اخبار فارکس

بانک های دولتی چین برای دومین روز برای حمایت از یوان، دلار می فروشند

china yuan

بر اساس گزارش ها، بانک های بزرگ دولتی چین روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی درگیر فروش دلار آمریکا در بازار فارکس بودند. این اقدام با هدف حمایت از یوان انجام شد که پس از کاهش چشم انداز اعتباری توسط آژانس رتبه بندی مودیز به منفی از باثبات، با فشار کاهشی مجدد مواجه شد. کاهش رتبه به دلیل انتظارات کاهش رشد اقتصادی و نگرانی در مورد بازار املاک بود.

بانک های دولتی روز سه شنبه یوان را در بازارهای ارز خریداری کردند تا از تضعیف بیش از حد آن جلوگیری کنند. به گفته منابع رویترز، شدت فروش دلار آنها به طور قابل توجهی پس از اعلام آژانس مودیز افزایش یافت.

در حالی که بانک های دولتی مداخله خود را در روز چهارشنبه ادامه دادند، منابع اشاره کردند که فروش دلار نسبتاً متوسط بود. بر اساس گزارش‌ها، برخی از صادرکنندگان داخلی تصمیم گرفتند که دریافتی‌های ارزی خود را در معاملات صبحگاهی تسویه کنند و این امر به بهبود نسبی یوان کمک کرد.

صادرکنندگان چینی معمولاً دریافتی های ارزی خود را در پایان سال برای پرداخت های مختلف از جمله پاداش پایان سال به یوان تبدیل می کنند. این فصل اغلب از پول چین پشتیبانی می کند.

با وجود این تلاش ها، یوان روز چهارشنبه با کاهش مواجه شد. هر دلار با قیمت 7.1570 باز شد و تا ساعت 10 صبح تهران USD/CNY در 7.1574 معامله شد.

اقتصاد چین با چالش‌هایی مواجه شده است و یوان سال پرنوسانی را پشت سر گذاشته است و در مقطعی پیش از جبران برخی زیان‌های ناشی از دیدگاه‌ها مبنی بر اینکه نرخ‌های بهره آمریکا ممکن است به اوج خود رسیده باشد، به میزان قابل توجهی تضعیف شد. اگرچه یوان در ماه نوامبر 2.55 درصد تقویت شد که بهترین ماه سال خود را نشان می دهد.

عملکرد 1 ساله یوان چین در مقابل دلار
عملکرد 1 ساله یوان چین در مقابل دلار

بانک‌های دولتی چین معمولاً به نمایندگی از بانک مرکزی این کشور در بازار ارز معامله می‌کنند، اما ممکن است برای حساب‌های خود نیز معاملات انجام دهند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس