فروش

این سه نکته می توانند نتایج فروش شما را بهبود دهند

همه مردم دوست دارند که بتوانند نتایج کار خود را بهبود دهند و پیشرفت کنند. در واقع تنها راهی که می توان یک کسب و کار را رشد داد، همین است. در این مقاله سه ویژگی به شما معرفی می کنیم که شاید در ظاهر خیلی ساده به نظر آید، امّا مطمئن باشید که اجرا کردن و توجه دقیق به آنهاست که در شما تفاوت ایجاد می کند.

به طور خلاصه، این سه ویژگی به صورت زیر است:

۱- انعطاف پذیری
۲- بصیرت و خردمندی
۳- صبر و شکیبایی

در ادامه توضیحات بیشتری راجع به این خصیصه ها ذکر شده است.

 

انعطاف پذیری

در کار فروش، اگر بتوانید به مشتری نشان دهید که ماهیت شی مورد نظر به گونه ای است که کار کردن با آن خیلی ساده می باشد، به عبارتی متقاعدکننده ترین دلیل را برای مشتری فراهم کرده اید که از شما خرید کند. حتی در گفتگوهای اولیه نیز، مشخص می شود که آیا زمان و پولی که هزینه می کنید، به چیزی که هم اکنون هستید، ارزشی اضافه می کند یا خیر.

بصیرت و خردمندی

تجار و افرادی که هنگام صحبت کردن لبخند می زنند، و کسانی که مدام در پی آن هستند که راجع به مشتری و چشم انداز آنها اطلاعات کسب کنند، در واقع سادگی و راحتی در کار کردن را به مشتری القا میکنند، و به این صورت طرز کار و شیوه خود را نشان می دهند. این جمله به خصوص در رابطه با کسانی صادق است که بیان می کنند اصطلاحات و عبارات به کار رفته را نمی فهمند و در پی توضیح و شفافیت بیشتری هستند. به عبارتی کمال و صداقت در صحبت کردن خود بزرگترین ابزار کمک رسان برای فروش میباشد.

برخورد با موانع

اگرچه در بیشتر موارد، یک کار تجاری مستقیم و سرراست نیست و همیشه پیچ و خم هایی دارد. امّا این بر عهده ماست که تشخیص دهیم این جاده چه زمانی دچار دست انداز می شود، و یا به عبارتی تشخیص دهیم که موانع در کجاها قرار دارند، و بدانیم که با این موانع چگونه باید برخورد کنیم و یا چه زمانی باید کمی درنگ کنیم. برخورد با این موانع، زمانی که شخص دیگری را تشویق و نصیحت می کنیم، خیلی ساده تر از زمانی است که حتی با لبخند در پی یافتن راه حل درست هستیم.
بهبود نتایج و پیشرفت، با انعطاف پذیری و صبر و شکیبایی آغاز می شود که بینش عمیق تر و بیشتر را نیز به دنبال دارد.

مثال ها

نشست ها و جلسات معمولاً به طور مکرر به دلیل “اتفاقات و حوادث زندگی”، به تعویق می افتند. بهترین راه اغلب این است که مودبانه موافقت کنید، و بلافاصله روز و زمان دیگری را لحاظ کنید.

به همین ترتیب، انتظار داریم که دیگران نیز به مانند ما رفتار کنند. متاسفانه، همه مردم با انعطاف عمل نمی کنند. به دیگران اجازه ندهید که در شما احساس گناه ایجاد کنند. تنها چیزی که در این مواقع احساس می شود، این است که با شخص نامناسبی کار می کرده یا وقت می گذرانده ایم. سپاسگزار باشید که این توافق بر سر زمان جلسه، سبب شد که این ارتباط نامناسب شکسته شود.

اصل و اساس ایجاد مذاکرات ساده و به دنبال آن فروش بهتر، انعطاف پذیری است. زمانی که پذیرای انعطاف پذیری شویم، مهارت های شنیداری ما بهتر شده، و دیگر از مذاکرات هراسی نخواهیم داشت. پاداش ما نیز این خواهد بود که فرآیند فروش، ساده تر و راحت تر خواهد شد.

صبر و شکیبایی

به صبر و شکیبایی خود چه امتیازی می دهید؟

برای یافتن موفقیت، باید جنبه های زیاد و مختلف چیزی را که تلاش می کنید انجام دهید را یافته و آنها را کاوش کنید.برای اینکه بتوانید خودتان را در یک میدان شلوغ متمایز سازید به این نیاز دارید که تحصیل کنید و آموزش ببینید و در کنار آن خودکاوی و دورن نگری نیز داشته باشید. سپس با آزمون و خطا، تجربه کسب کنید.

 

چند نکته برای فروش:

تمام عادت های خود را بررسی کنید، از جمله پاسخ به درخواست های خاص یا برخورد با انتقادات.
اگر لازم است، همین امروز پاسخ های خود را تنظیم کنید.
کارمندان خود را نصیحت کنید که روش های خود را بهبود دهند.
به کارمندان خود، روش های آرام گفتگو و مذاکره را بیاموزید.
برای دوری از مشکلات، کمی جلوتر را ببینید و به مسائلی توجه کنید که ممکن است باقی بمانند و یا مسئله ساز شوند.
پیش از اینکه یک راه حل ارائه دهید، از طرف دیگر بپرسید که این مسئله و راه حل را چگونه می بینند.
با راه حل پیشنهاد شده موافقت کنید.
صبوری در کسب و کار، مشوق فروش است.
انعطاف پذیری و صبر، شما و برندتان را سرپا نگه می دارد.
مذاکره و فروش خیلی زود به جریان طبیعی رویدادها بدل خواهد شد.

این نکات شما را به سمت یک فروش آرام و راحت سوق می دهد!

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید