یوان چین در برابر دلار ثابت می ماند، در انتظار سیگنال های داده های اقتصادی

china yuan

روز جمعه، یوان چین در برابر دلار ثبات خود را حفظ کرد و رشد قوی اخیر را پس از افزایش قابل توجه در اوایل هفته تثبیت کرد. توجه سرمایه گذاران اکنون بر داده های اقتصادی آتی متمرکز شده است، به ویژه شاخص مدیران خرید در ماه نوامبر، که به عنوان شاخصی حیاتی برای بهبود در دومین اقتصاد بزرگ جهان در نظر گرفته می شود.

قبل از باز شدن بازار، بانک خلق چین (PBOC) نرخ میانی را برای USDCNY تعیین کرد، نرخی که یوان مجاز است در محدوده 2 درصد در نوسان باشد، در بالاترین سطح 5 تا 1/2 ماهه 7.1151 در هر دلار. این 61 پیپ محکم‌تر از اصلاح قبلی بود، که روند پیشی گرفتن از پیش‌بینی‌های بازار را ادامه می‌دهد، که برخی آن را به عنوان یک سیگنال هشداردهنده در برابر کاهش ارزش یوان تفسیر می‌کنند.

نقطه میانی رسمی یوان در روز جمعه 289 پیپ قوی تر از برآورد رویترز 7.1440 در هر دلار بود. در بازار نقدی، یوان چین(USDCNY) در حول و حوش سطح 7.15 دلار در نوسان بود و در 7.1497 در اواسط روز دست به دست شد، 12 پیپ کمتر از بسته شدن اواخر جلسه قبلی.

معاملات به دلیل فقدان عوامل خارجی کماکان ادامه داشت، به طوری که بازارهای ایالات متحده در روز پنجشنبه بسته شدند و در روز جمعه برای تعطیلات شکرگزاری در یک جلسه کوتاه مدت فعالیت کردند. به گفته یک تاجر در یک بانک چینی، “یوآن پس از افزایش شدید اخیر باید تثبیت شود.”

در ماه نوامبر، ارزش پول چین در برابر دلار بیش از 2.3 درصد افزایش یافته است و برای قوی ترین ماه خود در سال جاری آماده شده است. این روند تا حد زیادی به کاهش دلار و نشانه هایی از بهبود در روابط چین و ایالات متحده نسبت داده می شود.

در حالی که برخی از تحلیلگران ادامه بهبود یوان را پیش بینی می کنند، برخی دیگر بر اهمیت نظارت دقیق بر داده های آینده برای سنجش روندهای اقتصادی تاکید می کنند. در اواسط روز، شاخص جهانی دلار (DXY) نسبت به بسته شدن روز قبل 103.92 به 103.807 کاهش یافت، در حالی که یوان فراساحلی (USDCNH) با 7.1523 در هر دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید