پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022

بیت کوین Bitcoin پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا سقوط شدیدتری را تجربه کرد. نه تنها قیمت بیت کوین سقوط کرد، بلکه کل بازار ارزهای دیجیتال نیز به یک روند نزولی شدید بازگشت. بار دیگر، ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ با مشکل مواجه شدند. اما پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین برای پایان سال ۲۰۲۲ چیست؟ ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه انتظاراتی از قیمت بیت کوین میتوان داشت و چه سناریوهایی ممکن رخ دهد و احتمالاً قیمت در پایان سال ۲۰۲۲ کجا خواهد بود.

بخوانید : بهترین ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمزارزها

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ چگونه تغییر خواهد کرد؟

سال ۲۰۲۲ تاکنون سال خوبی برای قیمت بیت کوین نبوده است. بیت کوین در دسامبر سال گذشته ارزش زیادی از دست داد. روند نزولی در طول سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ ادامه یافت. در نوامبر ۲۰۲۱، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۶۸۰۰۰ دلار رسیده بود.

پیش بینی بیت کوین 2022
چارت بیت کوین از سال ۲۰۱۷ – لینک اصلی

در طول سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، بیت کوین در چندین افت شدید به کاهش خود ادامه داد تا زمانی که سطح مقاومت پایینی در ۳۵۰۰۰ دلار ایجاد کرد. بیت کوین هنوز نتوانسته است به زیر این سطح سقوط کند. از آن زمان، قیمت ارز دیجیتال دوباره تثبیت شد و در برخی موارد دوباره به بالای ۴۰۰۰۰ دلار رسید. اما پیش بینی واقعی بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ چیست؟

برای دسترسی به چارت و تحلیل تکنیکال بیت کوین بصورت روزانه صفحه مربوطه در تجارت آفرین را بصورت روزانه رصد نمایید.

چرا بازار صعودی سال ۲۰۲۱ ادامه پیدا نکرد؟

پس از اصلاح قیمت در تابستان سال ۲۰۲۱، قیمت بیت کوین توانست دوباره در پاییز به شدت افزایش یابد. اما بازار صعودی نتوانست ادامه یابد. این تا حدودی به این دلیل بود که بسیاری از عوامل منفی مانع از رشد بیشتر آن می‌شدند. بحران هایی مانند کشف نوع جدید ویروس، تورم بالا و اخیراً جنگ در اوکراین بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد.
از دیگر دلایل عدم ادامه بازار صعودی محدودیت های اعمال شده دولت چین برروی این ارز دیجیتال بود.

چرا بیت کوین با بازار سهام ارتباط دارد؟

وابستگی بیت کوین به بازار سهام به این دلیل به وجود آمد که مشتقات مالی بیت کوین بیشتر و بیشتر شدند. از نمونه های آن میتوان به ETF بیت کوین و معاملات آتی بیت کوین اشاره کرد و اینها به عنوان انواع سرمایه گذاری محبوبیت فزاینده ای پیدا کردند.
علاوه بر این، نسبت سرمایه گذاران سازمانی مانند بانک ها در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این سرمایه گذاران بزرگ نفوذ بیشتر و بیشتری بر روی قیمت ها پیدا کرده اند. پس با این وجود پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین در چنین شرایطی چگونه می‌تواند باشد؟

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین برای پایان سال ۲۰۲۲

در حال حاضر هنوز ابهامات زیادی در مورد قیمت بیت کوین در آینده وجود دارد. اما پیش بینی بیت کوین ۲۰۲۲ در پایان سال چیست؟

این موضوع به این بستگی دارد که آیا می‌توانیم بازار صعودی دیگری را در نیمه دوم سال تجربه کنیم یا خیر. در حال حاضر به نظر می رسد که قیمت بیت کوین در یک روند نسبتا نزولی باقی مانده است. برخی از تحلیلگران تصور می کنند که پس از فقدان یک روند صعودی گسترده در ابتدای سال، ممکن است روند صعودی دیگری وجود داشته باشد که بیت کوین را به بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار برساند.

بخوانید: ۸ روش برای کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال

اما اگر بیت کوین این روند صعودی را نادیده بگیرد، یک پیش بینی واقع بینانه بیت کوین باید بر اساس قیمت‌های زیر بالاترین قیمت یعنی ۶۸۰۰۰ دلار باشد. در شکل ۳ زیر، می‌توانیم یک روند جانبی واضح در روند قیمت بیت کوین ببینیم. قیمت ها در چندین نوبت به ۳۰ هزار کاهش یافت و سپس به ۶۰ هزار رسید.

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022
پیش بینی بیت کوین ۲۰۲۲

پیش بینی واقع بینانه برای بیت کوین ۲۰۲۲ چیست؟

بیت کوین می تواند در چند ماه آینده بین ۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار به ثبات خود ادامه دهد. در نیمه دوم سال، قیمت بیت کوین باید دوباره به بالای ۴۰۰۰۰ دلار برسد. اگر روند صعودی گسترده ای وجود نداشته باشد، می توانیم شاهد افزایش آهسته قیمت بیت کوین باشیم.
تحلیلگران Longforecast.com قیمت بیت کوین را تا پایان سال حدود ۶۰۰۰۰ دلار می دانند. همچنین Walletinvestor.com تنها انتظار دارد تا پایان سال قیمتی معادل ۴۰۰۰۰ دلار داشته باشد. اینها هر دو پیش‌بینی واقعی بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۲ هستند.


پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید