اخبار فارکس

گزارش امروز دلار – پس از رالی دیروز، دلار بدون جهت مشخصی معامله می شود

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه بدون جهت مشخص معامله می شود. پس از رالی دلار در روز چهارشنبه که تقریباً شاخص دلار (DXY) را به بالای سطح فنی حساس 103.40 رساند، این شاخص با دو میانگین متحرک مهم همسو شد. بنابراین، دلار در ساعات پایانی معاملات روز چهارشنبه آمریکا عقب نشینی کرد و در ناحیه قرمز بسته شد، که نشان می دهد رالی اخیر ممکن است از منظر فنی تنها کوتاه مدت باشد.

از نظر شاخص‌های اقتصادی، دو عنصر کلیدی برای بررسی، جدای از داده‌های مسکن که بعید است تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد وجود دارند که عبارتند از:

نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (ژانویه): این نظرسنجی برای ارزیابی جهت که فعالیت تولیدی را اندازه گیری می کند، بسیار مهم است. انقباض بیشتر در نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا می تواند به معکوس شدن ارزش اخیر دلار آمریکا منجر شود.

ادعاهای بیکاری هفتگی : داده های هفتگی ادعاهای بیکاری به دقت رصد خواهد شد و اگر ادعاهای اولیه بیکاری افزایش قابل توجهی داشته باشد، بازارها می توانند سودهای حاصل از این هفته را پاک کنند. اگر ادعاهای ادامه دار از رقم قبلی 1,886,000 فراتر رود، ممکن است باعث حرکت نزولی دلار آمریکا شود.

این شاخص های اقتصادی در تعیین جهت کوتاه مدت دلار آمریکا کلید خواهند بود. معامله گران و سرمایه گذاران داده ها را از نزدیک تجزیه و تحلیل خواهند کرد تا سلامت کلی اقتصاد ایالات متحده و پیامدهای بالقوه برای دلار را بسنجند.

سرخط خبرهای دلار امریکا

رویدادهای پنجشنبه با اظهار نظر رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا آغاز شد، که نیاز به شواهد بیشتری از کاهش تورم را بیان کرد. او بر ترجیح برای مدت طولانی‌تر نگه داشتن نرخ‌های بهره برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی سیاست پولی، مانند کاهش نرخ‌ها و سپس افزایش پس از آن، تأکید کرد.

انتشار داده های اقتصادی کلیدی و رویدادهای برنامه ریزی شده برای امروز عبارتند از:

داده های شروع مسکن (17:00 به وقت ایران):

  • پیش بینی می شود شروع ماهانه مسکن در ماه دسامبر از 1560 میلیون به 1426 میلیون کاهش یابد.
  • پیش بینی می شود مجوزهای ساختمانی ماهانه برای ماه دسامبر از 1.46 میلیون به 1.48 میلیون افزایش یابد.

مطالبات بیکاری (17:00 به وقت ایران):

  • پیش بینی می شود که مطالبات اولیه بیکاری از 202000 به 207000 افزایش یابد.
  • انتظار می رود مطالبات بیکاری مستمر از 1834 میلیون به 1845 میلیون افزایش یابد.

نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (ژانویه، زمان مشخص نشده):

  • انتظار می رود این نظرسنجی از -10.5 به -7 بهبود یابد.

رویدادهای قابل توجه دیگر شامل تخصیص صورت حساب 4 هفته ای و TIPS 10 ساله توسط خزانه داری ایالات متحده به ترتیب در ساعت 20:00 و 21:300 است.

بازارهای سهام در حال تلاش برای بهبودی از روند کلی نزولی هفته هستند. شاخص‌های آسیایی عمدتاً ثابت بسته شدند، سهام‌های اروپایی افزایش اندکی را نشان می‌دهند و معاملات آتی ایالات متحده متفاوت است.

ابزار FedWatch گروه CME به احتمال 97.4٪ نشان می دهد که فدرال رزرو در نشست 31 ژانویه خود نرخ های بهره را بدون تغییر نگه دارد. تقریباً 2.6 درصد از معامله گران انتظار کاهش اولیه نرخ را دارند. از آنجایی که معامله گران در انتظارات کاهش نرخ بهره برای اواخر سال جاری تجدید نظر می کنند، ممکن است در روزهای آینده انتظارات کمی برای افزایش نرخ ها ظاهر شود.

شاخص اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در 4.08 درصد ثابت مانده است، در حالی که شاخص دلار آمریکا اندکی کاهش یافته است.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) با چالش هایی در دستیابی به سناریوی افزایش پایدار مواجه شد. علیرغم احتمال ادامه روند صعودی، عدم اطمینان از بسته شدن روزانه بالاتر از میانگین متحرک 55 روزه و 200 روزه (SMA) در 103.40 نگرانی هایی را ایجاد می کند. جلسات پنج‌شنبه و جمعه این هفته می‌تواند فرصتی را برای خریداران فراهم کند تا با حفظ قیمت در بالاتر از این سطح بحرانی، وضعیت را کنترل کنند.

در حال حاضر، DXY همچنان در نزدیکی SMA های 55 روزه و 200 روزه به ترتیب با 103.39 و 103.45 معامله می شود. اگر DXY بتواند از این ناحیه پیشی بگیرد، سطح مقاومت بعدی برای تماشا 104.44 است که توسط SMA 100 روزه نشان داده می شود. شکستن این سطح می تواند راه را برای افزایش بیشتر هموار کند و سطوحی مانند 105.88 یا 107.20 را هدف قرار دهد، (بالاترین میزان مشاهده شده در سپتامبر).

با این حال، خطر بالقوه تله گاوی وجود دارد، جایی که خریداران دلار آمریکا ممکن است زمانی وارد موقعیت هایی شده باشند که گرینبک در معاملات اوایل چهارشنبه از SMA های 55 روزه و 200 روزه بالاتر رفت. اگر پرایش اکشن به میزان قابل توجهی کاهش یابد، می تواند این گاوها را مجبور به فروش با ضرر کند. در این سناریو، DXY ممکن است ابتدا به 102.60 سقوط کند که با خط روند صعودی از سپتامبر مطابقت دارد. حرکت بعدی به زیر این خط روند می تواند در را برای نزولی به سمت 102.00 باز کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس