آموزشی

روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل و بهبود سئو در سال 2022

روش-های-بالا-بردن-بازدید-سایت-در-گوگل-و-بهبود-سئو-در-سال-2019

بالا بردن بازدید سایت در گوگل یکی از اهداف تمام تجارت های مدرن است. پیدا شدن در صفحه اول گوگل در هنگام جستجو برای شما و تجارتتان اعتبار بالایی به همراه می آورد و باعث افزایش اعتماد کاربران نسبت به سایت و خدماتتان می گردد. روشهای بالا بردن بازدید سایت در گوگل از طریق بهبود سئوی سایت به صورت متناوب تغییر کرده و بهینه شده است. دیگر نمی توان برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل حقه های قدیمی را پیاده کرد زیرا هر چه این موتور جستجو هوشمند تر شده است، جلوی اینگونه فریب کاری ها را بیشتر گرفته است.

بهترین راه برای بهبود سئو سایت و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل آموزش، مطالعه و تجربه است. افرادی که در زمینه بهبود سئوی سایت فعالیت می کنند باید با آخرین تغییرات و به روزرسانی ها همگام شوند و به صورت مداوم آنها را رصد کنند. در اینجا می خواهیم شما را با برخی از راه های بالابردن بازدید سایت در گوگل که در سال 2022 مورد استفاده قرار می گیرد آشنا کنیم. این مقاله را در طول زمان به روز خواهیم کرد تا شما را با آخرین تغییرات در قانونگذاری های گوگل همراه کنیم.

چگونه بازدید سایت را در گوگل بالا ببریم ؟

1 – کیفیت محتوا هنوز حرف اول را می زند.

اصل اولیه و منطق در جستجوهای گوگل، کیفیت و دقت مطالبی است که در نتایج گوگل ظاهر می شوند. کیفیت محتوا همیشه مهمترین عامل موفقیت برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بوده است.

روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل - محتوا

وقتیکه یک کاربر یک مطلب را در گوگل جستجو می کند این موتور جستجو شروع به فعالیت برای پیدا کردن بهترین نتایج مرتبط با آن میکند. آنها به دنبال سایت ها، بلاگ ها و صفحات وبلاگی می گردند که مرتبط ترین جواب را به سئوال مربوطه بدهد و سپس شروع به لیست کردن وب سایت ها در صفحه نتایج موتور جستجو یا SERP می کنند. سایت هایی که بهترین اطلاعات را در مورد موضوع داشته باشند در مقام اول تا سوم SERP قرار می گیرند. اما رسیدن به این نقطه کار آسانی نیست.

برای رسیدن به جایی که مطلب شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و یکی از سه رتبه اول SERP را داشته باشد، اطلاعات موجود و مطالب کلیدی که کاربران به دنبال آنها هستند باید در آن صفحه موجود باشد. اگر صفحه شما حاوی اطلاعات مورد نظر کاربر باشد به احتمال زیاد وقت بیشتری را در آن صفحه صرف می کند و همچنین با آن صفحه بیشتر درگیر می شود و این امر سبب می شود که زمان حظور او در این صفحه بالا برود و این موضوع از نظر گوگل یک موفقیت برای آن مطلب است. اما اگر مطلب شما با اهدف جستجوی کاربر همخوانی نداشته باشد او به سرعت آن صفحه را ترک خواهد کرد و این به گوگل می گوید که مطلب با جستجو مغایرت داشته و از اعتبار آن صفحه کاسته می شود. یکی دیگر از مواردی که کیفیت محتوا را بالا می برد همبستگی مطالب موجود در یک وب سایت است. اگر مطالب سایت هیچگونه ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند و هر کدام اطلاعاتی در مورد زمینه های مختلفی بدهند، گوگل نمی تواند هدف سایت را متوجه شود و احتمالا جایگاه مناسبی را برای آن در نظر نمی گیرد.

برای مثال اگر سایت شما در مورد تجارت آنلاین است و احتملا مطلبی در مورد آشپزی در آن بگذارید و تمام قوانین سئو را نیز برای آن پست رعایت کنید، اثری از آن در صفحه اول گوگل پیدا نخواهید کرد.

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود کیفیت مطالب شما برای گوگل بالاتر برود، کمک به گوگل برای یافتن هدف اصلی سایت یا یک نوشته است. برای بالا بردن بازدید سایت در گوگل شما نیاز دارید که در صفحه اول قرار بگیرید و برای این موضوع گوگل باید هدف اصلی سایت و نوشته را متوجه شود تا آن را با جستجوها مطابقت دهد. پس هرگز کیفیت مطالب خود را فدای مسائل دیگر نکنید زیرا در بلند مدت اینگونه مطالب با کیفیت است که آن را در صفحه اول گوگل و جزو گزینه های اول SERP قرار می دهد.

یکی از موارد حائز اهمیت در بهبود رتبه سایت را میتوان در این جمله خلاصه کرد : “محتوای خود را ابتدا برای خواننده بسازید و سپس برای خزنده موتور جستجو.”

2 – برندسازی مداوم برای شناساندن خود به دیگران.

اغلب صاحبان یک وبسایت با خود فکر می کنند که آنها یک مطلب بسیار پرمحتوا تولید کرده اند و گوگل آنها را در صفحه اول نشان خواهد داد. متاسفانه باید بگویم که این فکر، توهمی بیش نیست.

هیچ شکی وجود ندارد که محتوای سایت باید بسیار با کیفیت باشد اما چگونه گوگل متوجه می شود که این محتوا با کیفیت است؟ درست است که گوگل قویترین هوش مصنوعی را برای موتور جستجوی خود استفاده می کند، اما آیا فکر می کنید در بین میلیون ها وب سایت و میلیاردها صفحه که هر کدام به زبان های مختلفی نوشته شده است چگونه این موتور هوشمند می تواند مرتبط ترین مطلب با نیاز کاربر را به او نمایش دهد؟

اینجاست که برندسازی به صورت مداوم به میدان می آید. برای بالا بردن بازدید سایت در گوگل باید هر روز برندسازی کنید و خود را نمایش دهید. برندسازی یعنی نمایش دادن یک وبسایت، محتوای آن و بلاگ ها در فضای مجازی و اینترنت برای جذب حداکثر توجه بازدیدکنندگان. اگر آنها سایت شما را بشناسند و از مطالب آن لذت ببرند، آن را با دوستان خود به اشتراک می گذارند و این باعث می شود که برند، شهرت خوبی در بین افراد پیدا کند. آنها به دنبال مطالب موجود در وبسایت شما می گردند و پس از مدتی عادت می کنند بیشتر به آن سر بزنند.

اگر برندی که در ذهن کاربران خود ساخته اید آنها را مجاب کند که بیشتر درگیر سایت و مطالب موجود  آن شوند، شما در برندسازی موفق شده اید و می توانید یک قدم دیگر به ظاهر شدن در صفحه اول گوگل و رتبه ای بالا در SERP نزدیک شوید.

3 – ایندکس شدن موبایل قدم بزرگ بعدی است.

این خبر جدیدی نیست، اما باید بگوییم که کاربرانی که از طریق موبایل جستجوی اینترنتی می کنند گوی سبقت را از بقیه ربوده اند. اخیرا گوگل اعلام کرده است که ترافیکی که از طریق تلفن های همراه برای جستجوها مصرف شده است بیشتر از دسکتاپ شده است. بنابراین اعلام کرده است که ایندکس های موبایل را در اولیت قرار خواهند داد و این موضوع را همین الان نیز شروع کرده اند. اخیرا آنها ویژگی Mobile Indexing را در Google Search Console که قبلا به نام ابزار Webmaster شناخته میشد اضافه کردند.

پس اگر وب سایت شما با مشکل در تلفن های همراه نمایان می شود احتمالا قافیه را باخته اید.

من به تمام صاحبان وب سایت ها پیشنهاد می کنم که توجه ویژه ای به بهینه سازی وب سایت برای تلفن همراه کنند. برای بالا بردن بازدید سایت در گوگل این موضوع حیاتی است و در آینده موبایل، شاه کلید موفقیت در سئو خواهد بود. امروز اغلب افراد جستجو های خود را از طریق تلفن همراه انجام می دهند. شاید خود شما همین الان این مقاله را در موبایل خود مطالعه می کنید.

روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل - موبایل

بهترین روش برای اینکه سایتی داشته باشید که برروی موبایل روان عمل کند این است که از تم هایی استفاده کنید که از پلاگین موبایل برروی پلتفرم CMS استفاده می کنند و به قول معرف Mobile-Friendly هستند. اگر سایت خود را با وورد پرس یا AMP ساخته اید احتمالا امکانات بیشتری برای دسترسی به چنین سازوکارهایی خواهید داشت.

5 – سرعت وب سایت را افزایش دهید.

گاهی اوقات ما این حقیقت را نادیده می گیریم که، زمان لود شدن سایت ما طولانی است. اما اگر می خواهید در اوج بمانید این مطلب را نادیده نگیرید. امروز ما در عصر سرعت زندگی می کنیم و باید با تغییرات آن خود را همگام سازیم. اینترنت نسل های 4G و 5G امروز حرف اول را می زنند و همه به دنبال سرعت بالاتر هستند.  پس شما هم به سایت خود سرعت دهید.

بالا بردن بازدید سایت در گوگل - سرعت سایت

تمام موانعی که باعث کاهش سرعت سایتتان شده اند را برطرف کنید. راههای زیادی برای کاهش درخواست های HTTP، کاهش زمان پاسخ سرور، بهینه سازی سایز عکس ها، بهینه سازی CSS و جاوا اسکریپت و غیره وجود دارند که می توانید آنها را به کار گیرید.

داشتن یک سایت ریسپانسیو که زمان لود شدن آن پایین است یکی از روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل در سال 2022 است. همین امروز برای افزایش سرعت وبسایت خود دست بکار شوید.

6 – جستجوی صوتی سایت خود را بهینه کنید.

شاید این مورد یکی از مواردی باشد که در سایت های ایرانی توجهی به آن نمی شود. اما جستجوی صوتی در دنیا در حال گسترش است و کاربران در حال تمایل پیدا کردن به سمت جستجوهای صوتی هستند. این روند در سالهای 2017 و 2018 اوج گرفت و دیدیم که چگونه تشخیص صدا یا Voice Recognition در جستجوهای اینترنتی نقش بازی کردند. به دلیل آسانی این روش جستجو، احتمال می رود که جستجوی صوتی به یکی از متداول ترین روش های جستجوی اینترنتی تبدیل شود. حتی پیش بینی می شود که تا پایان امسال  نیمی از جستجوها در اینترنت به صورت صوتی انجام گیرد.

روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل - Google Assistant

مرتبط : مترجم گوگل ، فراتر از آنچه فکر می کردید – آنچه در مورد Google Translate نمی دانید

دستگاه های زیادی مانند Google Assistant, Siri, Alexa, Cortana و غیره تولید و ارائه بازار شده اند که در حال تغییر روند جستجوهای اینترنتی شده اند. این تکنولوژیها هنوز در ایران کاربر چندانی ندارند اما به زودی شاهد ظهور آنها در بازار ایران نیز خواهیم بود. برای بالا بردن بازدید سایت در گوگل باید صدای تغییرات تکنولوژی را بشنویم و برای آنها آماده باشیم. درست است که امروز جستجوی صوتی جایگاهی بزرگی ندارد، ولی مطمئنا در آینده نقش پررنگی در سئو (SEO) بازی خواهد کرد. کارشناسان سئو معتقدند که دستورات صوتی آینده هر دستگاهی خواهند شد.

مرتبط : ۱۳ نکتۀ جالب که نمیدانستید سیری (Siri) میتواند انجام دهد

7 – استفاده از لایه امنیتی SSL برای بالا بردن امنیت سایت.

همیشه این باور در مباحث بهینه سازی سایت وجود داشته است که سایت هایی که امنیت بالاتری را برای کاربران خود فراهم می کنند بیشتر مورد توجه گوگل قرار می گیرند تا سایت هایی که این عوامل را نادیده گرفته اند. حتی گوگل نیز اعلام کرده است که سایت هایی که از گواهینامه SSL استفاده می کنند در جستجوها بالاتر از سایت های ناامن قرار خواهند گرفت.

روش های بالا بردن بازدید سایت - SSL

برای افرادی که نمی دانند گواهینامه SSL چیست و نقش آن را در بالا بردن بازدید سایت در گوگل نمی دانند باید توضیح دهیم که این گواهینامه به سایت هایی داده می شود که از خود را به لایه سوکت امن یا Secure Socket Layer مجهز کرده باشند. با فعال سازی SSL در وب سایت شما کاربران خود را در مقابل تهدیدات ناخواسته مراقبت می کنید. این کد در وب سایت شما قرار می گیرد و یک لایه امنیتی مضاعف برروی آن اضافه می کند. پس از نصب SSL آدرس وب سایت شما از HTTP به HTTPS تغییر خواهد کرد که این فاکتور نشان دهنده امنیت بالاتر وبسایت است.

با فعال سازی SSL، اعتبار دامنه بالا رفته و این امر نکته مهمی در سئو محسوب می شود. امروز اغلب سایت هایی که در جستجوها در صفحه اول گوگل قرار می گیرند دارای این گواهینامه امنیتی هستند. پس فراموش نکنید که یکی از روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل استفاده از این گواهینامه امنیتی است.

8 – بلاگ فعالی داشته باشید و ویدئو تولید کنید.

بلاگینگ همیشه یکی از روش های بهبود رنک سایت بوده است و می تواند ترافیک ورودی به آن را افزایش دهد. بی شک نوشتن بلاگ نقش بزرگی در بالا بردن رتبه سایت شما در سال 2022 بازی خواهد کرد.

من پیشنهاد می کنم که از ویدئوهای آموزشی در بلاگ خود استفاده کنید زیرا ویدئو می تواند افراد را بیشتر به خود جذب کند و برای کاربران جذابیت بالایی دارد. با ساخت ویدئو و قرار دادن آن در وبسایت ، تعاملات کاربران با شما شخصی تر می شود و بهتر می توانند با وبسایت ارتباط برقرار کنند.

یکی از محاسن داشتن بلاگ فعال این است که شما همیشه می توانید مطالب به روز را در آن قرار دهید و کاربران بیشتر درگیر وبسایت خواهند شد. هرچقدر نوشته های بلاگ از کیفیت بالاتری برخوردار باشد شانس قرار گرفتن آن در صفحه اول گوگل بیشتر می شود. پس بلاگینگ و استفاده از ویدئو همچنان می تواند یکی از بهترین روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل در سال 2022 به شمار آید.

9 – اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و لینک سازی.

قدرت شبکه های مجازی نیاز به تعریف ندارد و همه ما دیده ایم که چه نقش بزرگی در رنکینگ یک سایت بازی می کنند.

گوگل معمولا به سایت هایی که بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند بیشتر اعتماد می کند. وقتی گوگل بیشتر به یک وب سایت اعتماد کند احتمال اینکه آن را در صفحه اول گوگل و در بین SERP های برتر قرار دهد بالاتر می رود. برای مثال اگر یک صفحه در شبکه های اجتماعی بیشتر به اشتراک گذاشته شود زودتر توسط گوگل Index میشود.

شبکه های اجتماعی

لینک سازی همیشه یکی از روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل بشمار رفته است. اما از آنجایی که از این تکنیک سواستفاده های زیادی شده است اهمیت خود را در رنکینگ تا حدی از دست داده است. هنوز گوگل به لینک هایی که به صورت طبیعی ساخته می شوند اهمیت می دهد، ولی به طور کلی در سال 2022 تکنیک بک لینک سازی به چالشی تبدیل شده است که نمی تواند چندان در رنکینگ گوگل تاثیر داشته باشد.

با این وجود من هنوز هم معتقدم که بک لینک واقعی می تواند به شما در بالا بردن بازدید سایت در گوگل کمک کند. طبق تجربه هنوز بک لینک هایی که از سایت های edu. یا gov. به یک وبسایت می آیند، می تواند نقش مهمی در اعتبار آن بازی کنند. اما هرگز به فکر روش های اسپم و غیر واقعی نباشید چون یک روز تمام آنها بر علیه سایت شما کار خواهند کرد و در رتبه وبسایت تاثیر منفی خواهند گذاشت.

نتیجه گیری :

راه ها و روش های زیادی برای بالا بردن بازدید سایت در گوگل و بهبود سئو در سال 2022 وجود دارد. اما مهمترین و بهترین نکات این مواردی است که در اینجا بیان کردیم.

برخی از فاکتورها مانند سن دامنه، نام دامنه و توضیحات کلیدی همگی نقش زیادی در ظاهر شدن یک وبسایت در صفحه اول گوگل دارند. پس هرگز نام دامنه خود را عوض نکنید یا آدرس لینک های خود را تغییر ندهید.

بالا بردن بازدید سایت در گوگل هر روز در حال خردمندانه تر شدن پیش می رود و هوش مصنوعی گوگل به سرعت در حال تکامل است. پس روش های طبیعی را برای بهبود رتبه وبسایت خود در پیش بگیرید تا بتوانید در این امر به موفقیت برسید. همچنین به شما پیشنهاد می کنم که مقاله قبلی من به نام ۱۵ راه برای بهبود سئوی سایت را نیز مطالعه نمایید.


روش های بالا بردن بازدید سایت در گوگل و بهبود سئو در سال 2022 


تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

  • بسیار عالی بود
    یکی از راه های دیگر افزایش بازدید تبلیغات در سایت های تبلیغات ویدیویی رایگان میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس