پادکست

پادکست

پادکست چیست ؟

پادکست را می توان اینگونه تشریح کرد که : برنامه یا گفتگویی صوتی در اینترنت که انتخاب برنامه و زمان گوش دادن آن در اختیار شنونده است. پادکست مانند رادیو عمل می کند به این تفاوت که شما به یک فایل صوتی گوش می دهید.

پادکست Podcast از دو کلمه انگلیسی پاد و برودکست گرفته شده است. جالب است که بدانید پاد Pod برگرفته از دستگاه های آی پاد iPod کمپانی اپل است. محتوای موجود برروی ای پاد قابل حمل است و هر کسی می تواند در هر کجا به آنها گوش دهد.

برودکست Broadcast نیز واژه ای انگلیسی به معنای پخش یا سخن پراکنی است. در واقع یک کانال رادیویی برنامه های خود را برودکست می کند.

هر پادکست معمولا فایلی صوتی است که در آن گفتگویی بین میزبان و میهمانان در مورد یک مطلب مشخص مورد بخث قرار می گیرد و یا اینکه فایلی صوتی است که در آن یک گوینده مطالبی را برای شما بازگو می کند تا شما به آنها گوش دهید.

در پادکست های تجارت آفرین ما برای شما مطالب مختلفی را در حوزه های تجارت آفرینی، روش زندگی، مدیریت، رهبری، انگیزشی، مباحث بازارهای مالی مانند فارکس و بورس و غیره می آوریم.

 چگونه به پادکست گوش دهیم :

گوش دادن به پادکست از آنچه اغلب مردم فکر می کنند آسان تر است. امروزه در بیشتر دنیا، گوش دادن به پادکست ها از گوش دادن به رادیو محبوب تر شده است. از همه مهمتر اینکه برای شنیدن آنها شما تنها نیاز به یک تلفن همراه، آی پاد، تبلت، کامپیوتر، MP3 Player یا هر دستگاهی که قابلیت پخش فایل صوتی را داشته باشد دارید. همه افراد یکی از این دستگاه را در اختیار دارند.

چرا به پادکست گوش دهیم :

شاید شما هم مثل خیلی افراد، وقت زیادی را در خودروی خود در ترافیک بگذرانید، یا روزانه زمان زیادی را در مترو صرف می کنید. در هنگام رانندگی به جای توجه کردن به ترافیک می توانید به یک پادکست آموزشی گوش دهید و از این زمان به بهترین و مفیدترین روش استفاده کنید. در مترو به جای بیکار ایستادن می توانید از یک برنامه آموزشی صوتی مطالب مفید و آموزنده ای بیاموزید.

آیا پادکست های تجارت آفرین رایگان است ؟

بله، برای گوش دادن به پادکست های تجارت آفرین شما نیازی ندارید که هیچ پولی پرداخت کنید. برنامه رایگان است و تنها کاری که شما باید انجام دهید کلیک برروی پخش فایل صوتی و یا دانلود فایل MP3 آن برروی دستگاه خودتان است.

آیا برای گوش دادن به پادکست ها نیاز به اینترنتی است ؟

شما می توانید وقتیکه اینترنت در اختیار دارید، پادکست ها را دانلود کنید و هر زمان که خواستید به آنها گوش دهید. اگر نمی خواهید آنها را دانلود کنید می توانید تنها با کلیک برروی دکمه پخش در زمانی که اینترنت دارید به آنها گوش دهید.

پادکست ها :


 

 

Telegram کانال اخبار فارکس