تحلیل فاندامنتال

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022

بیت کوین Bitcoin پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا سقوط شدیدتری را تجربه کرد. نه تنها قیمت بیت کوین سقوط کرد، بلکه کل بازار ارزهای دیجیتال نیز به یک روند نزولی شدید بازگشت. بار دیگر، ارزهای دیجیتال در سال 2022 با مشکل مواجه شدند. اما پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین برای پایان سال 2022 چیست؟ ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه انتظاراتی از قیمت بیت کوین میتوان داشت و چه سناریوهایی ممکن رخ دهد و احتمالاً قیمت در پایان سال 2022 کجا خواهد بود.

بخوانید : بهترین ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمزارزها

قیمت بیت کوین در سال 2022 چگونه تغییر خواهد کرد؟

سال 2022 تاکنون سال خوبی برای قیمت بیت کوین نبوده است. بیت کوین در دسامبر سال گذشته ارزش زیادی از دست داد. روند نزولی در طول سه ماهه اول سال 2022 ادامه یافت. در نوامبر 2021، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی بیش از 68000 دلار رسیده بود.

پیش بینی بیت کوین 2022
چارت بیت کوین از سال 2017 – لینک اصلی

در طول سه ماهه اول سال 2022، بیت کوین در چندین افت شدید به کاهش خود ادامه داد تا زمانی که سطح مقاومت پایینی در 35000 دلار ایجاد کرد. بیت کوین هنوز نتوانسته است به زیر این سطح سقوط کند. از آن زمان، قیمت ارز دیجیتال دوباره تثبیت شد و در برخی موارد دوباره به بالای 40000 دلار رسید. اما پیش بینی واقعی بیت کوین تا پایان سال 2022 چیست؟

برای دسترسی به چارت و تحلیل تکنیکال بیت کوین بصورت روزانه صفحه مربوطه در تجارت آفرین را بصورت روزانه رصد نمایید.

چرا بازار صعودی سال 2021 ادامه پیدا نکرد؟

پس از اصلاح قیمت در تابستان سال 2021، قیمت بیت کوین توانست دوباره در پاییز به شدت افزایش یابد. اما بازار صعودی نتوانست ادامه یابد. این تا حدودی به این دلیل بود که بسیاری از عوامل منفی مانع از رشد بیشتر آن می‌شدند. بحران هایی مانند کشف نوع جدید ویروس، تورم بالا و اخیراً جنگ در اوکراین بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد.
از دیگر دلایل عدم ادامه بازار صعودی محدودیت های اعمال شده دولت چین برروی این ارز دیجیتال بود.

چرا بیت کوین با بازار سهام ارتباط دارد؟

وابستگی بیت کوین به بازار سهام به این دلیل به وجود آمد که مشتقات مالی بیت کوین بیشتر و بیشتر شدند. از نمونه های آن میتوان به ETF بیت کوین و معاملات آتی بیت کوین اشاره کرد و اینها به عنوان انواع سرمایه گذاری محبوبیت فزاینده ای پیدا کردند.
علاوه بر این، نسبت سرمایه گذاران سازمانی مانند بانک ها در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این سرمایه گذاران بزرگ نفوذ بیشتر و بیشتری بر روی قیمت ها پیدا کرده اند. پس با این وجود پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین در چنین شرایطی چگونه می‌تواند باشد؟

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین برای پایان سال 2022

در حال حاضر هنوز ابهامات زیادی در مورد قیمت بیت کوین در آینده وجود دارد. اما پیش بینی بیت کوین 2022 در پایان سال چیست؟

این موضوع به این بستگی دارد که آیا می‌توانیم بازار صعودی دیگری را در نیمه دوم سال تجربه کنیم یا خیر. در حال حاضر به نظر می رسد که قیمت بیت کوین در یک روند نسبتا نزولی باقی مانده است. برخی از تحلیلگران تصور می کنند که پس از فقدان یک روند صعودی گسترده در ابتدای سال، ممکن است روند صعودی دیگری وجود داشته باشد که بیت کوین را به بیش از 100000 دلار برساند.

بخوانید: ۸ روش برای کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال

اما اگر بیت کوین این روند صعودی را نادیده بگیرد، یک پیش بینی واقع بینانه بیت کوین باید بر اساس قیمت‌های زیر بالاترین قیمت یعنی ۶۸۰۰۰ دلار باشد. در شکل 3 زیر، می‌توانیم یک روند جانبی واضح در روند قیمت بیت کوین ببینیم. قیمت ها در چندین نوبت به 30 هزار کاهش یافت و سپس به 60 هزار رسید.

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022
پیش بینی بیت کوین 2022

پیش بینی واقع بینانه برای بیت کوین 2022 چیست؟

بیت کوین می تواند در چند ماه آینده بین 35000 تا 40000 دلار به ثبات خود ادامه دهد. در نیمه دوم سال، قیمت بیت کوین باید دوباره به بالای 40000 دلار برسد. اگر روند صعودی گسترده ای وجود نداشته باشد، می توانیم شاهد افزایش آهسته قیمت بیت کوین باشیم.
تحلیلگران Longforecast.com قیمت بیت کوین را تا پایان سال حدود 60000 دلار می دانند. همچنین Walletinvestor.com تنها انتظار دارد تا پایان سال قیمتی معادل 40000 دلار داشته باشد. اینها هر دو پیش‌بینی واقعی بیت کوین در پایان سال 2022 هستند.


پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس