شاخص های اصلی بازار سهام در میان نشانه‌هایی از کاهش تورم افزایش یافتند

wallstreet

معاملات آتی سهام ایالات متحده نشان می دهد که وال استریت آماده ادامه صعود قوی خود است که ناشی از کاهش بازده اوراق قرضه به دنبال داده های تورم ملایم است. این موضوع انتظارات را از فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در سال آینده افزایش داده است.

در اینجا نحوه معامله معاملات آتی شاخص سهام آمده است:

  • معاملات آتی S&P 500 با 11 واحد یا 0.2 درصد افزایش به 4522 واحد رسید.
  • معاملات آتی میانگین صنعتی داوجونز (Dow Jones) با 66 واحد یا 0.2 درصد افزایش به 34954 رسید.
  • معاملات آتی نزدک 100 (NQ00) با 55 امتیاز یا 0.3 درصد به 15935 رسید.

در روز سه‌شنبه، شاخص‌های اصلی افزایش قابل توجهی را تجربه کردند:

میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) 490 واحد یا 1.43 درصد افزایش یافت و به 34828 رسید.
S&P 500 (SPX) با 84 واحد یا 1.91 درصد افزایش به 4496 رسید.
نزدک کامپوزیت (COMP) با افزایش 327 امتیازی معادل 2.37 درصد به 14094 رسید.

این رالی در معاملات اولیه معاملات آتی در روز چهارشنبه ادامه دارد و S&P 500 با افزایش 1.9 درصدی جلسه قبل، بهترین درصد افزایش روزانه خود از آوریل را به ثبت رساند.

شور و شوق بازار به دنبال گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) است که نشان می دهد تورم در ماه اکتبر ثابت مانده است و نرخ تورم سالانه CPI پایین تر از حد انتظار بوده و 3.2 درصد است. این امیدها را افزایش داده است که فدرال رزرو نه تنها ممکن است به افزایش نرخ بهره برای چرخه فعلی پایان دهد، بلکه می تواند به طور بالقوه آنها را در سال آینده کاهش دهد. در حال حاضر بازارها با احتمال 47 درصدی برای کاهش 25 واحدی نرخ در ماه می قیمت گذاری می کنند.

بازدهی 10 ساله خزانه داری نزدیک به 60 واحد پایه نسبت به بالاترین رقم 16 ساله خود در ماه گذشته که بالای 5 درصد بود، کاهش یافته است و به احیای بخش های حساس به نرخ در بازار سهام کمک کرده است. شاخص راسل 2000 شرکت‌های کوچک‌تر روز سه‌شنبه 5.4 درصد جهش کرد که بزرگترین رشد آن در بیش از یک سال گذشته است.

در حالی که احساسات بازار خوش بینانه است، برخی هشدار می دهند که رونق فعلی ممکن است بیش از حد باشد. جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان، نگرانی‌هایی را درباره اینکه تورم ممکن است به سرعت از بین نرود اشاره کرد و پیشنهاد کرد که فدرال رزرو باید اقدامات بیشتری انجام دهد.

تقویم اقتصادی و رویدادهای اقتصادی کلیدی در روز چهارشنبه شامل گزارش قیمت‌های تولیدکننده اکتبر و شاخص خرده‌فروشی است. علاوه بر این، مایکل بار، معاون نظارت فدرال رزرو و تام بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، قرار است شهادت دهند و سخنرانی کنند. اخبار مثبت از چین که رشد سریع‌تر از حد انتظار در فعالیت‌های مصرف‌کننده و صنعتی را گزارش می‌کنند، از احساسات گسترده‌تر بازار نیز حمایت می‌کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید