گران هنوز در حال هضم داده های منتشر شده در ساعت 17:00 به وقت ایران هستند. تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه چهارم به طرز خوشایندی در برابر انتظارات شگفت زده شد. حتی Durable Goods نیز نسبت به رقم قبلی خود تغییری صعودی داشته است و شرایط اقتصادی بر عملکرد فعلی تأثیر می گذارد. به نظر می رسد تنها رقم ناامیدکننده، ادعاهای بیکاری هفتگی است که هم در ارقام اولیه و هم در ادامه افزایش یافته است.

سرخط خبرهای دلار

امروز، بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیم خود را برای ثابت نگه داشتن نرخ های بهره کلیدی پس از نشست سیاست ژانویه اعلام کرد. در نتیجه، نرخ عملیات ریفاینانس اصلی، تسهیلات وام نهایی و تسهیلات سپرده به ترتیب 4.50 درصد، 4.75 درصد و 4.00 درصد باقی خواهد ماند.

مجموعه ای از داده ها نزدیک ساعت 17:00 منتشر شد:

تعداد بیکاران هفتگی: مطالبات اولیه بیکاری از 187000 به 202250 افزایش یافت و مطالبات بیکاری مداوم از 1806000 به 1833000 افزایش یافت.
گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) برای سه ماهه چهارم: تولید ناخالص داخلی سرفصل، که قبلا 3.3 درصد بود، انتظار می رود به 1.5 درصد برسد، در حالی که تولید ناخالص داخلی اصلی در 2.0 درصد ثابت می ماند. هزینه های مصرف شخصی از 2.6% به 1.7% کاهش یافت. تولید ناخالص داخلی سرفصل سالانه از 4.9 درصد به 3.3 درصد کاهش یافت.
کالاهای بادوام ایالات متحده برای ماه دسامبر: سفارشات از 5.4٪ به 0٪ کاهش یافت، در حالی که سفارشات بدون حمل و نقل از 0.4٪ به 0.6٪ افزایش یافت.

در حدود ساعت 18:30 به وقت ایران ، همزمان با سخنرانی لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، انتظار می‌رود فروش خانه‌های جدید در ماه دسامبر از 590،000 به 645000 افزایش یابد.

تقریباً در ساعت 19:30 به وقت ایران ، شاخص فعالیت تولیدی فدرال رزرو کانزاس برای ژانویه منتشر خواهد شد. قرائت قبلی در -4 بود و به دلیل اعداد مثبت PMI از چهارشنبه، انتظارات خوش بینانه است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز شلوغی با تخصیص صورتحساب 4 هفته ای نزدیک ساعت 20:00 به وقت ایران و یک یادداشت 7 ساله در حدود ساعت 21:30 به وقت ایران دارد.

بازارهای سهام به طور کلی مثبت هستند و چین پس از کاهش نیازهای نسبت ذخیره (RRR) برای بانک‌ها و آزاد کردن نقدینگی، سود قابل توجهی را تجربه کرد. سهام اروپا و آتی ایالات متحده در یک الگوی نگهداری هستند و منتظر اطلاعات بیشتر هستند.

ابزار FedWatch گروه CME، احتمال 97.4 درصد تصمیم گیری نرخ بدون تغییر را در 31 ژانویه، با احتمال 2.6 درصد کاهش نشان می دهد.

علیرغم افزایش شاخص اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده به 4.16٪، هیچ تاثیر فوری بر قدرت دلار آمریکا وجود ندارد.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال حاضر از دیدگاه فنی بین دو میانگین متحرک ساده (SMA) قرار دارد. SMA 55 روزه، واقع در نزدیکی 103.17، به عنوان کف عمل می کند، در حالی که SMA 200 روزه در 103.50 به عنوان سقف عمل می کند. قابل ذکر است که SMA 55 روزه در طول زمان در حال کاهش است که نشان دهنده یک سوگیری نزولی برای دلار آمریکا در کوتاه مدت است.

با توجه به انتشار داده های قابل توجه و تأثیر بالقوه ارتباطات بانک مرکزی اروپا، سناریویی برای DXY وجود دارد که از این دو میانگین متحرک عبور کند و روند صعودی را طی کند. انتظار می رود اولین سطح مقاومت در صعودی در حدود 104.41 باشد که توسط SMA 100 روزه نشان داده می شود. اگر از این سطح فراتر رود، ممکن است مانع از رسیدن DXY به سطوحی در حدود 105.88 یا 107.20 شود که بالاترین میزان مشاهده شده در سپتامبر بود.

در مقابل، کف کاهشی، همراه با فشار فروش احتمالی ناشی از انتشار داده‌های ایالات متحده، می‌تواند منجر به کاهش قابل توجهی در قیمت‌ها شود. یک سناریوی منفی ممکن است شاهد کاهش DXY به 102.60 باشد که با خط روند صعودی از سپتامبر مطابقت دارد. اگر این سطح شکسته شود، رکود بیشتر می تواند آغاز شود و 102.00 را هدف قرار دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس