گزارش امروز دلار – دلار آمریکا ثابت ماند و بازارها تصمیم بانک ژاپن را هضم کردند

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) نسبتاً بدون تغییر باقی مانده است و شاخص دلار آمریکا (DXY) در آستانه شکستن به زیر سطح مهم 103 قرار دارد. نوسانات بازار با تصمیم بانک ژاپن (BoJ) در مورد نرخ این سه شنبه به چالش کشیده شده است. تصمیم کازوئو اوئدا، رئیس کل بانک مرکزی آمریکا برای خودداری از افزایش نرخ بهره و به تعویق انداختن خروج پیش‌بینی‌شده از نرخ‌های منفی، صبر بازار را آزمایش کرده است. واکنش اولیه بازار منفی بود که منجر به افزایش بازدهی ایالات متحده و کاهش تغییرات ملایم منفی در سهام شد. با نزدیک شدن به زنگ افتتاحیه ایالات متحده، بازارها نشانه هایی از بهبود را از واکنش اولیه به حرکت های استراتژیک بانک مرکزی آمریکا نشان می دهند.

در تقویم اقتصادی، روزهای آینده داده های روشنی بویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه وجود دارد. پیش از انتشار تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) و تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد نرخ، همراه با نظرات کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه، معامله گران به دنبال سرنخ هایی از شاخص Redbook و شاخص تولید فدرال رزرو ریچموند برای ژانویه هستند. به ویژه، با توجه به عملکرد ضعیف اخیر ارقام مختلف شاخص تولید در هفته‌های اخیر، شاخص دوم می‌تواند باعث حرکت در گرین‌بک شود.

سرخط خبرهای شاخص دلار

  • بانک ژاپن (BoJ) تصمیم گرفته است که نرخ بهره فعلی خود را حفظ کند. فرماندار کازوئو اوئدا تاکید کرد که اقدامات تسهیل‌کننده حتی پس از توقف نرخ‌های بهره منفی، بدون تعیین جدول زمانی قطعی برای افزایش اولیه نرخ‌ها، ادامه خواهد داشت. در ابتدا، بازارها به عدم شفافیت در مورد زمان افزایش نرخ اول واکنش منفی نشان دادند، اما اکنون نشانه‌هایی از بهبودی را نشان می‌دهند.
  • طبق گزارش RBC، دارندگان اوراق قرضه بلاروسی اتحادیه اروپا گزارشی مبنی بر عدم پرداخت به مینسک صادر کرده اند.
  • امروز Redbook Index برای انتشار برنامه ریزی شده است، با رقم قبلی 5%. بعداً در طی روز، حوالی ساعت 18:30 بوقت ایران، شاخص تولید ریچموند فدرال رزرو برای ژانویه منتشر خواهد شد که عدد قبلی آن 11- و پیش بینی 7- است. با توجه به انقباض اخیر در چندین شاخص تولیدی، این داده‌ها می‌تواند باعث تحرکات بازار شود که احتمالاً نشان‌دهنده یک رکود یا رکود در آینده برای اقتصاد ایالات متحده است.
  • حوالی ساعت 20:00، خزانه داری آمریکا قرار است اسکناس 52 هفته ای را تخصیص دهد و به دنبال آن اسکناس 2 ساله نزدیک ساعت 21:30 در بازارها عرضه شود.
  • علیرغم واکنش منفی اولیه به تصمیم بانک مرکزی، بازارهای سهام، هم در اروپا و هم در ایالات متحده، در حال بازگشت هستند و در محدوده مثبت پیشرفت می کنند.
  • با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، بازارها احتمال 97.4 درصدی را برای تصمیم گیری نرخ بدون تغییر با احتمال 2.6 درصدی برای کاهش نرخ تعیین می کنند.
  • شاخص اسناد خزانه داری 10 ساله ایالات متحده پس از کاهش در روز دوشنبه که آن را به زیر 4.10 رساند، به 4.13 درصد افزایش یافت.

برسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در تلاش برای بازیابی مقاومت حیاتی در میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) نزدیک به 103.48 انعطاف پذیری نشان می دهد. علیرغم مواجهه با فشار نزولی که با بالاها و پایین ترین سطح ها مشخص شده است، DXY در حال حاضر فروش مورد انتظار را در این شرایط تجربه نمی کند. آزمون واقعی در روز پنجشنبه با تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) برای نرخ بهره پیش بینی می شود که منجر به برگزاری نشست فدرال رزرو ایالات متحده در هفته آینده می شود.

چندین داده اقتصادی مهم می توانند به طور بالقوه از حرکت DXY بالاتر از این دو میانگین متحرک حمایت کنند و باعث افزایش صعودی شوند. سطح مقاومت اولیه برای تماشای صعودی در 104.44 است که توسط SMA 100 روزه نشان داده می شود. اگر از این سطح فراتر رود، DXY ممکن است 105.88 یا حتی 107.20، بالاترین سطح سپتامبر را هدف قرار دهد.

با این حال، نگرانی فزاینده ای در مورد تله گاوی وجود دارد، جایی که خریداران دلار آمریکا که در هفته گذشته زمانی که SMA 55 روزه و 200 روزه SMA را زیر پا گذاشتند، وارد بازار شدند، ممکن است خود را به دام بیاندازند. کاهش قابل توجه قیمت می تواند این خریداران را مجبور کند که موقعیت های خود را با ضرر نقد کنند. در چنین سناریویی، DXY می تواند تا 102.60 کاهش یابد و با خط روند صعودی از سپتامبر همسو شود. شکست زیر این خط روند مسیر 102.00 را باز می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید