تراکنش مرموز 1.2 میلیون دلاری بیت کوین به ساتوشی ناکاموتو

اخبار بیت کوین

روز جمعه، 5 ژانویه، یک تراکنش غیرعادی بزرگ بیت کوین به ارزش 1.2 میلیون دلار مشاهده شد که باعث سردرگمی علاقه مندان به ارزهای دیجیتال شد. همانطور که توسط Coindesk گزارش شده است، دریافت کننده کیف پول مرتبط با ساتوشی ناکاموتو، خالق ارز دیجیتال پیشرو در جهان بود.

این اتفاق تنها دو روز پس از پانزدهمین سالگرد شبکه بیت کوین رخ داد. کاربری که تقریباً 27 بیت کوین به کیف پول مخترع شبکه بیت کوین ارسال می کند ناشناس باقی می ماند. این تراکنش مدت کوتاهی پس از برداشت مبلغ مشابه از صرافی ارز دیجیتال Binance رخ داد.

آدرس گیرنده، مرتبط با ناکاموتو، کیف پولی است که بلوک افتتاحیه “تولید” شبکه بیت کوین را در 3 ژانویه 2009 استخراج کرد و همچنان بر اساس داده های Blockchain.com، پاداش 50 بیت کوین اصلی را در اختیار دارد. پس از پرداخت اخیر، آدرس اکنون حاوی نزدیک به 100 بیت کوین معادل 4.5 میلیون دلار است.

Conor Grogan، مدیر Coinbase، گمانه زنی های خود را در مورد جابجایی وجوه در کیف پول ناکاموتو در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشت. او پیشنهاد کرد که این می تواند یک تاکتیک بازاریابی در پیش بینی راه اندازی بیت کوین ETF یا تلاشی برای افشای هویت خالق بیت کوین به دلیل قوانین مالیاتی باشد.

جرمی هوگان، یکی از شرکای شرکت حقوقی هوگان و هوگان، می گوید که این تراکنش ممکن است تلاشی برای افشای هویت خالق بیت‌کوین باشد و از قوانین مالیاتی جدید ایالات متحده استفاده کند. با معرفی مقرراتی که مالیات دهندگان ایالات متحده را ملزم می کند تا هر تراکنش رمزنگاری بیش از 10000 دلار را از سال جاری به خدمات درآمد داخلی (IRS) گزارش دهند، هوگان این نظریه را مطرح کرد که فرستنده ممکن است سعی داشته باشد ساتوشی را مجبور کند که خود را نشان دهد یا به طور بالقوه قانون را زیر پا بگذارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید