5 نکته برای مثبت ماندن در محل کار

مذاکره

برای اینکه بتوانید در محل کار کارایی بالایی داشته باشید، مثبت بودن اهمیت بسیار بالایی دارد. با این وجود گاهی مثبت بودن و دیدن نیمه پر لیوان کار دشواری است. با این وجود برای اینکه بتوانید حرفه ای رفتار کنید و کارتان را بدرستی انجام دهید میبایست یاد بگیرید تا روحیه خود را بالا نگه دارید. نکات ساده ای که در پایین آمده است میتوانند به شما کمک کنند تا همیشه مثبت باقی بمانید.

1- لبخند بزنید و درباره مسائل، مثبت صحبت کنید

لبخند زدن به مغز شما امواج مثبت ارسال میکند، بنابراین شما شروع به دیدن مسائل در مسیر مثبت میکنید. برای اینکه این رویکرد مثبت را حفظ نمایید از جملات مثبت استفاده کنید. جملاتی مانند “بسیار عالی”، “ایده خیلی جالبی به نظر میرسد” یا اینکه ” من عاشق این نظر هستم” و “متشکرم” میتوانند شما را مثبت نگه دارند. جنبه مثبت مسائل را دیدن و قدر دان بودن نسبت به دیگران به شما کمک میکند تا مثبت بمانید.

2- با همکاران خود ارتباط برقرار کنید

نیازی نیست که همکارتان تبدیل به بهترین دوست شما شود و یا اینکه از تمام جزئیات زندگی شما مطلع باشد. با این وجود داشتن دوستانی در محل کار که بتوانید با آنها روابط دوستانه و با احترام متقابل داشته باشید میتواند محیط کار را برای شما به محیطی پویا و مثبت تبدیل کند. به خاطر داشته باشید که شما حداقل هفته ای 40 ساعت را با این افراد سپری میکنید که این زمان قطعاً بیشتر از زمانی است که شما با دوستان واقعی خود میگذرانید. بنابراین رفتار محب آمیز به آنها، زندگی را برای شما آسان تر میکند.

3- میز کارتان را به سلیقه خودتان دکور کنید

شما بیشتر زمانی را که در محل کار هستید را پشت میزتان سپری میکنید. بنابراین میزتان را با عکس کسانی که دوستشان دارید، سوغاتی هایی که از جاهای مختلف آورده اید و یا دریافت کرده اید و یا کارت های تبریکی که دریافت کرده اید تزئین کنید. شما میتوانید لیوان چایی خوری خود، گیاهان و یا پوستری از فیلم مورد علاقه خود را در کنارتان داشته باشید. چنانچه محیط کاری راحت تری داشته باشید میتوانید احساس خوشحالی بیشتری کنید و انگیزه بیشتری برای کار داشته باشید.

 

4- چیزهای جدیدی یاد بگیرید

سرمایه گذاری برروی خود را هرگز فراموش نکنید و سعی کنید که چیزهای جدیدی یاد بگیرید. با این کار به خود کمک میکنید تا حس تکامل پیدا کردن داشته باشید. برای این کار حتی نیازی به پرداخت هزینه برای شرکت در کلاس ها و سمینارها نیست. شما میتوانید از همکاران خود چیزهای زیادی یاد بگیرید و داوطلبانه کارهای گوناگونی در سرکار انجام دهید. همچنین شما میتوانید دانش خود را در اختیار همکاران خود قرار دهید و آنها نیز در مقابل این کار را برای شما انجام خواهند داد.

 

5- به خود جایزه دهید

بعد از رسیدن به هدف و تکمیل کردن یک پروژه به خود جایزه دهید. این جایزه میتواند یک دسر خوشمزه بعداز ظهر یا دیدن یک فیلم جدید بعد از ساعت کاری و یا خرید یک کیف باشد. دادن جایزه به خود باعث میشود که شما بتوانید به خود افتخار کنید و اعتماد بنفس شما را بالا میبرد بنابراین میتوانید مثبت بمانید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید