یوان چین به دلیل تثبیت قوی PBOC و ضعف دلار به بالاترین حد خود در 3 هفته گذشته رسید

اقتصادی چین

روز چهارشنبه، یوان چین در برابر دلار ضعیف تر آمریکا به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته رسید. بانک خلق چین (PBOC) نرخ میانی یوان را 7.1765 به ازای هر دلار تعیین کرد که محکم تر از اصلاح قبلی و بسته شدن رسمی روز سه شنبه است. امروز یوان در 7.1960 در هر دلار باز شد و در 7.1901 در ظهر معامله شد.

PBOC از اواخر ژوئن سوگیری سخت گیرانه ای نسبت به نرخ ارز کرده است، که نشان می دهد مقامات چینی تحمل کمی برای کاهش شدید ارزش یوان دارند. نرخ نقدی مجاز است در محدوده 2٪ بالاتر یا کمتر از ثابت رسمی معامله شود.

چین در ماه ژوئن گزارش داد که وام های بانکی جدید بالاتر از حد انتظار بود که ناشی از وام های قوی تر خانوارها و تلاش های بانک مرکزی برای حمایت از اقتصاد در بحبوحه بهبود پس از همه گیری است. با این حال، تحلیلگران در مورد بهبود تقاضا تردید دارند، زیرا اعتماد ضعیف در میان خانوارها و شرکت های خصوصی ممکن است اثربخشی افزایش عرضه اعتبار را محدود کند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار پیش از انتشار آمار تورم ایالات متحده که قرار است در اواخر روز منتشر شود، کاهش یافت. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قیمت‌های اصلی مصرف‌کننده در ماه ژوئن 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. تحلیلگران می‌بانک خاطرنشان کردند که اگر داده‌های تورم قوی‌تر از پیش‌بینی‌ها باشد، دلار می‌تواند بازگردد و بخشی از زیان‌های خود را جبران کند و انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره را افزایش دهد.

سرمایه گذاران در چین همچنین منتظر انتشار داده های تجاری ژوئن در روز پنجشنبه هستند. یوان فراساحلی کمی ضعیف تر از یوان نقطه ای خشکی با 7.195 در هر دلار معامله شد. ارزش آتی یک ساله یوان فراساحلی حاکی از افزایش 3.19 درصدی نسبت به دلار در 12 ماه است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید