ثبات قیمت بیت کوین در سال 2024 و انتظار سرمایه گذاران از تصمیم SEC

اخبار بیت کوین

بر اساس گزارش اخیر رویترز، رگولاتور مالی ایالات متحده ممکن است تصمیم خود را در مورد ETF بیت کوین اسپات تا سه شنبه هفته جاری اعلام کند. جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، بینش هایی را در مورد آنچه ممکن است در صورت تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آشکار شود، به اشتراک گذاشته است.

در حالی که تایید احتمالی ETF بیت کوین اسپات توسط SEC پیش بینی می شود، ممکن است انتظارات کوتاه مدت برخی از فعالان بازار را برآورده نکند. گابور گورباکس، مدیر استراتژی دارایی‌های دیجیتال VanEck، پیشنهاد می‌کند که مردم ممکن است تأثیر فوری ETF بیت‌کوین را دست بالا برآورد کنند. به گفته گورباچ، ممکن است یک جریان اولیه اندک چند صد میلیون دلاری به محصول اوراق بهادار وجود داشته باشد. با این حال، او بر احتمال تاثیر بلندمدت قابل توجهی بر راه اندازی ETF بیت کوین تاکید می کند.

به طور خلاصه، تصمیم مورد انتظار SEC در مورد ETF بیت کوین اسپات که انتظار می رود در این هفته اعلام شود، ممکن است به طور کامل انتظارات کوتاه مدت بازار را برآورده نکند. Gabor Gurbacs از VanEck تأثیر قابل توجهی را در بلندمدت متصور است و بر پتانسیل ورود قابل توجهی به محصول اوراق بهادار در ماه های آینده تأکید می کند.

ثبات قیمت در ابتدای سال 2024

در حال حاضر، قیمت بیت کوین در بایننس 45,234 دلار است و موقعیت خود را بالای 42,000 دلار در روزهای ابتدایی سال 2024 حفظ کرده است.

تجزیه و تحلیل نمودار سود/زیان تحقق یافته شبکه، جهش های قابل توجهی را نشان می دهد که مواردی از کسب سود توسط معامله گران بیت کوین، به ویژه بین اکتبر و 31 دسامبر را نشان می دهد.

نمودار سود/زیان تحقق یافته شبکه
نمودار سود/زیان تحقق یافته شبکه

طی دوره 27 تا 31 دسامبر، افزایش قابل توجهی در عرضه بیت کوین در صرافی ها مشاهده شد، روندی که معمولاً فشار فروش را بر دارایی وارد می کند. علیرغم این افزایش فشار فروش، بیت کوین موفق شد تا از اول ژانویه بالاتر از سطح 42000 دلار ثابت بماند.

برای سرمایه گذاران، بیت کوین تقریباً 10 درصد سود ماهانه داشت که تا حدی به پیش بینی های رو به رشد پیرامون تایید احتمالی Spot BTC ETF با نزدیک شدن به مهلت 10 ژانویه نسبت داده می شود. به نظر می رسد این خوش بینی به توانایی این ارز دیجیتال برای حفظ ارزش خود در بالای 42000 دلار در هفته های ابتدایی سال جدید کمک می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید