گرانترین شهرهای دنیا در سال 2023 – سنگاپور در جایگاه اول

گرانترین شهرهای دنیا

بر اساس گزارش واحد اطلاعات اکونومیست (EIU)، سنگاپور و زوریخ به طور مشترک عنوان گران ترین شهرهای جهان را در سال جاری به دست آورده اند. ژنو، نیویورک و هنگ کنگ این دوشهر را از نزدیک دنبال می کنند. در همین راستا EIU هشدار می دهد که بحران جهانی هزینه زندگی ادامه دارد.

گرانترین شهرهای دنیا

این گزارش نشان می‌دهد که برای بیش از 200 کالا و خدمات پرمصرف، میانگین افزایش 7.4 درصدی نسبت به سال گذشته بر حسب ارز محلی وجود دارد. اگرچه این نشان دهنده کاهش نسبت به رشد 8.1 درصدی در سال گذشته است، اما “به طور قابل توجهی بالاتر از روند 2017-2021” باقی مانده است.

سنگاپور برای نهمین بار در یازده سال گذشته رتبه اول گرانترین شهر دنیا را به دست آورده است، عمدتاً به دلیل قیمت های بالا در دسته های مختلف. این ایالت شهر، دارای بالاترین قیمت حمل و نقل در جهان است که به کنترل های شدید دولت بر تعداد خودروها نسبت داده می شود. همچنین در میان گران ترین ها مکان ها برای پوشاک، مواد غذایی و الکل قرار دارد.

صعود زوریخ به دلیل قدرت فرانک سوئیس و افزایش قیمت برای خواربار، کالاهای خانگی و تفریح است. ژنو و نیویورک در جایگاه سوم مشترک هستند و هنگ کنگ در جایگاه پنجم قرار دارد و پس از آن لس آنجلس در رده ششم قرار دارد.

بر اساس EIU، آسیا، در مجموع، میانگین افزایش قیمت نسبتاً کمتری را در مقایسه با سایر مناطق تجربه می‌کند. با این حال، شهرهای چین شاهد کاهش رتبه‌بندی بوده‌اند، به‌طوری‌که نانجینگ، ووکسی، دالیان و پکن به همراه اوزاکا و توکیو در ژاپن از جمله شهرهایی هستند که امسال شاهد حرکت نزولی قابل توجهی در رتبه‌بندی گران ترین شهرهای جهان بوده‌اند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید