اخبار فارکس

دیدگاه هفته – دلار احتمالاً نیمی از رشد امسال را در مقابل ین از دست خواهد داد

USDJPY

بازگشت موقت اخیر دلار در برابر ین در پایان ماه انتظار نمی رود که یک مکث پایدار باشد. جفت USD/JPY نسبت به قله‌های اخیر خود یعنی 151.92/94 کاهش یافته است و معکوس شدن روند صعودی مشاهده شده در سال 2023 احتمالاً پس از فعالیت‌های تنظیم دفتری پایان ماه، به‌ویژه مربوط به بازدهی خزانه‌داری از سر گرفته می‌شود.

داده‌های اقتصادی ایالات متحده به نفع دلار نیست و می‌تواند باعث شود فدرال رزرو طبق پیش‌بینی بازارها کاهش نرخ بهره را در نظر بگیرد. گزارش مشاغل آتی در جمعه آینده در شکل دادن به انتظارات بسیار مهم خواهد بود.

تمرکز امروز روی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو است که قرار است روز جمعه سخنرانی کند. اشاره کریستوفر والر فرماندار به کاهش احتمالی نرخ بهره در اوایل هفته باعث شده است که قیمت معاملات آتی در اوایل ماه مارس کاهش یابد. انتظارات بازار تمایل دارند تغییرات سیاست فدرال رزرو را زودتر از موعد پیش بینی کنند و داده های اخیر، مانند PCE اصلی اکتبر با 3.5 درصد سال به سال، که پایین ترین سطح از آوریل 2021 است، به قیمت گذاری بازار در بیش از 100 واحد پایه در سال آینده کمک می کند. این کاهش نرخ بهره احتمالاً به دلیل ادامه انباشت اطلاعات کاهش تورم، بر USDJPY فشار خواهد آورد.

پیش‌بینی می‌شود که گزارش اشتغال در 8 دسامبر نشان دهد که نرخ بیکاری در 3.9 درصد باقی می‌ماند، که بالاترین رقم از ژانویه 2022 است. ادامه مطالبات بیکاری نیز روندی صعودی دارد و به سطوحی رسیده است که از سال 2018 خارج از دوره همه‌گیری دیده نشده است.

تحلیل USD/JPY
تحلیل USD/JPY

با توجه به فشار احتمالی بر روی شورت های سوداگرانه این جفت ارز، فضای کافی برای کاهش بازدهی خزانه-JGB و جو کلی بازار، پیش بینی می شود USD/JPY نیمی از افزایش سال 2023 را تا پایان سال پس دهد و 139.57 را دنبال کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس