چند نقل قول از کارآفرینان بزرگ دنیا درباره کارآفرینی

چند نقل قول از کارآفرینان بزرگ دنیا درباره کارآفرینی

چند نقل قول از کارآفرینان بزرگ دنیا درباره کارآفرینی

آیا به دنبال یک چیز الهام بخش برای شروع یک کسب و کار می گردید؟ در اینجا به چند جمله از مشهورترین کارآفرینان دنیا درباره کارآفرینی اشاره میکنیم:

“وقتی که شما با یک مانع مواجه میشوید, آن را تبدیل به یک موقعیت کنید. شما میتوانید بر آن غلبه کنید و برنده باشید یا اینکه اجازه دهید تا آن بر شما غلبه کند و بازنده باشید. انتخاب فقط و فقط با شماست. از قبول شکست پرهیز کنید. آنقدر پیش بروید که شکست توانایی پا به پا آمدن با شما را نداشته باشد. اینکه برای موفق شدن خسته شوید بسیار بهتر از این است که شکست به شما استراحت بدهد”
مری کی اش. Mary Kay Ash, بنیانگذار محصولات آرایشی Mary Kay

“موقعیت های تجاری مثل اتوبوس میمانند, همیشه یکی دیگه در حال آمدن است”
ریچارد برنسون – Richard Branson, بنیانگذار شرکتهای ویرجین Virgin enterprises

“همیشه یک حقیقت چالش بر انگیز وجود دارد: یه تکونی به خودت بده و یه کاری انجام بده. به همین سادگی. خیلی از افراد ایده هایی در سر دارند اما تعداد بسیار کمی هستند که تصمیم به انجام کار و قدم برداشتن برای آن ایده ها میگیرند. نه فردا. نه هفته دیگه بلکه همین امروز. کارآفرینان واقعی اهل عمل هستند نه خیالبافی”
نولان باشنل – Nolan Bushnell, بنیانگذار آتاری و کمپانی چاک چیز

“نوآوری ابزار مشخص برای کارآفرینی است, معنایی است که با استفاده از تغییرات برای یک تجارت متفاوت موقعیت آفرینی میکند. نوآوری توانایی معرفی شدن به عنوان یک قاعده را دارد, توانایی یاد داده شدن را دارد, توانایی تمرین شدن را دارد. کارآفرینان احتیاج دارند که به صورت هدفدار به دنبال منشع نوآوری و تغییرات بگردند. و آنها میباست قواعد نوآوری را بدانند و آنها را مورد استفاده قرار دهند”.
پیتر دراکر – Peter F. Drucker, پدر مدیریت نوین.

“مهم این است که از امتحان کردن شانستان نترسید. به خاطر داشته باش که بزرگترین شکست, سعی نکردن است. وقتی که شما چیزی را که دوست دارید انجام دهید پیدا کردید, در انجام آن بهترین شوید”
دبی فیلدز – Debbi Fields, بنیانگذار کیک میسیز فیلدز

“من هیچوقت بدون توجه به خدمتی که یک نوآوری میتواند به دیگران کند یک نوآوری را تکمیل نکرده ام…. من اول متوجه میشوم که دنیا چه چیزهایی نیاز دارد سپس شروع به اختراع آن میکنم”
توماس ادیسون – Thomas Edison

“ما جوان بودیم, اما نصیحت خوب و ایده های خوب داشتیم و یک عالمه اشتیاق”
بیل گیتس – Bill Gates, بنیانگذار مایکروسافت

“موفقیت ما از اولین روز شروع کار ما بر مبنای مشارکت بوده است”
بیل گیتس – Bill Gates

“تجربه به من چند چیز یا داده است. یک اینکه به حرف دلت گوش کن, مهم نیست که چقدر یک چیز روی کاغذ خوب است. دوم اینکه بیشتر وقتها به اون چیزهایی که خودت میدونی بچسب. و سوم اینکه گاهی اوقات بهترین سرمایه گزاریهات اون سرمایه گذاریهایی هستند که انجام ندادیشون”
دونالد ترامپ – Donld Trump, غول املاک و مستقلات و کمپانیهای سرگرمی

” من مجبور بودم که خودم زندگی کنم و خودم موقعیتهای خودم رو بسازم. اما من این کارو کردم. ننشین و منتظر این نباش که موقعیت به سراغت بیاد. بلند شو و به سراغش برو.”
مادام واکر – Madam C.J. Walker, اولین زن سیاه پوست میلیاردر در امریکا

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید